Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czyszczenie parownika


griga-st

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, kluczyk_ra napisał:

Jak by ktoś potrzebował się dostać do nagrzewnicy to nie trzeba demontować dechy, wystarczy odkręcić dekiel z foto i wszystko jest na wierzchu. 

Można parownik od drugiej strony elegancko wyczyścić ?

 

I można to odkręcić z tej strony parownika bez wyjmowania tunelu nawiewu razem z wentylatorem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, l2k2 napisał:

I można to odkręcić z tej strony parownika bez wyjmowania tunelu nawiewu razem z wentylatorem?

Wszystko jak w tej poradzie trzeba wykręcić plus do tego te zaślepkę co pokazałem na pierwszym foto (jest na niej silniczek od klapki) 

Prawdopodobnie będę wymieniał nagrzewnice bo nie mam w ogóle ogrzewania więc postaram się zrobić nowy temat z fotami i instrukcją ?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kluczyk_ra napisał:

Wszystko jak w tej poradzie trzeba wykręcić plus do tego te zaślepkę co pokazałem na pierwszym foto (jest na niej silniczek od klapki) 

Prawdopodobnie będę wymieniał nagrzewnice bo nie mam w ogóle ogrzewania więc postaram się zrobić nowy temat z fotami i instrukcją ?

Aaa ok, to wszystko jasne. Czeka mnie czyszczenie klimy i jakby nie trzeba było się znów męczyć z tym tunelem nawiewu to by już było zrobione :decayed: Ale zawsze dobrze wiedzieć, że można też od drugiej strony parownik potraktować chemią :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, l2k2 napisał:

Aaa ok, to wszystko jasne. Czeka mnie czyszczenie klimy i jakby nie trzeba było się znów męczyć z tym tunelem nawiewu to by już było zrobione :decayed: Ale zawsze dobrze wiedzieć, że można też od drugiej strony parownik potraktować chemią :thumbup1:

rozbierałem to pierwszy raz, zeszło mi jakieś 20min

założenie to też bajka, grunt to dobrze wsunąć tunel żeby nie uszkodzić gąbek/uszczelnień, reszta wpada na zawiasy i zatrzaski praktycznie sama :D

cała operacja łącznie z dostaniem się do nagrzewnicy trwała może 1.5h tak totalnie na spokojnie przy %% :P

u mnie nic nie śmierdziało, sprawdzałem tylko klapki czy się otwierają bo nie mam ogrzewania  :P
a że, lubię sobie podłubać to odrazu przeczyściłem parownik IPA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak często trzeb czyścic tak solidnie parownik ? przed 'sezonem' wystarczy ?

Edytowane przez michu10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kojarzycie IPA w sprayu z wężykiem? nigdzie na aukcjach znaleźć nie mogę, wszędzie z rurką lub pędzelkiem a potrzebuje sięgnąć dalej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Co lepiej użyć do odgrzybienia klimy jedno tańsze, drugie droższe?

To:

ALLEGRO.PL

czy może to:

ALLEGRO.PL

 

Edytowane przez mazur1990
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ważne aby na parownik zastosować - osobiście stosuje bizol c30 i wurth, obydwa dobre ale wydaj mi się że bizol ciut lepszy

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś zastosowałem specyfik z K2 Klima Doktor bezpośrednio w parownik,  dwa razy było pianą wypsikane i smrodu 2 sezony nie było. Teraz przetestuje Wurth. Też zastanawiałem się nad Bizol C30 ale zrezygnowałem. Oczywiście nowy filtr kabinowy idzie z węglem aktywnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...