Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana skrzyni GBA


maxim

Rekomendowane odpowiedzi

Skrzynia zamontowana i hula jak należy. Wielkie podziękowania dla kolegi greg2505 za pomocne rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzynia którą ja montowałem jest z b7 2.0tdi brd ,więc do twojego też podejdzie 6 ,rozumiem że GYA to skrzynia 5biegów więc dodatkowo potrzebujesz pierścień między skrzynię ,a silnik i niewiem czy rozrusznik nie jest inny,na forum jest kilka tematów o zmianie 5 na 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zamontowałem hcf. Co do różnicy względem gba to nie zauważyłem jeszcze, ale i też nie miałem okazji przegonić autka. Jedynie co według mnie jest na plus dla hcf to krótszy skok lewarka zmiany biegu.

zamontowałeś hcf jak przełożenia ,jest jakaś różnica względem gba

---------- Post dopisany at 20:26 ---------- Poprzedni post napisany at 20:19 ----------

skrzynia którą ja montowałem jest z b7 2.0tdi brd ,więc do twojego też podejdzie 6 ,rozumiem że GYA to skrzynia 5biegów więc dodatkowo potrzebujesz pierścień między skrzynię ,a silnik i niewiem czy rozrusznik nie jest inny,na forum jest kilka tematów o zmianie 5 na 6[/quote

Pierścień czyli dystans między skrzynią a silnikiem? U mnie przy gba też był i go zostawiłem.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zamontowałem hcf. Co do różnicy względem gba to nie zauważyłem jeszcze, ale i też nie miałem okazji przegonić autka. Jedynie co według mnie jest na plus dla hcf to krótszy skok lewarka zmiany biegu.
zamontowałeś hcf jak przełożenia ,jest jakaś różnica względem gba

---------- Post dopisany at 20:26 ---------- Poprzedni post napisany at 20:19 ----------

skrzynia którą ja montowałem jest z b7 2.0tdi brd ,więc do twojego też podejdzie 6 ,rozumiem że GYA to skrzynia 5biegów więc dodatkowo potrzebujesz pierścień między skrzynię ,a silnik i niewiem czy rozrusznik nie jest inny,na forum jest kilka tematów o zmianie 5 na 6[/quote

Pierścień czyli dystans między skrzynią a silnikiem? U mnie przy gba też był i go zostawiłem.

bez pierścienia byś daleko nie pojechał ,ale kolega pregos ma 5 skrzynię i do 6 musi go dokupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie podejdzie skrzynia HCK z B8 do B6?? Obecnie mam skrzynie GBA

Jak tak to czy będą również pasować te częśći:

drążek podnoszący 8E0711271H

drążek przełączający 8E0711151 J lub L

tak takie były nr na moich i pasowały nr łapy nie zapisałem ,ale na 99% 8E0399105HM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy podejdzie nie wiem ale łatwiej chyba kupić skrzynie z B6

Ale jak juz wymieniam to chciałbym młodszą skrzynie i z dłuższymi przełożeniami. Skrzynia HCK z B7 pasuje do B6, ale nie wiem czy z B8 podejdzie(czy wogóle w B8 były montowane skrzynie HCK??)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli HCK to napewno podejdzie( nie ma różnych skrzyń o tym samym oznakowaniu),ja mam taką zmontowaną zamiast GBA w b6 , montowana w b7 i exeo czy w b8 -bardzo możliwe

---------- Post dopisany at 20:18 ---------- Poprzedni post napisany at 20:16 ----------

Czy podejdzie nie wiem ale latwiej chyba kupić skrzynie z B6

np.HCF masz i w b6 i w b7 , a czym młodsza to lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BRD to Q, wiec jak mogles zamontowac te skrzynie do FWD?

coś ci się pomyliło BRD są w ośce i w Q ,tak samo jak 1.9 tdi

np http://a4-klub.pl/audi-a4-b7-75/b7-brd-aktualny-tygrysowoz-107783/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po przekładce z GBA na HCF.

Wszystko pasuje p&p tak jak to opisał greg2505, śmiało można brać skrzynie HCK, a łape z poduszką i wybierak można również dobrać z HCF

Wszystko cacy tylko liczyłem na niższe spalanie przy tej samej prędkości, a tym samym niższych obrotach na 5 i 6 biegu... Teraz na 6b przy 160km/h chwilowe waha się między 9,5 a 10 l/100km wcześniej 8,5 - 9 l/100km. Czy jest to spowodowane tym że, silnik ma teraz cięzej ?? Dodam tylko że, ok 3200obr/nim = 180km/h = ok 12l/100km ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...