Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana MMI z 2G (low) na 2G (high)


sowiq

Rekomendowane odpowiedzi

Na razie czysto teoretycznie. Czy do wymiany 2G (low) na 2G (high) wystarczy tylko wymienić sterownik oraz wyświetlacz na kolorowy? Czy są jakieś różnice np. we wzmacniaczu, zmieniarkach CD/navi, wiązkach elektrycznych? Czy po wymianie trzeba przeprowadzać jakieś dodatkowe operacje?

Zainteresował mnie ten temat, bo siedzi u mnie wersja low, z monochromatycznym wyświetlaczem, a na Allegro znalazłem całkiem niedrogo wyświetlacz LCD i sterownik.

LCD: Wyświetlacz LCD do Audi MMI 2G A4 A5 A6 A8 Q7 (3394348786) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Sterownik: Sterownik MMI 2G Audi A4 A5 A6 A8 Q7 polskie MENU (3394348835) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Z góry dzięki za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu z wymianą ........tylko jeszcze pare rzeczy brakuje do dołozenia .

- Ramka wyswietlacza

- Moduł Radia

- Czytnik DVD

- Okablowanie miedzy monitorem a sterownikiem Control Head

- Światłowody

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra wiadomość, dzięki za info.

A powiedz mi jeszcze, bo nie jestem pewien. Czy 2G high ma w FIS'ie kolorowy wyświetlacz, czy to zupełnie inna para kaloszy i nie nie ma to ze sobą nic wspólnego? Ja u siebie mam monochromatyczny i zastanawiam się czy nie będzie się to ze sobą gryzło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę poszperałem w necie i znalazłem niedaleko Warszawy firmę, która robi takie operacje od A do Z - Naviservice.com.pl - okablowania do systemów nawigacji satelitarnej - wrclaguna wspominał o nich kilka razy na forum. Niestety ich cena za całość usługi to około 6.000 zł (netto). Jak dla mnie to zdecydowanie za dużo. Dowiedziałem się natomiast, że nie trzeba koniecznie wymieniać FIS-a na kolorowy.

Postanowiłem że na chwilę odpuszczę, poszukam trochę dokładniejszych informacji w internecie, pozbieram z Allegro trochę gratów i za jakiś czas wrócę do tematu.

Póki co znalazłem kilka tematów na różnych forach, ale są tam bardzo ogólnikowe informacje. Na przykład tutaj: Forum Audi A6 Klub :: Zobacz temat - [ A6 C6] Swap z MMI Basic na MMI High - na wspomnianym koncie chomikowym nie ma żadnych plików na temat MMI.

Jakby ktoś dysponował jakimiś ciekawymi informacjami, linkami, materiałami, to wszystko bardzo chętnie przyjmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od Ciebie mogę chyba wziąć w ciemno ;) Po wypłacie (czyli za jakiś tydzień) się odezwę. Dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.07.2013 o 09:09, wrclaguna napisał:

Nie ma problemu z wymianą ........tylko jeszcze pare rzeczy brakuje do dołozenia .

- Ramka wyswietlacza

- Moduł Radia

- Czytnik DVD

- Okablowanie miedzy monitorem a sterownikiem Control Head

- Światłowody

 

 

 

 

 

 

 

Wiem, że robię potężny odkop, ale ciężko inaczej się skontaktować w tym temacie. Czy wiesz może co może być powodem, że w wymienionym w ten sposób MMI na 2G HIGH MMI działa tylko na zapłonie i włączonym silniku? Co może być skopane w instalacji? Chodzi o to, że gdy zgasimy silnik, MMI automatycznie się wyłącza. Nie da się go włączyć bez zapłonu. Takie auto kupiłam i po numerach z ETKI doszłam do wniosku, że MMI zostało wymienione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...