Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Hak holowniczy montaż - zmiany w układzie chłodzenia


A4B9

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie ! Temat mnie nie dotyczy ale to o czym piszecie zakrawa na kpinę. Stare diesle radzily sobie z przyczepami tylko furczało a tu taki bubel za taką kasę :facepalm:.To jest nie do przyjęcia biorąc pod uwagę jak fiaty 126p chłodzone wiatrem ciągały przyczepy różnej maści od turystycznych po małe towarowe często p0 700 kg i więcej i sobie z tym radziły bez względu czy to był upał czy byle jaka pogoda.Firma schodzi na psy . Naciągają na jakość której już dawno nie ma. Co to znaczy ,że w modelach b7 korodują błotniki :kwasny:.Panowie chyba karmimy się mitem B4 . Sorry za OT. Ale nie mogłem się powstrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ! Temat mnie nie dotyczy ale to o czym piszecie zakrawa na kpinę. Stare diesle radzily sobie z przyczepami tylko furczało a tu taki bubel za taką kasę :facepalm:.To jest nie do przyjęcia biorąc pod uwagę jak fiaty 126p chłodzone wiatrem ciągały przyczepy różnej maści od turystycznych po małe towarowe często p0 700 kg i więcej i sobie z tym radziły bez względu czy to był upał czy byle jaka pogoda.Firma schodzi na psy . Naciągają na jakość której już dawno nie ma. Co to znaczy ,że w modelach b7 korodują błotniki :kwasny:.Panowie chyba karmimy się mitem B4 . Sorry za OT. Ale nie mogłem się powstrzymać.

Niestety ale chyba masz racje :kwasny:

Patrzyłem teraz na katalog Westafli / wiodący producent haków / i tylko Audi w niektórych modelach wymaga zmian w układzie chodzenia TYLKO AUDI ! Chyba jeszcze Ford w jakimś tam modelu zmiana pompy wodnej. A blotniki rdzewieją i w B8 , teraz nawet na tylnej klapie widac rdze.. Porażka, naprawdę miałem golfa 1,2,3 passata B5 i new beetle'a i żadne auto nie było tak niskiej trwałości , co do sylwetki ,komfortu i pracy nie mam żadnych zastrzeżeń , ale trwałość .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem do końca jak to jest z tymi 2.0 TDI ale jeden z moich znajomych prowadzi małą firmę . Kupił nowego pastucha w tym silniku i tyle co to auto przyczepy natargało to mała bania. Nigdy nie wspominal o kłopotach z przegrzewaniem. Pechowcowi to cegła w drewnianym... zamontuj ten nieszczęsny hak i obserwuj. Jak zauważysz problemy to zaczniesz się martwić .Doposażyć auto zawsze można ... tylko czy warto.:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem do końca jak to jest z tymi 2.0 TDI ale jeden z moich znajomych prowadzi małą firmę . Kupił nowego pastucha w tym silniku i tyle co to auto przyczepy natargało to mała bania. Nigdy nie wspominal o kłopotach z przegrzewaniem. Pechowcowi to cegła w drewnianym... zamontuj ten nieszczęsny hak i obserwuj. Jak zauważysz problemy to zaczniesz się martwić .Doposażyć auto zawsze można ... tylko czy warto.:facepalm:

Założył hak czy miał fabrycznie?

Jak pisałem zależy to też od danej wersji egzemplarza mi sprawdzili po numerze VIN i takie info dostałem z wyrazem części jakie podał Wrclaguna.

Jak dzwoniłem po osobach handlujących częściami to mówili że nigdy nie widzieli żeby były dwa sterowniki do każdego went. osobno, a wg audi takie cudo trzeba założyć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sie können die AHK Nachrüstung entweder von Ihrem Audi Partner via SVM Code hinterlegen und freischalten lassen oder diese selbstständig durch VCDS und die beschriebenen Schritte aktivieren.

[h=4]SVM Aktionsnummer[/h]

  • 050 200 | AHK (Anhängerkupplung) Nachrüstung
    (Audi A4 / A5 / Q5 ab 2008)
  • 050 202 | AHK (Anhängerkupplung) mit Doppellüfter
    (Audi A4 / A5 / Q5 ab 2008)

[h=4][/h] [h=4]VCDS Codieranleitung[/h]

