Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8 TFSI na łańcuszku rozrządu. Kiedy i jak serwisować?


sowiq

Rekomendowane odpowiedzi

Miałeś racje, nie trzeba wymieniac pompy wody...

Ucieszyło mnie to, ponieważ koszt nowej to około 1400 zł.

Reszta już zamówiona, auto u mechanika, w piątek odbiór... :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ucieszyło mnie to, ponieważ koszt nowej to około 1400 zł.

tyle kosztuje moduł pompy wody a jeśli nie jest uszkodzony to nie trzeba go wymieniać, sama pompa czyli ta część która się zużywa i zaczyna przeciekać to koszt w aso ok 600 zł i wystarczy to wymienić jeśli trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze warto rozejrzeć sie za zamiennikiem?? Podobno to koszt około 250 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa woda jest na wierzchu. Wymienia się tylko jak cieknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a czy slinik 1.8TFSI CDHB 160KM w samochodzie wyprodukowanym 02/2011 jest jakoś poprawiony w stosunku do roczników 2008/2009? Chodzi mi głównie o te napinacze rozrządu i branie oleju. Sprzedający mówi, że auto nie ma problemu z olejem. Przebieg to 104tys.km. Co poradzicie?

I który silnik będzie pewniejszy, jeżeli chodzi o produkcję w 2011r, 1.8TFSI CDHB czy 2.0TFSI CDNB?

Edytowane przez joker13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Sprzedający mówi, że auto nie ma problemu z olejem.

"Wiara was wyzwoli" :) Z pieniędzy.

Łańcuchy czy napinacze były co chwile z innym numerem. Tłoki teoretycznie(etka) od lipca `11(data produkcji silnika, nie auta) ale wg. mnie to bujda bo i nowsze biorą. Nie ma znaczenia 1,8 czy 2,0. To te same silniki.

Od sześciu lat na forum :thumbup1: Nie miałeś czasu poczytać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od sześciu lat na forum :thumbup1: Nie miałeś czasu poczytać?

Właśnie czytam ciągle i sam już nie wiem :) przejrzałem wszystkie tematy benzynowe w 1.8 i 2.0 i wiem, że wersje po lifcie nie biorą, ale zapytałem bo gdzieś na innym forum czytałem, że w 2011 nie było już takiego problemu.

No cóż trzeba kase dozbierać i kupić polifta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


No cóż trzeba kase dozbierać i kupić polifta ;)

:thumbup1:

...albo z wymienionym silnikiem z cn. drugiej polowy `13.


Polifty tez są z CDNC(211KM) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest swierzo po wymianie rozrządu, wszystko na oryginalnych częściach.

Niestety mam dziwne wrażenie, jak by samochód lekko drżał, gdy mam powyżej 2500 obrotów.

Nie wiem, może to moje głupie wrażenie, ale to tak jak by łańcuch był za mocno napiety...

Jestem lajkiem w tych sprawach, lecz moze ktoś miał podobny problem i bedzie mógł cos więcej powiedzieć na ten temat..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to z oficjalnego biuletynu szkoleniowego Audi A4 ‘08 Zeszyt do samodzielnego kształcenia nr 409 - strona 73

gotzysor.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


a to z oficjalnego biuletynu szkoleniowego Audi A4 ‘08

Bardziej jak te banały(zresztą bardzo szkodliwe dla pierwszej generacji) przydały by się skany z ELSA z numerami narzędzi i sposobie wymiany łańcucha. ;)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przydały by się skany z ELSA z numerami narzędzi i sposobie wymiany łańcucha. ;)

Nie ma za co ;)

1. Sprawdzanie faz rozrządu

2. Wymontowanie i zamontowanie łańcucha napędowego wałka wyrównoważającego

3. Wymontowanie i zamontowanie łańcucha rozrządu

4. Zestawienie montażowe - łańcuch napędowy walka wyrównoważającego

5. Zestawienie montażowe - łańcuchy rozrządu

6. Zestawienie montażowe - osłona łańcucha rozrządu

-->> https://www.wetransfer.com/downloads/2a5bfbbe2942db10b988c8118b41badb20160921143612/5d036907109a542d791794ffea92d91020160921143612/c06c50

Edytowane przez sowiq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, i to są konkretne informacje. Nie jakieś sraniewbanie o niewymianie :thumbup1::hi:

Ssać pany bo znając życie jutro już nie będzie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Pół roku temu dzwoniłem do Vag Skoczów i pytałem o wymianę rozrządu.

