Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szarpie podczas przyśpieszania


longin100

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim

Przeczytałem cały temat, bo mam podobny problem i wywnioskowałem, że problemem szarpania podczas przyspieszania jest EGR. Wziąłem się za ten EGR, żeby go wyczyścić i okazało się, że EGR jest całkowicie zaślepiony i najprawdopodobniej w sofcie wyłączony, bo nie mam żadnego błędu. Czy macie jeszcze jakieś pomysły, co mógłbym sprawdzić? Byłem na kompie i wtryski mam ponoć ok. Dodam jeszcze, że podczas mocnego przyspieszania na 1 i 2 jest takie półsekundowe odcięcie, a później dalej ciągnie normalnie. Problem z szarpaniem zaczyna się od 3 biegu i obrotów ok 2200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.01.2023 o 11:48, QuattroBRD napisał(a):

Cześć wszystkim

Przeczytałem cały temat, bo mam podobny problem i wywnioskowałem, że problemem szarpania podczas przyspieszania jest EGR. Wziąłem się za ten EGR, żeby go wyczyścić i okazało się, że EGR jest całkowicie zaślepiony i najprawdopodobniej w sofcie wyłączony, bo nie mam żadnego błędu. Czy macie jeszcze jakieś pomysły, co mógłbym sprawdzić? Byłem na kompie i wtryski mam ponoć ok. Dodam jeszcze, że podczas mocnego przyspieszania na 1 i 2 jest takie półsekundowe odcięcie, a później dalej ciągnie normalnie. Problem z szarpaniem zaczyna się od 3 biegu i obrotów ok 2200.

U mnie w BRD zacinała się geometria turbiny. Wyjmij turbo i daj do czyszczenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Moje auto to Audi a4 B7 1,9 TDI BKE

Mam taki problem że na obrotach 1072 plus minus 1100 do 1300 mam szarpanie silnikiem nie mocne ale strasznie denerwujące.

Najgorzej jest np w korku ruszasz obroty w górę i spadają na te 1075 i zaczyna się szarpanie

30tys km temu robiłem całą górę silnika ( wałek+panewki+regeneracja pompek + tulejowanie gniazd no i nowa uszczelka pod głowica )

zrobiłem przed chwila loga czy mógłbyś zerknąć i coś doradzić ?

 

https://log.tunezilla.com/chart/690486#H8KLCAADwpNaZAIDTcKNw4sKAjEMRcO/JcOrBCwIw6rCt8KULsKqE2rCoDZDwprCkcORwq93Hihuw67DohwON0bCuMOpw6Mqwo3CqcKYTmMHPCRcYVXCkzcDQsKudcOZw4LCjS07w4Nuw5vCk8ONw4nClWbDisKzwqzDlcOew6VhwqDDlw/CgUnCucO7wpZ0w7Y/EU94w4YLwobCpcKBwrDDuTzCucO2wrHCin8fw4MxwqUPCDjCqzDCngAAAA==

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...