Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Trzy błędy do oceny, kat. sonda


route

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,

Mam problem, a objawy są takie:

Pierwszy to taki, że na zimnym silniku przez ok 15-20sek. trzęsie nim, podobnie jak by cewka była uszkodzona i za chwilkę chodzi idealnie. (Wymieniłem już cewki i świece ale to nic nie dało.)

Drugi i chyba najgorszy to auto straciło moc, jest słabe. Po gwałtownym dodaniu gazu na postoju delikatnie przymuli i dalej się wkręca, a w czasie jazdy po wdepnięciu gazu do podłogi nic nie szarpie jakoś przyspiesza płynnie, ale strasznie mułowato.

Po podpięciu pod kompa takie błędy:

16804-System katalizatora (bank1) - wydajność poniżej progu

17544- Długoterminowa korekta mieszanki, bank1

17535- Długoterminowa korekta mieszanki , bank1

Kat do wywalenia czy sonda któraś? Co te błędy mogą oznaczać waszym zdaniem, jak myślicie?

Gaz mam założony, ale na gazie i na benzynie chodzi tak samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skasuj błędy i pośmigaj na samej PB , może gaz źle wyregulowany i rozwala mapę PB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędów na razie się pozbyłem. Pośmigałem trochę na samej Pb i pojechałem do gazownika. Podpiął swój sprzęt i błędu od kata już nie pokazało, ale były nadal od złej mieszanki. Posprawdzał sondy, przepływke, turbo.... wszystkie parametry mówi że w normie..... Po sprawdzeniu lpg okazało się że w ustawieniach gazu coś nie grało. Dzisiaj byłem jeszcze u niego na sprawdzeniu i żadnego błędu nie ma. Ogólnie auto po tym wszystkim odżyło. Ale pozostał problem z tym przymuleniem na postoju po depnięciu na gaz, gdzieś musi być jakaś nieszczelność, ponieważ słychać ssssyyk gdzieś najprawdopodobniej za kolektorem dolotowym, ciężko go zlokalizować bo trwa on chwilkę, chyba że ma tak sobie syknąć przy gwałtownym dodaniu gazu? jutro jeszcze tam popatrzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...