Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Telepawka czy skutkuje czymś poważnym?


ryba

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

dzisiaj zaczęło telelpać moj a furmanką na jałowym. Po przeczytaniu paru wątków diagnoza nie jest jednoznaczna: czy to poduchy czy dwumas. Genralnie drążek zmiany biegów dostaje drgawek. Tak czy siak moje pytanie brzmi: czy jazda z tego typu usterką czymś poważnym skutkuje? Mianowicie wizyta w Polsce czeka mnie dopiero w październiku i pewnie dopiero wtedy się za to wezmę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

dzisiaj zaczęło telelpać moj a furmanką na jałowym. Po przeczytaniu paru wątków diagnoza nie jest jednoznaczna: czy to poduchy czy dwumas. Genralnie drążek zmiany biegów dostaje drgawek. Tak czy siak moje pytanie brzmi: czy jazda z tego typu usterką czymś poważnym skutkuje? Mianowicie wizyta w Polsce czeka mnie dopiero w październiku i pewnie dopiero wtedy się za to wezmę.

Pozdrawiam

90% plecionka na wydechu !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po czym kolego wnosisz, że to może być plecionka? Fakt, że mam jakieś dziwne brzmienie wydechu przy ostrym przyspieszeniu i wydaje mi sie czasami że spaliny pojawiają mi się w środku, ale nie wiedziałem, że może to też powodować trzęsienie budą na jałowym.

Do tej pory zdarzyło się to tylko raz, więc trudno mi coś więcej powiedzieć w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po czym kolego wnosisz, że to może być plecionka? Fakt, że mam jakieś dziwne brzmienie wydechu przy ostrym przyspieszeniu i wydaje mi sie czasami że spaliny pojawiają mi się w środku, ale nie wiedziałem, że może to też powodować trzęsienie budą na jałowym.

Do tej pory zdarzyło się to tylko raz, więc trudno mi coś więcej powiedzieć w tym temacie.

ja miałem dokładnie to, czyli trzęsło budą i tłumikami na jałowym właśnie, tłumik wydawał dziwny dźwięk z tyłu, jakby ktoś na nim grał

po wymianie plecionki jak ręką odjął.

a jak plecionka mocniej się rozdupcyła (nie będzie nawet widać z zewnątrz) to i spaliny będą pod machą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrob tak:

- wez kolege na parking odpal fure niech kolega zaciagnie reczny wbije pierwszy bieg puszcza sprzeglo deko gazu i niech stara sie ruszyc. A ty otworz mache i patrz czy wybija silnik do gory.

Mozesz tez sprobowac ruszyc silnikiem. Jak wyrywa go bardzo do tylu i do gory to masz szczelone poduchy pod silnikiem. Sa 2. koszt podrobek 80pln za szt. Pod skrzynia tez sa 2 ale jak nie trzepie Ci lewarkiem to pewnikiem masz je ok.

Masz jakies problemny z wrzuceniem biegow ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, raz na jakiś czas przy rozgrzanym silniku mam problem z wrzuceniem jedynki i wstecznego. Problem jest w tym, że nie jestem w tanie dokładnie tego wszystkiego sprawdzić bo sprawa nie jest na razie nagminna.

Co do poduch od silnikiem to wymieniałem je w marcu.

Dzięki serdeczne za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

dzisiaj zaczęło telelpać moj a furmanką na jałowym. Po przeczytaniu paru wątków diagnoza nie jest jednoznaczna: czy to poduchy czy dwumas. Genralnie drążek zmiany biegów dostaje drgawek. Tak czy siak moje pytanie brzmi: czy jazda z tego typu usterką czymś poważnym skutkuje? Mianowicie wizyta w Polsce czeka mnie dopiero w październiku i pewnie dopiero wtedy się za to wezmę.

Pozdrawiam

nie napisales czy na zimnym tez to masz czy na ciepłym a to wazne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już uzupełniam. Sprawa zdarza się tylko i wyłącznie na ciepłym silniku.

plecionke wymien bo to typowy objaw ktory jest zawsze na cieplym :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jaki jest tego koszt? I czy jestem wstanie to sam wymienić bez jakiś specjalnych narzędzi. Nie pamiętam czy ona jest jakoś łączona z katalizatorem, bo z turbiną jest na pewno skręcana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jaki jest tego koszt? I czy jestem wstanie to sam wymienić bez jakiś specjalnych narzędzi. Nie pamiętam czy ona jest jakoś łączona z katalizatorem, bo z turbiną jest na pewno skręcana.

bylo juz o tym.poszukaj.wyciac stara i wspawac nowa mysle ze max 150 zeta z robota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...