Skocz do zawartości
IGNOROWANY

brzydki zapach z nawiewów


doradca

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

od paru dni czuje takie stęchłe powietrze z nawiewów w aucie.

Zapach czuć tylko przy wyłączone klimie. Jak załączę kliamtyzację to zapach jest ok.

Filtr kabinowy wymieniałem jakies 12 000 km.

Ma ktoś pojęcie co może być przyczyną i gdzie zajrzeć żeby to sprawdzić ?

Pozdro

EDIT: o kurde nie ten dział - sorka :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może masz zatkane wężyki odprowadzające z parownika - są 2 szt.

albo jakaś mysz Ci zdechła w kanale :kwasny:

wyciągałeś filtr?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłbym wdzieczny shakal1

Wczoraj wyciągałem i jest ok filtr rozebrałem i wyczyściłem wirnik w komorze silnika co zasysa powietrze i też nic nie działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem swoje a4 jakies pol roku temu i od poczatku smierdzialo z klimy. Jakis tydzien temu zdemontowalem schowek, potem kanaly powietrzne i tamtedy zdezynfekowalem parownik klimatyzacji. Roznice odczulem od razu i do dnia dzisiejszego mam spokoj, a smrodu juz nie czuc. Polecam srodek do dezynfekcji klimatyzacji Liquy Moly, ale nie w piancetylko w plynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem z brzydkim zapachem. Wymieniłem filtr kabinowy i użyłem odgrzybiacza w aerozolu Motipa przy włączonej klimatyzacji w zamkniętym obiegu i pomogło. Nieprzyjemny zapach zniknął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

odswieze troszke temacik bo mam podobny problem.

mianowicie zaraz po uruchomieniu silnika (z reguly po dluzszym postoju np rano gdy wychodze do pracy) przez pierwsze 100-200 metrow mam wrazenie ze czuc zapach smaru lub cos w tym stylu.

chwile pozniej jest juz ok. jezdze z klima caly rok, zwykle ustawiona w pozycji auto.

czego to moga byc objawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zależności od tego co naprawdę czujesz -od grzybów w nawiewach po wyciek na silniku(np. na kolektor wydechowy) i zaciągane do kabiny opary. Nie musi być tego dużo, by pachniało.

Najprościej poniuchać pod maską przy odpalaniu(we dwóch/dwoje działać), a nawiewy pianką porządnie przelecieć. No i filtr oczyścić przeciwpyłkowy(to zawsze warto -czyszczenie lub wymiana).

 

Jeżeli w korku byś postał nagrzanym autem -będzie powracał zapaszek?

Edytowane przez pulpecik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest pokazane jak czyścic parownik i układ klimatyzacji  , ja akurat polecam środek firmy Tunap jak dla mnie nr#1 , wyczycisz tak i na 2-3 lata spokoj , we worcalwiu koszt takiej zabawy 100-200 zl w zależności od stopnia skomplikowania demontażu podzespołów...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę trochę temat.

Odkąd kupiłem samochód około roku temu miałem problem z nieprzyjemnym zapachem po włączeniu nawiewów.

Ozonowanie i odświeżaczo-odgrzybiacze zwane bombami nie pomogły.

Ostatnio postanowiłem zabrać się do tego porządnie, tzn rozebrałem wszystko żeby dostać się do skraplacza, obudowe wentylatora, wentylator i wszystko inne zostało potraktowane najpierw IPĄ, a potem Wurthem do czyszczenia klimy. Na sam skraplacz zużyłem większość puszki odgrzybiacza i przynajmniej taką samą ilość IPY. Pleśń która była widoczna na skraplaczu i jego obudowie, ładnie spłynęła przez 2 otwory w podłodze.  Wszystko co się dało zostało wyczyszczone. 

Problem zniknął przy odpaleniu klimy, nie ma już nieprzyjmnego zapachu, natomiast pozostał przy włączaniu nawiewu bez AC. Ktoś z forumowiczów ma jakiś pomysł gdzie szukać przyczyny? Filtr kabinowy nowy, skraplacz czysty, wszystkie kanały za schowkiem czyste.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od dwóch dni mam jakiś dziwny zapach z nawiewów i jest on przy włączonej klimie jak i wyłączonej. Smród ten przypomina trochę jakby spaliny, trochę taki octowy, plastik, ogólnie ciężko określić ale za przyjemny nie jest. Możliwe jest aby jakiś gryzoń się dostał do dolotów i tam zdechł. Ostatnio miałem jakieś resztki jedzenia pod maską... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do nawiewów raczej trudno z zewnątrz sie dostać. Jak otworzysz maskę masz na podszybiu plastikową osłonę na całą szerokość auta. Po stronie pasażera pod tą osłoną jest wejście do dmuchawy. Dam siedzi wiatrak dmuchawy. Wątpie żeby tam coś sie przedostało. Jeżeli już to raczej w komorze silnika albo w podszybiu pod tą osłoną podszybia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Muskel1 napisał:

Do nawiewów raczej trudno z zewnątrz sie dostać. Jak otworzysz maskę masz na podszybiu plastikową osłonę na całą szerokość auta. Po stronie pasażera pod tą osłoną jest wejście do dmuchawy. Dam siedzi wiatrak dmuchawy. Wątpie żeby tam coś sie przedostało. Jeżeli już to raczej w komorze silnika albo w podszybiu pod tą osłoną podszybia. 

Dzięki. Gdzieś na forum czytałem, że mysz może się tam jakoś dostać, oby lepiej nie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parownik co prawda nie był czyszczony, ale nie wiem czy to jego wina bo smród jest na klimie i bez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Muskel1 napisał:

Też możliwe.

Byłem sprawdzić. Rzeczywiście jest kratka a dalej wentylator, a więc nie ma opcji gryzonia raczej. A tak z ciekawości wiesz może co to jest w koło wentylatora? Wygląda jak kulki metalowe, aluminiowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...