Pan nawyliczał mi ile to tam trzeba wymienić i wyszło coś pod 3tyś.

Podrapałem się po głowie,pomyślałem że coś tu nie hallo.Czytałem ile tu ludzie płacili za wymianę-----dałem sobie spokój.

Myślę k**wa silnik szanuję,dbam poczekam jeszcze może znajdę kogoś innego iiiiiiiii tak do zeszłego piątku.

Przyjechałem do domu,stanąłem niestety krzywo(przechylony na bok) oddałem kluczyki żonie i posłałem ją po piwo dla męża heheheh.

No to silnik wuwuwu nie równo ale pojechała.Wjechałem do garażu nie odpalił(stuków nie było)..

Wyczyściłem przepustnice sprawdziłem cewki świece.Ku mojemu zdziwieniu silnik odpalił chodź nie równo.

Zgasiłem odpaliłem kupa dymu chodził jak na dwa gary ale za chwilkę wszedł równiutko no to hej w trasę przejechałem,nic nie stukało przyśpieszenie miał.

Nie jęknął mówię uff.

i tak gasiłem i odpalałem z dziesięć razy i nic....k**wa wszystko gra.

No to poczekałem dwie godziny,przychodzę odpalam fu,fu,fu,fu zero stuku zero odpalenia i zero kompresji(sp***dala)

Sprawdziłem czujniki,pompę.Kręcę fufufu i chu....

Kolega przyjechał z sprzętem podłączył wykasował błędy.Zapalaj

No i magiczny błąd 001600 wyskoczył.Kolega oooo to grubo Brak synchronizacji wałków.

Kochany rozrząd się najprawdopodobniej przeskoczył,zawory uchylone....spierda.a kompresja

Tylko jak to możliwe że przedtem odpalił i chodził równo???? i jeszcze odpalał tyle razy a potem znowu nic.

Teraz stoi jak trup w garażu a ja szukam porządnego mechanika.

Tel do Vag Skoczów i termin koniec Listopada.Ja wiem że do dobrego specjalisty się trochę trzeba poczekać ale tyle nie mogę.

Z bólem zęba lekarz przyjmuje od razu a to podobny przypadek.

Proszę o radę i wszelką pomoc.

Dziękuję i pozdrawiam

A tym którzy nie wymienili wadliwego napinacza a nawet całego rozrządu radzę wymienić to jak najszybciej olej zmieniać max 15tyś. lub się głęboko modlić ale i tak wiem że to nic nie pomoże.

PS.A akurat mój nie brał oleju a tu taki zonk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki przebieg? wcześniej nie bylo zadnych błędów zwiazanych z walkami rozrzadu? I czy na wolnych obrotach chustalo buda?

Sent from my D5803 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

190tyś bez przekrętu.

Nic,chodził równo nie falował nigdy i nie brał oleju.

Tak mu się uznało i pyk.

Wszystko ASO.

Dbany jak o dziecko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak ma się sprawa w autach od 2012 roku (po lifcie). Narazie przejechane 65 tys km. Auto od nowości u nas i olej zmieniany co 15 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że na razie nie masz czym sobie głowy zawracać, jeżeli masz pewny samochód ale w sumie nie ma reguły, ja u siebie zmieniałem rozrząd przy przebiegu 150tyś km i w sumie mechanik powiedział że nie było sensu bo wszystko było ok, oprócz oczywiście wpierniczania oleju :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...