Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana rozrządu 2.0T FSI (BWE) jaki koszt?


Arthoor

Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniał ktoś jakie są koszta i jak to wygląda w praktyce?(w passacie B5FL żeby wymienić rozrząd trzeba było rozebrać praktycznie cały przód auta tu też jest taki patent?) auto ma 103000km w książce pisze że wymiana przy 1800000km ale wolę się już zabezpieczać( w serwisie twierdzili że można jeszcze poczekać aczkolwiek można zacząć myśleć pomału o tym ze względu na wiek paska(prawie 6 lat)

co wymienia sią oprócz paska?(ile jest rolek?napinacz, pompa wody? jeszcze coś?) tą szklankę popychacza w BWE też się wymienia czy już jest poprawiona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W BWE niema potrzeby wymiany popychacza w wys. ciśn. pompie paliwa, gdyż problem był w silnikach z wałkiem A u nas jest B.

Koszt zestawu z wymianą to 1100 zł z robocizną i można to zrobić bez zdejmowania przodu tak przynajmniej zrobił to mój mechanior. Ja wymieniałem przy 135.000

Zestawu rozrządu VW/Audi: 06F198119A

1. pasek rozrządu: 06D 109 119B

ilość zębów: 148

szerokość: 23mm

2. rolka napinającej: 06D 109 243B

3. rolka prowadzącej: 06D 109 244D

4. rolka prowadzącej: 06B 109 244

rolki INA takie były w ORI

5. pompy wody Ruville: 65416

6. Napinacz paska wieloklinowego:

numer Ruville: 55751

średnica zewnętrzna: 76mm

szerokość: 28mm

Edytowane przez xcentriq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniałe w Wieliczce ( ŁANOSZKA), auto było z 2007 ale z uwagi na " wiek paska" wymieniałem a i do tłukącego łańcuszka chciałem sie dostać

kosztów nie pamietam dokładnie ale chyba robota 500 + Contitech kupiny na forum 500 zł

Koszty wymiany łańcuszka ( rozbieranie motoru) podnisły to o kolejne 600 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełnię wątek o moje koszta.

Części z forum kompletny rozrząd (INA) z pompą (SKF) to niecałe 450 złoty

Sama wymiana rozrządu około 350/400 złoty, dzwoniłem do kilku serwisów i ceny były podobne.

Pozdrawiam

G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie sprawdzałem wałek rozrządu i faktycznie mam wałek B i popychacz w idealnym stanie, warto sprawdzić bo kolega miał A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć chciałem zapytać u kogo z forum dostane kompletny rozrząd do 2.0tfsi BPG ?

dzieki za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to jest robocizna, czy same cześci ?

części :decayed: i to masz tak zestaw naprawczy (pasek + rolka) 620zł pompa wody 261zł

Ps ja mam oznaczenie silnika BWE jak coś to moge podać jeszcze nr części:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko dzięki :) , tylko że u mnie siedzi BPJ. Ceny które podałeś są po rabacie czy bez? Zastanawiam się nad wymianą rozrządu w aso ,chociaż jeszcze trochę to wymiany, kilometrów zostało. Ogolnie to badam temat.. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś tam pisze że został uwzględniony rabat 113zł,ile auto ma przejechane? bo pierwsza wymiana przy 180tyś km,ale raczej zmieniają wcześniej.Będe w ASO w środe jak coś to mogę zapytać o części i koszt wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na obecną chwile 194tysie ,rozrząd ostatnio wymieniany był przy 102tyś według ASO.. Jakbyś mógł przy okazji to spytaj ,porównamy ceny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja również chciałbym sie zapytać o koszty wymiany rozrządu w audi z silnikiem 2.0TFSI auto z końca 2008r stan icznika 142000km. jestem z okolic warszawy.

na jakie elementy Zwrócić uwagę przy wymianie rozrządu?

czy w moim siniku jest również łańcuch? czy tylko pasek?? na różnych forach jest różnie napisane i dalej nie wiem co mam w silniku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


auto z końca 2008r

Na pewno masz B7, czy B8?


czy w moim siniku

Przydałoby się chociaż podać kod silnika bo nikt nie wie jaki jest Twój silnik.

Poza tym uzupełnij profil w niezbędne dane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto z końca 2008r

Na pewno masz B7, czy B8?

czy w moim siniku

Przydałoby się chociaż podać kod silnika bo nikt nie wie jaki jest Twój silnik.

Poza tym uzupełnij profil w niezbędne dane.

Tak jest to b8 profil już uzupełniony. :) przepraszam za zwłokę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu szukaj odpowiedzi http://a4-klub.pl/index.php?/forum/206-20t/

TFSI w B7 i B8 ma wspólną tylko nazwę, natomiast mechanicznie to odmienne jednostki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry,

Zastanawiam sie nad wymianą rozrządu w silniku BWE, przebieg 134 tys. Auto do końca serwisowane w ASO w niemczech. Ostatni przegląd był w styczniu 2015 przy przebiegu 130 tys. psek nie był nigdy wymieniany. Zastanawia mnie fakt iz serwis do tej pory tego nie zrobil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie fakt iz serwis do tej pory tego nie zrobil.

Skoro klient nie chciał to serwis nie zrobił bo teoria głosi, iż rozrząd w tej wersji silnikowej robi się w okolicach 180tys. km więc dosyć późno.

Skoro masz 134tys. i nie było nic robione z rozrządem to rób i masz spokój na kolejne tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...