Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Hak holowniczy montaż - zmiany w układzie chłodzenia


A4B9

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 5.07.2017 o 08:38, LHeczko napisał:

Skończyłem w końcu montaż haka w B8 2012 :) Wg instrukcji Westfalii:
https://www.westfalia-automotive.com/fileadmin/pdf/e_anlagen/305/e305214391101-012.pdf
dla rocznków od 2012 czarny kabel należy podłączyć do EPB - Electronic Parking Brake - na forum Ross-Tech znalazłem pomocny wpis - 22 PIN - mały czarny kabel.
http://forums.ross-tech.com/showthread.php?9434-Audi-a4-b8-2012-westfalia-towbar-retrofit

Miałem też problem z zakodowaniem tego wszystkiego wiadomo czym i skąd :D Ale tu popełniłem jeden drobny błąd - wpiąłem bezpieczniki i probówałem kodować, a po ich wpięciu ABS łapał błąd i koniec. W końcu najpierw zakodowałem ABS i potem wpiąłem bezpieczniki i wszystko zadziałało :)

Pomarańczowe kable do czarnej wtyczki w module komfortu - 19 i 20 PIN
Czarno czerwony kabel do 2 PIN'u w szarej wtyczce w module komfortu.
Czarny jak już pisałem do 22 PIN'u w EPB.

To chyba wszystko, ale jakby miał ktoś jakiś problem to piszcie śmiało

Też tam wersję po lifcie.

Ile Cię wyszło zamontowanie haka, oraz jakie części kupiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie brak drugiego wentylatora, w bagażniku brak czerwonej wtyczki.

 

Jakie kable i jaki jak polecacie?

 

twitter-card-glyph_m1%402x.png
WWW.DROPBOX.COM

Dropbox is a free service that lets you bring your photos, docs, and videos...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam audi a5 2012r po lifcie i chciałem dołożyć haka jednak mam problem z modułem ( 8P0907383 ). udało mi się skomunikować moduł po CANie jednak wywala jakieś błędy, robię kodowanie tak jak w poradnikach i nic nie działa. Widziałem wpis o tym że polift ma inny moduł haka i inne kodowanie, mógłby mi ktoś pomóc i podpowiedzieć czy dało by radę jakoś uruchomić to na tym module co mam ? czy może muszę kupić inny ? jeśli tak to jakie podejdą do mojego rocznika ? potrzebował bym też jakiś schemat połączeń i może kodowanie dla polifta, z góry wielkie dzięki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam a4 b8 avant przelift 2011r, chciałem zamontować haka najlepiej ori, ktoś wcześniej pisał że do ori belki haka trzeba jakieś tuleje bo inaczej hak będzie gonił przód/tył i wydawał metaliczne dźwięki. Sęk w tym że ori używkę haka idzie kupić za 500zl, a żaden sprzedający nie wie ocb z tymi tulejkami. Rozumiem że kupię używkę bez tulejek to bd musiał ganiać po tokarzach żeby to dorobić? Ew czy warto montować zamiennik np Steinhofa wypinanego pionowo, robił ktoś taki zabieg u siebie? Plus jest taki że za 1000zł jest haczysko z całym kompletem i gwarancja. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów,

Przymierzam się do instalacji haka w mojej A4 B8 Avant 2011r. Zainteresował mnie temat haka składanego (takiego którego kulę można schować pod zderzakiem).

Czy jest możliwość założenia do B8 takiego haka 8W0800491C (chyba od A4 B9) lub 3AA803880H (od Passata B7) czy też innego z takim rozwiązaniem?

Pozdrawiam, lirthoy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.05.2016 o 12:07, andy-vip napisał:

No to super. Zobacz w bagażniku w tylnym prawym nadkolu czy masz czerwoną wtyczkę zawinięta w piankę. Jak masz to tylko hak, wiązka i moduł. 2h roboty.

Wysłane z mojego XT1580 przy użyciu Tapatalka

03d78cd9a4f444a11b6da95bf3a23e35.jpg

W moim egzemplarzu nie ma tej czerwonej wtyczki, czy to znacząco utrudni dopasowanie wiązki?

Zależy mi na instalacji 13-pinowej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów

Mam mały problem  po zamontowaniu haka westfalia w moim polifcie b8 2012r.

Hak kupiłem używany kompletny z modułem (8K0907383E) i teoretycznie całą instalacją wyciągniętą z przed lifta.

Podłączenie robiłem na podstawie instrukcji ze strony westfali z linku:

https://www.westfalia-automotive.com/fileadmin/pdf/e_anlagen/305/e305214391101-012.pdf?fbclid=IwAR2weg9gK2r9hrYn-K_SfzJG46mpDHR8q0JmU2CZy1N1zdXGJCI1SA-QfI8

Generalnie według tej instrukcji wszystko było tak samo oprócz braku czerwonego przewodu który podpina się pod bezpiecznik.

Nie wiem czy on jest konieczny, czy go brakuje (sprzedawca twierdzi że nie było tam więcej przewodów, tak zdemontował z auta), ale założyłem tak jak było.

