Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pytanie o zmiane zawieszania: B6 avant <standard> na s-line.


AudiA4-SG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam prośbę dotycząca zawieszenia standardowego a s-line. Obecnie mam zawieche standard - jak byłem na diagnostyce to wygląda to już nie ciekawie :> przód lekko ponad 60 a Tył lekko pod 60 :( tak że wydaje mi się ze jest czas na wymianę. Teraz możecie powiedzieć mi jakie wstawić? Bo wiem ze jest różnica w kategoriach wagowych i oznaczeniach i być może jeszcze czymś o czym nie wiem :/ i nie chce się nadziać na kupno złych sprężyn i amortyzatorów ;/

Obecnie tak wygląda moje zawieszenie: 1BA - OJH przód Klasa wagowa 8 - 854/885kg a tył OYK klasa wagowa 10 - 545 - 570kg <standard> Ni gro ma wiem o co tu chodzi ale chce kupić dobra zawieche która deko obniży mi autko :) wydaje mi się ze deko to max 20 mm

I powiedzcie czy WARTO zmieniać na S-line? zalety i wady jak ktoś by mógł napisać :) byłbym wdzięczny ...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy 1BE miałem klasy wagowe przód OJG-7 861-899kg tył OYJ-9 545-570kg. Auto jak w twoim profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kolego powiedz to lepiej czy gorzej :> hehe, zmieniałes? bo piszesz miałeś. Trzeba pisać troche jaśniej <łopatologicznie :kox:>bo nie jestem zorientowany w tych oznaczeniach :) wiem narazie jakie u mnie są :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby wymieniać amory to muszą mieć min 30% a u ciebie jest 60% jak dobrze doczytałem także tragedii nie ma , ale jak chcesz wymienić to 1BE jest ok komfort oki a są trochę twardsze od serii tylko zwróć uwagę coby ktoś ci nie wcisnął do 2.5tdi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniałem sprężyny na niższe -45/-30 i amorki na nowe pod 1be, a tamte sobie leżą. Ile waży twoje auto? Moje 1590kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce wymienić na niższe :)

Czaje ze s-line to 1BE :) i tu klasa wagowa nie gra żadnej roli? Aby było od Avanta tak? Wszystkie S-line maja 20mm niżej od standardowego?

Czym się różni zawiecha z 2.5 a 1.9? Da się rozpoznać ze zdjęć?

Amory przód 63% a Tył 56% ...

Waga auta 1405kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różni się klasą wagową 2.5 jest cięższe. Da się rozpoznać po kolorach. Z tymi oznaczeniami to do końca nie wiadomo. Raczej sugerowałbym się wagami podanymi przy klasach dla 1BA i 1BE są różne w danej klasie wagowej. S-line to 1BE 1BV oba są niższe o 20mm od serii ale 1BV jest twardsze.

Poczytaj:

http://a4-klub.pl/zawieszenie-13/all-b6-b7-akcja-zbiorowa-rozkminiamy-zawieszenie-1ba-vs-1be-kat-mas-osi-191457/

http://a4-klub.pl/zawieszenie-13/all-b6-b7-obnizenie-zawieszenia-sprezynami-dobierac-zakres-mas-osi-136448/

Ps. muszę auto zważyć bo duża różnica z twoim, chyba mam źle w dowodzie wpisane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki za każde info. Jakieś małe rozeznanie już będzie :)

---------- Post dopisany at 20:02 ---------- Poprzedni post napisany at 19:52 ----------

A jakie są kolory przy różnicy pomiędzy 2.5 a 1.9? To jest teżważne bo nie zawsze sprzedający wie jaki jest symbol danej zawiechy.

---------- Post dopisany at 20:54 ---------- Poprzedni post napisany at 20:02 ----------

A może - co jakbym przy takiej wydajności amorków jakie mam, skłoniłbym się na wymianę samych amorków? Albo samych sprężyn? hmm albo lepiej nie kombinować :/

Tak czytam wszystkie wpisy o wymianach zawiechy, różnie z tym wychodzi. Mechanik mechanikowi nie równy a tym bardziej jak sam chce kupić sobie zawias :facepalm:. Powiedzcie mi jeszcze jakie mogą być ceny jeśli chciałbym kupić nowe 1BE, gdzie szukać ... dziś zacząłem temat a już zaczynam być skołowany :shock3::facepalm:. Dziękuje jeszcze raz za każde info. Być może macie nr springów i amorów jakie mógłbym kupić w rozsądnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooooo wielkie dzięki :banan:

---------- Post dopisany 09-07-2013 at 22:22 ---------- Poprzedni post napisany 05-07-2013 at 14:28 ----------

Siema.

Panowie jest takie zapytanie, mam amory i sprężyny z 1BE ... chce zebyście mi tylko potwierdzili ich wiarygodność ... 1BE to kolor czerwony? Powiedzcie jak obniżają spręzyny PRZóD - niebieski bialy zielony zielony TYŁ - niebieski rózowy rózowy ... jak sie dopatrzyłem to przód i tył mieści sie w 9 KW ... a nie powinna byćróżnica pomiedzy tyłem a przodem? Waga mego auta to 1405 kg

Dzieki za info ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie była różnica przód kategoria 7 tył 9. A ty masz o 2 kategorie wyżej przód czyli jakieś 80-90 kg więcej. Sprężyny pewnie od 2.5 tdi? Amorki 1be są czerwone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha dzięki za info

Tez mi się nie podobało ze klasa wagowa taka sama ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...