Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana oleju ? jaki olej przy takim przebiegu? 2.0T


Arthoor

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zalałem swoje 2.0 TFSI (zamiast Castrola Edge 5w30) Liqui Moly 4200 5w30. Co o nim sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zalałem swoje 2.0 TFSI (zamiast Castrola Edge 5w30) Liqui Moly 4200 5w30. Co o nim sądzicie?

lepszym wyjsciem jest LM 5W40 Synthoil High Tech lub Motul Xmax 0W40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poprzednio lałem Motul Specyfic 504/507 przeszedłem na Motul 8100 X/max 0W40 heh, ale teraz zaleje go Motul x-cess 8100 5w40 z uwagi na jeszcze lepszy współczynnik HTHS.

Edytowane przez xcentriq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie znajomy kupił b7 2,0tfsi. Ma na zegarze 146tys i jest to przebieg oryginalny. Audi ma zalany olej 5w30 ale jaki nie wiadomo.
Wiadomo że te motory lubią łyknąć trochę oliwy więc co proponujecie nalać?
Mysłałem nad motulem ogólnie z tego linku wczesniej wrzuconego
http://postimg.org/image/5dmhht55n/

Tylko sie zastanawiam którego będzie pił najmniej ale żeby był też najlepszy dla silnika. Z góry dziękuje za porady


a może LM SHT 5w40 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ten olej o, który pytasz mam zalany Synthoil High Tech 5W-40 polecam ubytek prawie żaden ;) od lutego nawet do połowy bagnetu nie zszedł wątpię, że trzeba będzie dolewać między wymianami..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po kupnie mojego miałem zalany Castrola 5w30. Dolewałem 500 ml na 1200 km. Zmieniłem na LM SynthOli High Tech 5w40. Po przejechaniu 4500 km musiałem dolać 500 ml. Nastepna dolewka 500 ml po przejechaniu niecałych 9000 km. Jeździłem 50% miasto i 50% trasa. Przed wymianą płukanka silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po kupnie mojego miałem zalany Castrola 5w30. Dolewałem 500 ml na 1200 km. Zmieniłem na LM SynthOli High Tech 5w40. Po przejechaniu 4500 km musiałem dolać 500 ml. Nastepna dolewka 500 ml po przejechaniu niecałych 9000 km. Jeździłem 50% miasto i 50% trasa. Przed wymianą płukanka silnika.

Witajcie,

Zdecydowałem się zalać silnik Miller'sem Nano drive 5w40.

Polecany przez zachodnich tunerów 2.0 TFSI.

Silnik pracuje na nim b. równo, nie ma ubytków oleju.

Przed zalaniem robiłem płukankę.

Mogę olej śmiało polecić,

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

za niedługo będę wymieniał olej, mam obecnie zalanego motula 5w40 Specific. spalanie to ok 0,7 na 1000, ale to chyba w większości przez odmę, bo pełno w niej oleju.

myślę nad przejściem na Liqui Moly Synthoil High Tech 5W40 (fioletowa bańka) + płukanka przed wymianą. Co o tym myślicie?

Edytowane przez darek181289
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaj do tego ogarnięcie odmy + czyszczenie smoka po zlaniu starego oleju z płukanką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dodaj do tego ogarnięcie odmy

Masz doświadczenie z tą odmą? wymieniłem PCV na nowy poprawiony i w dolocie dalej olej... zamówiłem jeszcze w aso i czekam na tą poprawioną rurkę BT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo zbliża mi się wymiana oleju ,do tej pory przeważnie lałem millersa 5w40 EE i w miare byłem zadowolony.Wczoraj znalazłem na ich stronie ciekawostke wg producenta millers zaleca do 2.0tfsi 10w40! i troche zgłupiałem :I jak myślicie skąd taka zmiana z syntetyka na pół syntetyk?

http://www.millersoils.co.uk/automotive/tds-automotive.asp?prodsegmentID=64&sector=Car

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem na Valvoline 5w30 synpower, zobaczymy czy da się odczuć jakąkolwiek różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja leje castrol od początku juz 5 lat bedzie ostatnio zmieniałem uszczelkę pod deklem i łańcuszek napinacz i inne pierdoły w środku czyściutko zdjecie tez moge dać

Jak sie nie dba o auto albo puści uszczelka i płyn chłodniczy leci do oleju to sie ma szlam jak sie dba i serwisuje auto cały czas jest czysto

Castrol gwarantuje elegancki szlam pod czapka. Nie wie czy rozbieraliscie kiedys 2.0tfsi na castrolu ale ja tak i czym predzej odchodzilbym od tego oleju napewno w tym silniku ktory jest bardzo wrazliwy na prawidlowr cisnienie (np nastawnik faz rozrzadu od razu sie odzywa przy slabym cisnieniu oleju).

Tym bardziej longlife nie pomaga w temacie.

Sam uzywam od nowosci Motula Specyfic 504.00/507.00 i wymieniajac po 100kkm uszczelke pod deklem mozna bylo z niej jesc ;-) dla chetnych mam zdjecia po zdjeciu dekla silnika po castrolu i po motulu. Jak znajde na kompie to Wam wrzuce ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...