Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przełącznik świateł - wyjaśnienia opcji auto oraz opcje coming leaving home


Makale

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym, aby mi ktoś mądry wytłumaczył od czego to jest ? Do tej pory mam zwykły włącznik świateł, bez opcji Auto, ale Allegro widzę, że są z tą funkcją. Co to jest itd ? Mogę kupić np to: WŁĄCZNIK PRZEŁĄCZNIK ŚWIATEŁ + AUTO Audi A4 B6 B7 (3392869515) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. i podmienić włącznik bez auti, czy wymagana jest zabawa z vag'iem ?

Aha i po prawo od świateł mam takie "chowane" pokrętło od wysokości świateł. Z ciekawości widziałem też, że w innych wersjach jest drugie takie pokrętło ze znakiem światła mijania + tarczy czasu. Ma coś ona wspólnego z coming leaving home? Co to w ogóle jest i czym to się je.

Jako, że jestem jeszcze nieobeznany w tych sprawach to proszę o info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B6 występowały zwykłe przełączniki jak i te z AUTO.

Te z opcją AUTO mają bardziej rozbudowaną instalację elektryczną (wszysto jest poprowadzone przez moduł centralnej elektryki).

Funkcja AUTO po prostu automatycznie włącza światła mijania po zmroku, a gdy doda się do tego jeszcze jakieś światła do jazdy dziennej to po prostu zapominamy o dotykaniu włącznika świateł :decayed:

Żeby to zamontować potrzebne jest lusterko fotochromatyczne z czujnikiem światła, włącznik auto (może być ten z B7) i moduł centralnej elektryki z końcówką F :wink:

Co do tego panelu przy światłach to występowały:

sama regulacja wysokości świecenia reflektorów

CLH

regulacja wysokości świecenia reflektorów + CLH

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ;) Dużo jest roboty, aby ogarnąć to Auto, lusterko z tym czujnikiem i podpiąć ledy (dzienne) ? Już ktoś się tym bawił? I co to te CLH ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam podepnę się pod temat bo mam podobne pytanie a nie chce zaśmiecać forum , czy jak założę sobie włącznik AUTO i nic innego nie będę zmieniał to gdy włącznik będzie w pozycji AUTO to światła będą się zawsze zaświecać automatycznie po przekręceniu stacyjki ? nie chce przeprogramować systemu na skandynawski ponieważ wtedy światła załączają się automatycznie po przekręceniu stacyjki nawet gdy wyłącznik będzie na 0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego panelu przy światłach to występowały:

sama regulacja wysokości świecenia reflektorów

CLH

regulacja wysokości świecenia reflektorów + CLH

:wink:

A przełącznik DRL ? Jak to zatem działa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ;) Dużo jest roboty, aby ogarnąć to Auto, lusterko z tym czujnikiem i podpiąć ledy (dzienne) ? Już ktoś się tym bawił? I co to te CLH ?

Ja ostatnio robiłem, zachodu trochę jest, ale imo jak najbardziej warto. Teraz nie potrafię jeździć w nocy bez lusterka fotochromatycznego :grin:

A CLH to Coming/Leaving Home, w nocy gdy wychodzisz z samochodu to palą się tylne postojówki, tablica rejestracyjna i przednie halogeny przez 30 sekund. Jak otwierasz samochód to też się palą przez tyle samo lub do otwarcia drzwi kierowcy :wink:

Witam podepnę się pod temat bo mam podobne pytanie a nie chce zaśmiecać forum , czy jak założę sobie włącznik AUTO i nic innego nie będę zmieniał to gdy włącznik będzie w pozycji AUTO to światła będą się zawsze zaświecać automatycznie po przekręceniu stacyjki ? nie chce przeprogramować systemu na skandynawski ponieważ wtedy światła załączają się automatycznie po przekręceniu stacyjki nawet gdy wyłącznik będzie na 0

Nic Ci to nie da, że zmienisz zwykły włącznik na AUTO.

Co do tego panelu przy światłach to występowały:

sama regulacja wysokości świecenia reflektorów

CLH

regulacja wysokości świecenia reflektorów + CLH

:wink:

A przełącznik DRL ? Jak to zatem działa ?

W B6 nie było DRL fabrycznie, tylko w B7 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funkcja AUTO nie służy do zapalania po zmierzchu świateł, tylko do AUTOMATYCZNEGO właczenia gdy wjedziemy w ciemny obszar. jak tunel, garaż podziemny itd. gdzie są wymagane światła mijania. W TYM TRYBIE nie możemy korzystać ze świateł DROGOWYCH. TO że można korzystać w mieście nie dotykając włacznika to nie wątpliwy PLUS. I sam tak jeżdżę.

tutaj cytat z kodeksu drogowego

Art. 51.

.......

6. Przepisów ust. 1–3 nie stosuje się do kierującego pojazdem, który nie jest wyposażony w światła mijania, drogowe lub światła do jazdy dziennej. Kierujący takim pojazdem w czasie od zmierzchu do świtu lub w tunelu jest obowiązany używać świateł stanowiących obowiązkowe wyposażenie pojazdu.

Używanie świateł zewnętrznych | Kodeks drogowy 2013

co nam mówi, że w tunelu MUSIMY mieć włączone albo światła DZIENNE albo MIJANIA.

TAKA funkcja pozwala nam zapomnieć o włączaniu, a raczej nie włączeniu, za to nie będziemy mogli jechać na światłach drogowych, tutaj MUSIMY zmienić włacznik w położenie 2, jeśli chcemy używać świateł drogowych poza terenem zabudowanym

W modelu B7 producent poszedł jeszcze dalej i połączył działanie świateł z czujnikiem deszczu. Gdy działają wycieraczki w trybie AUTO, natychmiastowo zapalają się światła mijania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, po przeczytaniu tego watku wpadl mi do glowy pewien pomysl. I teraz pytanie, czy da nie podlaczyc opcje auto do zalaczania ledow dziennych?

No wlasnie po co? Dzienne pala sie tobie kiedy nie masz wlaczonych swiatel tak czy siak. A gdy zadziala funkcja AUTO to dzienne sie wylacza bo zapaja sie mijania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontuj sobie włącznik z B7 DRL/CLH wtedy spokojnie ustawiasz jak chcesz

poza tym, każdy inny w(y)łącznik rozłączający odpowiednie piny(tzw. 0/1)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu ja mam tak że jak mam na 0 pokrętło to świeca ksenony jak dam na auto też świeca jak przełączę na dwa razy na swiatla dzienne to świeca ksenony i halogeny jak to poustawiać 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od kodowania, od odczytu błędów. komputer z programem VCDS to podstawa.
Sprawdź numery MCE i włącznika świateł.
wyjmij włącznik, zajrzyj do wtyczek MCE,  sprawdź kolory przewodów czy coś było grzebane, czy są jakieś miejsca z dodatkowymi przewodami....

Ja bym od tego zaczął, a nie czekał aż ktoś coś wymyśli.
jak to powiesz, porobisz zdjęcia i wrzucisz na forum, to ktoś moze coś zauważy, wymyśli...etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...