Skocz do zawartości
IGNOROWANY

klimatyzacja jednostrefowa - co to jest jak działa


sikszak

Rekomendowane odpowiedzi

szukam obecnie audi a4 b8 i patrzę na wyposażenia i niektóre mają jedno pokrętło na panelu klimy inne dwa. Z tego co się dowiedziałem to wychodziły w tym audi klimatyzacje jedno i trzy strefowe. A gdzie dwustrefowa?

Trzystrefowa to rozumiem przód kierowca i pasażer sobie ustawiają temp oraz pasażerwie na tylnej kanapie mają swoje skromne pokrętło. Ale jak to działa w jednostrefowej? jest to klima automatyczna czy "ręczna" Ustawia się gdzieś temperaturę bo wyświetlacza na panelu nie widzę. Oznacza to że kierowca ustala jedną temperaturę na całe auto. Dlaczego zrezygnowano z dwustrefowej.

Prosze o jakieś uwagi jeżeli coś źle zrozumiałem.

Gdzieś wyświetla się jednostrefowej jaką temoerature się ustawiło? czy tlko jak w ręcznej klimie na wyczucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podczas przekręcania gałki wyświetla się informacja o temperaturze. naciskając na przycisk "wiatraczka" ustawiasz siłę dmuchawy, która również wysuwa się jak oznaczenie temperatury na dużym wyświetlaczu. przycisk AC - tutaj jako początkujący rozumiem, że odpala klime oraz pilnuje odpowiedniego powietrza, którego temperaturę wybierasz pokrętłem.

mam nadzieję, że w miarę logicznie napisałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jak włącze klimę AC i pokręce pokrętłem to na dużym wyświetlaczu pokaże mi się jaką temperaturę ustawiam a jak klikne wtarak to siłę dmuchawy chyba że klikne AUTO i wtedy sam sobie to reguluje.

Mam tylko jeszcze jedno pytanie. Jednostrefowa czyli nie ma możliwości żeby pasażer mógł sobie ustawić inną temperaturę? jesli tak to audi zrobiło krok w tył. no ale trudno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety, pasażer nie może ustawić sobie temperatury, ale może ręcznie ustawić siłę z jaką dmucha jego konkretny wentylator.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie to jest jednostrefowa? dobrze zrozumialem ?

 

 

images.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...