Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Hak holowniczy montaż - zmiany w układzie chłodzenia


A4B9

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy komuś udało się zamontować hak w B8 2.0TDI bez dodatkowych wentylatorów? Czy jeśli założę tylko samą wiązkę i moduł (załóżmy, że Westfalia), to komputer nie wywali błędów (czytając powyższą instrukcję kodowania zakładam, że tak właśnie będzie)? Nie mam zamiaru ciągać tym autem załadowanej lawety czy campingu, tylko lekką przyczepkę z motocyklem typu cross (motocykl ok. 120 kg, przyczepka 200 kg).

Pozdrawiam,

Fat

Ja załadałem hak do mojej poprzedniej B8 2.0 TDI 120KM - z przyczepka (DMC 750kg) jeździłem sporadycznie ale na wskaźniku temp, ani raz nie zauważyłem by wskazówka przechyliła się dalej niż zwykle. No chyba ze ktoś notorycznie ciąga duża przyczepe to wtedy po zauwazeniu że temperatura wzrasta to bym się zainteresował zmiana układu chłodzenia w inny przypadku to poprostu bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

a jo właśnie przygotowuja sie do założenia haka, komplet hak + moduł + wiązka już jest, większy problem jest z doborym i skompletowaniym układu chłodzenia, fyrtoków jest tyle że głowa mało i kożdy do innyj wersji auta, były już podawane w tym temacie numery wiatraków i sterownika ale po tych numerach cięzko do połączyc wtyczki ze sterownika niy zgadzajom sie z gniazdami w wentylatorach a dokladnij wiatrak o numerze 8k0 959 455 E czyli 200W i z wbudowanym sterownikiem, dzisiej w zaprzyjaznionym sklepie Pani sprawdziła mi numery pod moj motor i wyskoczył watrak o numerach 8k0 959 455 G, tysz 200W ale bez sterownika i on posiado wtyczka 2-pinowo czyli tako jak wychodzi ze sterownika, skoro sterownik mo moc 600W i 2 wiazki do podłaczenia wiatraków to spokojnie obsłuży oba...

w pozniydziałek jeszcse zweryfikuja czy te części sa odpowiednie i napisza co i jak :)

pozdro

weryfikacja przebiegla pomyslnie ale niy przez serwis (tam sie hamili i niy chcieli podac numerow...) tylko przez kolege wrclaguna za co bardzo Mu dziekuja :wink:
wiec tak: went 200W - 8k0 959 455 G

went 400W - 8k0 959 455 F

sterownik - 8k0 595 501 G

taki zestaw jest prawidlowy do silnika 2,7 TDi i podejrzewom ze do 3,0 TDi tysz taki bydzie

Edytowane przez sławko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja założyłem hak (wiązka 13pin Westfalia) do A4 Allroad 2.0 TFSI 2011. Jak sprawdzić, czy potrzebny jest upgrade wentylatorów? Tylko ASO?

Kiedyś sprawdzając przed zakupem wyposażenie mojego auta w ASO, powiedzieli mi, że mam pakiet Tropical (auto z Hiszpanii) i PRAWDOPODOBNIE ten pakiet obejmuje wydajniejsze chłodnice. Niestety nie byli tego pewni :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po vin'ie wszystko powinno wyjść, som możesz sprawdzić numer sterownika i czy som 2 wentylatory, jak nr się bydzie zgadzol to raczyj niy bydziesz musiol zmieniać.

BTW. Niy wiym ile miyjsca jest przy 2-litrowym silniku, u mie w każdym bądź razie jest mega ciasno i niy dało rady dojrzeć numerów, moze u Ciebie bydzie więcej miyjaca ;-)

Po vin'ie wszystko powinno wyjść, som możesz sprawdzić numer sterownika i czy som 2 wentylatory, jak nr się bydzie zgadzol to raczyj niy bydziesz musiol zmieniać.

BTW. Niy wiym ile miyjsca jest przy 2-litrowym silniku, u mie w każdym bądź razie jest mega ciasno i niy dało rady dojrzeć numerów, moze u Ciebie bydzie więcej miyjaca ;-)

pytanie do tych co mają zamontowany hak, gdzie jest umieszczony sterownik haka? jestek w trakcie montażu i niy zabardzo wiym kaj go wcisnąć... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie do tych co mają zamontowany hak, gdzie jest umieszczony sterownik haka? jestek w trakcie montażu i niy zabardzo wiym kaj go wcisnąć... :/

Sterownik haka umieszczony jest nad sterownikiem PDC z tyłu po prawej stronie we wnece bagaznika

Do tego trzeba mocowanie 8K0907297 19 pln .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze przecież było tak, że zakładając hak w audi były odpowiednie zmiany konstrukcyjne i nie było wielkiego halo jak teraz, w b6.