  1. STG 19 (Gateway) auswählen
    AHK anmelden - STG 69
  2. STG 03 (ABS) auswählen
    STG Zugriffsberechtigung -> Funktion 16
    Zugriffscode 61378 eingeben
    Audi_A4_8K_STG03_Bremsenelektronik_Zugriffsberechtigung_FreischaltungCodierung.png
    STG Codierung -> Funktion 07
    Byte 1
    Bit 7 aktivieren
    Audi_A4_8K_STG03_Bremse_Byte1_AHK.PNG
  3. STG 10 Einparkhilfe
    STG Codierung -> Funktion 07
    Byte 0
    Bit 1 aktivieren (bei verbau: manuell abnehmbar)
    Bit 2 aktivieren (bei verbau: elektrisch ausfahrbar)
    audi_a4_8k_stg10_einparkhilfe_byte0_ahk_nachr%C3%BCstung_optische_darstellung_einparkhilfe_r%C3%BCckfahrkamera.PNG
  4. STG 09 (Bordnetz) auswählen
    STG Codierung -> Funktion 07
    Byte 18
    Bit 5 aktivieren
    [h=4]audi_a4_8k_stg09_bordnetz_ahk_erkennung_verbaut_swra_verbaut.PNG
    Sofern Sie den Doppellüfter nachgerüstet haben, muss im Motorsteuergerät ebenfalls noch dieser aktiviert werden[/h]
  5. STG 01 (Motorelektronik) auswählen
    STG Codierung -> Funktion 07
    Byte 7
    Bit 3-5 entsprechend dem verbauten Lüfter aktivieren
    Audi_A4_8K_STG01_Motorelektronik_Byte7_Nachr%C3%BCstungAHK_Doppell%C3%BCfter_freischalten.png
    Audi_A4_8K_STG01_Motorelektronik_Byte7_Nachr%C3%BCstungAHK_Doppell%C3%BCfter_freischalten2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kodowanie dokładnie takie jak podajesz :) tylko trzeba miec jeszcze co kodować :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jedynie wklepujac jego numer nadwozia w ASO mozna sie dowiedzieć czy taka modyfikacja była konieczna / wentyl./ w tym egzemplarzu.

---------- Post dopisany 13-08-2013 at 09:42 ---------- Poprzedni post napisany 12-08-2013 at 22:26 ----------

Wrclaguna możesz sprawdzic czy napewno idą dwa wentylatory z czego jeden ma wbudowany sterownik i prócz tego jest dodatkowy sterownik? Czy możliwe ze maja błąd w Etce? Patrzyłem w necie na wtyki tych wentylatorów i sterownika i nie uda sie nawet tego połączyć ! Sprawdziłem auto które ma hak fabrycznie i jest tylko jeden sterownik na dwa wentylatory :shock3:

Fafiks

---------- Post dopisany 31-08-2013 at 20:45 ---------- Poprzedni post napisany 13-08-2013 at 09:42 ----------

Rozgryzłem dokładnie temat :) cały zestaw z wentylatorami zamontowany. Gdyby ktoś potrzebował pomocy niech pisze na priv. Najistotniejszą sprawą jest że w zestawie doposażającym 8T0 055 200 A, jaki podaje Audi w Etka jest poważny błąd dotyczący części jakie należy użyć, jak ktoś będzie zainteresowany pomogę.

Fafiks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też planuję założyć hak, ale w wymianę połowy auta to się bawił nie będę. Jaki hak założyłeś Fafiks, ori? Dużo roboty z elektryką, sterownik itd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od wizyty w ASO podaj VIN i powiedz ze chcesz hak założyć i żeby sprawdzili czy w Twoim egzemplarzu jest konieczna modyfikacja ukladu chłodzenia / dodatkowy wentylator/ ,ponieważ niektóre 2.0 TDI tego nie wymagają . Jeżeli powiedzą że musisz mieć zestaw doposażający 8T0 055 200A to znaczy że masz wymagany mod w układzie chłodzenia . Nie którzy się śmiali z tego że odkładam wentylator , ale poczytałrm trochę na forach i są przypadki przegrzania silnika i uszkodzenia uszczelki głowicy.

Jak to będziesz wiedział zrobimy krok dalej :wink: z mod w układzie chłodzenia.

Teraz sprawa haka i wiązki. Ja założyłem hak Westafli ze zdejmowaną kulą, kupilem na Allegro praktycznie nowy .Zestaw instalacji kupiłem oryginalny Audi ,doposażajacy w instl.eketryczna haka . W zestawie jest wiązka, wszystkie wtyki, moduł haka, instrukcja,gniazdka ,srubowe, zaciski itd/ Jednak jest to wiązka produkowana przez Westfalie bo sa na niej napisy westfalia. Większość zakłada Polskie wiązki uniwersalne które omijają kodowanie i wtedy nie masz pełnej funkcjonalności / np.wyprowadzanie zestawu auto+Przyczepa z poślizgu z pomocą ESP/ Jezeli chcesz mieć zrobione jak org kup zestaw ele w ASO lub Westfalia ktora jest przez pól tańsza. Założenie haka i wiązki to około 3-4 godziny pracy, do wszystkiego są dokładne instrukcje. Odradzam kupowanie samego modułu ori na Allegro jakie często dokładają do haka bo bez wiązki jest nic nie warty, a aukcje że sprzedaje z wiązką to fikcja bo oni tną kable a nie wyciagaja piny we wtykach.

Powiedzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pozwolce ze sie podczepie pod temat.

Co trzebaby dokupić jako minimum do b8 sedan żeby móc zamontować hak ? Nie mam zamiaru z niego korzystać, żadnych wentylatorów nie mam zamiaru zmieniać ani sterów do nich kupować ... chodzi o minimalistyczne podejście aby dostać 'homologację'? Aby gdy kolejny raz ktos mi wjedzie w d... mojego potwora to ja bede Sprite a tamta sierota pragnieniem ..