Kodowanie zrobiłem :

 

 

 

2 wentylatora nie mam.

 Efekt tego jest taki, przestały działać czujniki cofania, a na komputerze wywala błąd świateł : Trailer left/right turn signal.

Przyczepy nie podpinałem bo jeszcze nie posiadam.

Co zrobiłem źle? Czy coś z kodowaniem?

Czy konieczny jest podciągniecie dodatkowego czerwonego przewodu, tylko gdzie go wpiąć w kostke??

A może ktoś ma schemat taki z Elsy, który by to rozjaśnił, bo to po rosyjsku nie jest czytelne.

Z góry dzięki za pomoc.

 

 

 

instalacja.JPG

1.JPG

2.JPG

4.JPG

5.JPG

6.JPG

7.JPG

Edytowane przez seba044
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Temat ogarnięty. Wszystko śmiga, zero błędów.

Schemat rozwiał wszelkie wątpliwości.

W polifcie jest delikatnie inne podłączenie.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie będę zakładał nowego tematu. 

Hak z modułem wymontowany, wcześniej nie został wykodowany. 

PO tym zabiegu nie działają czujniki parkowania z tyłu. W sterowniku parktronika jest błąd o braku komunikacji że sterownikiem przyczepy. 

Rozwiązaniem problemu byłoby wykodowanie z modułów opcji haka. 

Problem w tym, że nie mogę tego zrobić. 

Niby przyjmują sterowniki nowe kodowanie, jednak po wejściu z powrotem, kodowanie jest poprzednie. 

Czy aby wykodowac moduł przyczepki, nie musi on być podpięty? 

Ktoś miał (rozwiązywał) taki problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chce kupić zaślepkę na otwór po haku westfalia 305365,który był zamontowany fabrycznie w moim a4 b8 sedan,problem w tym że ciężko to znaleźć a jak już ktoś miał to sprzedał.

Moze ktoś siedzi w temacie i doradzi gdzie kupić taka zatyczkę?

z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seba044 jakbyś rozwinął temat jaka jest zmiana w polifcie? Dokładnie mam ten sam problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Przykręciłem odpinany hak Westfalli. Teraz czas na ogarnięcie elektroniki. W miarę możliwości jestem w stanie sobie to sam ogarnąć, polutować ale potrzebuje żeby mnie ktoś nakierował. Szukałem i ja chyba nie mam tej potrzebnej czerwonej kostki do wpięcia do modułu. Poniżej wrzucam zdjęcia z tego jak to u mnie wygląda. Moduł mam z obciętymi wtyczkami. Kabel od haka wychodzi na lewą stronę ale w lewym boczku prawie nic nie ma. Proszę o pomoc. Pozdrawiam

 

IMG_20210410_192258.jpg

IMG_20210412_170110.jpg

IMG_20210412_170119.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Audi A4 B8 Avant 2013r 2,0d

Mógł by ktoś napisać który pin we wtyczce tylnej lampy za co odpowiada, ewentualnie jakie kolory przewodów pozycja, kierunek, stop? Mam uniwersalny moduł haka i muszę doprowadzić sygnał z lamp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.09.2020 o 09:24, seba044 napisał:

Ok. Temat ogarnięty. Wszystko śmiga, zero błędów.

Schemat rozwiał wszelkie wątpliwości.

W polifcie jest delikatnie inne podłączenie.

Witam mam ten sam problem co zrobiles ze Ci działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Nie posiadam czerwonej wtyczki do gniazda haka, czy ktoś podpowie mi w których miejscach na zdjęciu szukać przewodów od: świateł, kierunkowskazów i stopu ? Aby wyprowadzić sygnał do modułu. 

1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim ... niestety już tych schematów WESTFALII z początku postów  nie można pobrać. Prośba o przesłanie schematów dotyczących podłączenia wtyczek sterownika  8K0 907 383E. Muszę podpiąć oryginalną czerwoną wtyczkę  w instalacje auta. Który pin wtyczki do czego ?  AUDI a4 POLIFT 2014r 177KM. I jakie są zmiany w kodowaniu POLIFTA (z pojedynczym wentylatorem) Z GÓRY DZIĘKI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniutek855 

W dniu 17.02.2022 o 21:10, Maniutek855 napisał:

Cześć wszystkim ... niestety już tych schematów WESTFALII z początku postów  nie można pobrać. Prośba o przesłanie schematów dotyczących podłączenia wtyczek sterownika  8K0 907 383E. Muszę podpiąć oryginalną czerwoną wtyczkę  w instalacje auta. Który pin wtyczki do czego ?  AUDI a4 POLIFT 2014r 177KM. I jakie są zmiany w kodowaniu POLIFTA (z pojedynczym wentylatorem) Z GÓRY DZIĘKI

Maniutek855 i jak sobie poradziłeś z tematem , zamierzam dołożyć hak  do mojego polifta  i tez nie mam tej nieszczęsnej czerwonej kostki i mam jeden wentylator 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...