W Audi 80 b3 jak był ori hak był podwójny wentylator chłodnicy, grubsza chłodnica (dokładnie takie same elementy jak w wersji na ciepłe kraje), inne zawieszenie przód/tył, jak było wspomaganie to jeszcze chłodniczka do niego.

W A4 B5 tak jak powyżej prócz chyba grubszej chłodnicy.

To i w B6 jest tak samo.

Edytowane przez trepek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sofern Sie den Doppellüfter nachgerüstet haben, muss im Motorsteuergerät ebenfalls noch dieser aktiviert werden[/h]

  • STG 01 (Motorelektronik) auswählen

    STG Codierung -> Funktion 07

    Byte 7

    Bit 3-5 entsprechend dem verbauten Lüfter aktivieren

    Audi_A4_8K_STG01_Motorelektronik_Byte7_N

    Audi_A4_8K_STG01_Motorelektronik_Byte7_N

Witam, które kodowanie wybrać przy sterowniku 8KO 959 501G ? (dwa wentylatory)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kodowanie na 2 wentylatory :)

VCDS ma podpowiedzi

Tyle wiem, tylko że są dwie możliwości dla dwóch wentylatorów 10 i 20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepnij kompa i sprawdz podpowiedzi bo sa rozne ( zalezy jaki sterownik)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hak zamontowany i zakodowany. Wszystko działa jak należy. Dzięki wrclaguna za pomoc.

Jak by ktoś chciał to mam fajne schematy podłączenia z obrazkami. W razie pytań służę pomocą.

Odnośnie kodowania to u mnie musiałem zakodować hak również w silniku, o czy wyżej nie było powiedziane.

Edytowane przez lorekA4
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w wersji z 3.0 TDI też są inne wentylatory pod hak?

orientuje się ktoś ile kosztuje zestaw do podłączenia elektryki?

rzekomo westfalia sprzedaje ten zestaw elektryczny taniej niż aso

belkę i główkę haka planuje kupić używkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w wersji z 3.0 TDI też są inne wentylatory pod hak?

orientuje się ktoś ile kosztuje zestaw do podłączenia elektryki?

rzekomo westfalia sprzedaje ten zestaw elektryczny taniej niż aso

belkę i główkę haka planuje kupić używkę

Pisz do wrclaguna ja kupowałem wiązkę z modułem u niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzałem po maskę i niestety okazało się, że mam tylko jeden wentylator silnik 3.0 tdi CCWA

może mogę zastosować taki kompletny zestaw podwójnych wentylatorów i zestaw wygląda na kompletny:

http://allegro.pl/audi-a4-a5-q5-3-0tdi-wentylatory-obudo-8k0121003n-i5549938526.html

wszyscy piszą o możliwości przegrzania silnika gdy podczepimy przyczepkę

to co wtedy gdy mamy auto po mocnym programie lub konkretnych modyfikacjach silnika i korzystamy z mocy?

myślę, że tak samo istnieje możliwość łatwiejszego przegrzania silnika

Edytowane przez yanosho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dodam od siebie ze mam audi z 2009r a4 b8 i haka i ciagnalem nieraz przyczepke (nie czesto ale jesli to zaladowaną) i dzis sprawdzałem i mam tyylko 1 wentylator. W miejscu drugiego jest zaslepka. Nie zauwazylem zwiekszenia temp czy sygnalizacji wysokiej temp. Nie wiem kto montowal haka ale wyglada ok bo nawet podczas wlaczenia kierunkowskazu przy podpietej przyczepce swieca sie dodatkowe diody na desce.

Teraz zastanawiam sie nad nową audi z 2013 i kurcze koszty haka sa dosyc wysokie jak na kilka kursow z przyczepka w przeciagu kilku lat:)

Ps. Orientujecie sie ile kosztuje montaz czujnikow cofania w audi w PL ewentualnie w miare profesjonalnie w okolicach szczecina ?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy może ma ktoś schemat wpięcia haka do instalacji bo tamten jest dla mnie nieczytelny ewentualnie jak można to wystarczy sam opis gdzie jaki pin doprowadzić. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam schematu instalacji elektrycznej do zamontowania haka. Potrzebuję rozpiskę pinów jakie kostki. W sumie wszystko z tym związane. Mam moduł numer 8k0 907 383e. Niestety nie mam wtyczek i rozpiski.

Nadziubdziane z pomocą MOTO X Force

Edytowane przez andy-vip
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...