PS. Mam wszelkiego rodzaju czujniki parkowania, martwego kąta - je trzebaby przekonfigurowywać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro chcesz zakladac hak, zrob to tak jak bozia przykazala albo niy rob wogole, zeby miec homologacje chcac zeby auto bez problemow przechodzilo przeglad musisz miec podlaczona wiazke, robienie tego po lebkach mijo sie z celem... chyba ze kupisz jakis tani hak i zamontujesz tylko belke (ucinajac mocowanie kuli)...

a tak przy okazji, mom pytanko wlasnie odnosnie montowania calego zestawu, mianowicie jak to wyglada w aucie z silnikiem 2,7 tdi? tysz jest wymagana zmiana wentylatorow i steronikow?

prosilbym o pomoc bo za jakis czas tysz sie byda przymierzol do montazu, ale glownie chodzi o przewoz rowerow na haku... :D

ok, dzonilek dzis do serwisu, niystety w silnikach 2,7 i 3,0 tysz jest konieczno wymiana ukladu chlodzenia, w zaleznosci wlasnie jaki uklad byl seryjnie zamontowany... :/ koszt w aso:

zestaw - 5500zl albo osobno

wentylator duzy - ok 1200zl

wentylator maly - ok 900zl

sterownik - ok 1000zl

hak - ok 3000zl

no i robocizna dodatkowo :/

tak ze niy pozostaje nic innego jak kupic uzywany hak i zalozyc samemu i poznij polowac na te wentylatory...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam kłopot kupiłem hak westfalie i wiązkę z modułem i nie wiem jak się do tego zabrać,

może ktoś pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paranoja żeby pociągnąć przyczepkę z motocyklem do kraju muszę zainwestować 5 tys zl

Ps. w Belgi w ASO 2040 euro wymiana układu chłodzenia plus hak Westfali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może by tak zamontować natrysk wody destylowanej na chłonicę :decayed::grin:.

Może to niegłupi pomysł :naughty::whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Debile!!!!,Tez kupilem hak i wlasnie przeczytalem jakie kukielki sa zeby kuzwa targac przyczepke ze skuterem wodnym :facepalm::facepalm::facepalm::facepalm: Ciekawe co sie stanie jak zamiast przyczepki chcialbym zatargac np auto kumpla do warsztatu ????Pewnie srAUDI.AG nie przewiduje takiej opcji.Pier.doole zaloze hak bez wentylatorow.Wywalac tyle kasy zeby kilka razy pojechac nad wode poplywac :kox: .

Ps.

Mozektos wrzucic schemat-jak podlaczyc modul+kodowania kroczek po kroczku? :hi::hi::hi:

Ale sie wkuffilem :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dostałem wycene z serwisu to az usiadłem :o
"Dzień Dobry.

Koszt montażu haka holowniczego w WAUZZZ................ to około 15 000 zł/brutto.

Pozdrawiam

..................................

Doradca Serwisowy"

Maasakra !

______________________________________________________________________________________________

http://www.audi-club.ru/forum/showpost.php?p=6255004&postcount=2379

Дооснащение оригинальным фаркопом
Тягово-сцепное устройство съемное - 8T0092155 - 1шт - 24 860р
Монтажный комплект электрических деталей - 8T0055204A - 1шт - 16 500р
Крепление для тягово-сцепного устройства - 8T0011213B - 1шт - 572р
Блок управления движения с прицепом - 8K0907383A - 1шт - 6 160р
поскольку я все составляющие покупал на ебее, то точно не знаю входит ли блок управления в комплект монтажных электрических деталей, постараюсь уточнить
Итого: 48 092р
необходимо помнить, что если планируетет использовать фаркоп для перевозки катеров и/или квадрациклов, то необходимо заморочиться заменой вентилятора в моторном отсеке
d80bdedba9d6.jpg
12c6e06cd07b.jpg
Схемы подключения
128f8905fff9.jpg
07f622c1a612.jpg
8cd828ce9074.jpg

Edytowane przez simon__75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dostałem wycene z serwisu to az usiadłem :o

"Dzień Dobry.

Koszt montażu haka holowniczego w WAUZZZ................ to około 15 000 zł/brutto.

Pozdrawiam

..................................

Doradca Serwisowy"

Maasakra !

______________________________________________________________________________________________

http://www.audi-club.ru/forum/showpost.php?p=6255004&postcount=2379

Tych schematow nie idzie sciagnac :( .Moze ktos ma z innego zrodla z kodowaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy komuś udało się zamontować hak w B8 2.0TDI bez dodatkowych wentylatorów? Czy jeśli założę tylko samą wiązkę i moduł (załóżmy, że Westfalia), to komputer nie wywali błędów (czytając powyższą instrukcję kodowania zakładam, że tak właśnie będzie)? Nie mam zamiaru ciągać tym autem załadowanej lawety czy campingu, tylko lekką przyczepkę z motocyklem typu cross (motocykl ok. 120 kg, przyczepka 200 kg).

Pozdrawiam,

Fat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...