Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dekory malowanie czy oklejanie??


denveco

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Moja czerwona audiczka przechodzi wewnętrzną metamorfozę. Zwykłe welurowe taborety wywaliłem a wstawiłem skórzane recaro. Do założenia mam także boczki drzwi w skórze. Myślałem by boczki wyłożyć czerwoną skórą razem ze środkiem foteli ale sam nie wiem. Zastanawiam się że może zrobić delikatny akcent czerwieni w postaci czerwonych dekorów zamiast tego czegoś co przypomina carbon a raczej karbon :) Pomijając że nie wygląda on dość kwotnąco.

20130729_181820.jpg

Wnętrze mojego bolidu wygląda tak:

20130729_191152.jpg

20130729_191223.jpg

Rozważam 3 opcje i która wg was była by najładniejsza.

Okleić dekory połyskowym czerwonym carbonem 3M

Okleić dekory 3D czerwonym carbonem 3M

Pomalować na czerwono.

W trakcie pisania tego postu przyszło mi czwarte rozwiązanie, czarny połysk malowanie lub carbon połysk.

Co sądzicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym obklejał bo zawsze to łatwiej wrócić do serii. I zastanów się nad czerwoną alkantarą .

A przede wszystkim to wrzucaj klimę bo nie wyobrażam sobie jazdy na czarnej skórze w tak upalne dni bez klimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem przychylny ku oklejeniu. Teraz pytanie czy na czerwony gładki połysk,czerwony carbon 3D czy może czerwony carbon w połysku. A może uderzyć w czerń.

Co do klimy kolego to raczej dużo zabawy i cenowo trochę wyjdzie. Mam przyciemnione wszystkie szyby po za czołową i auto o wiele mniej się nagrzewa. Różnica przed przyciemnieniem a po nim jest znacznie odczuwalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiam nad czerwonym carbonem. Kwestia teraz taka jaki. Czy gładki połysk czy taki jakby matowy ze strukturą wyczuwalną pod palcami a raczej paznokciami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o alkantarze na fotele ale tapicerowi mi oddadzili bo się wyciera. Jeśli już to czerwona skóra. Ale patrząc na moje fotele mówi że zostawili by je takie jakie są. Co do listwy boczków to znalałem kawałek czerwonej taśmy i starą listwę. Folia to czerwony połysk dokładnie w kolorze auta.

Efekt tak wygląda. Na pierwszej fotce nie wiem czemu wygląda jak różowy ale na drugiej ustawiając inaczej boczek względem światła wyszła fotka z właściwym odcieniem

20130731_084131.jpg

20130731_084709.jpg

No co myślicie.? Są też opcje z czerwonym carbonem albo czarnym połyskiem. I sam nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie mój wątek, mam oklejone dekory niebieskim karbonem, Egon w swoim b6 ma czerwony możesz porównać sobie.

---------- Post dopisany at 08:57 ---------- Poprzedni post napisany at 08:57 ----------

Gładkie to tylko czarny połysk pozostałe chyba lepiej się prezentują w "strukturze"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak by dało rade to podeślij linki do tych waszych oklejonych dekorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz folię połysk.

Oklejenie jest tańsze ale nie robi takiego "wow" jak malowanie i jest mniej trwałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj się dowiedziałem że folia carbon 3M jest inna w strukturze niż carbon firmy Oracal czy jakoś tak. Ktora z nich jest w takim razie lepsza pod względem jakości, trwałości no i wyglądu - efektowna??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem już czerwony carbon 3M. Ciekawe jak to będzie wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysłałem nad różnymi technikami. Kolega deska rozdzielczą w T5 miał flokowaną i fajnie to wyglądało na początku no i światło w szybie się nie odbijało od deski. Problem zaczął narastać gdy zaczęło się to brudzić. Nie ma możliwości czyszczenia tego. Dlatego oklejenie carbonem wydaje mi się najodpowiedniejsze i najefektowniejsze. Zobaczymy co to z tego cuda wyjdzie. Folia ma przyjść do mnie w poniedziałek. Kiedy to okleje to nie mam pojęcia. Dam znać jak to już uczynię i wkleję fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do flokowania to rzeczywiscie ciezko to utrzymac , chociaz efekt na poczatku rewelacyjny :) poza tym flok to drogi temat, jakis czas temu firma z warszawy wyceniala mi podsufitke slupki i deske we floku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się. Jak dla mnie bomba.

Sami oceńcie

20130812_133535.jpg

20130812_133626.jpg

20130812_133258.jpg

A tak było przed zabiegiem

20130729_191152.jpg

20130729_191223.jpg

Mam jednak dylemat. Pozostało mi troche carbonu, tyle że stsrczyło by na oklejenie środkowej konsoli i popielniczki. I czy też je okleić czy tego carbonu będzie za dużo i zostawić tak jak jest??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw tak jak jest. Do mnie czerwony nie przemawia ale jest pod kolor budy u Ciebie. Wnętrze się robi zaraz inne :naughty:

Kiedy pakujesz licznik z fis??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...