Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dekory malowanie czy oklejanie??


denveco

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Pomóżcie mi wybrać folie do oklejenia dekorów, bo sam nie mogę się zdecydować.

Auto srebrne z czarnym dachem, środek czarna skóra ori dekory to drewno.

Teraz są oklejone srebrnym karbonem (już tak kupiłem), ale jakoś mi to nie leży.

Moje typy to piano black albo karbon czarny połysk.

2zfo6za.jpg

2prd3so.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi by sie widziało cos ala czarne aluminium, ale to tylko moje zdanie :)

Daj znac jak zdecydujesz sie na cos

Edytowane przez robercik123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie czy istnieje możliwość pomalowania dekorów plastidipiem bez konieczności sciągania dekorów ?:)

mam auto granatowym kolorze i myślałem o pomalowaniu dekorów dipem w jasny niebieski kolor aby rozjaśnić wnętrze, do tego niebieski meszek i dywaniki z niebieską ramką.

mam zrobione podświetlenie pedałów i nóg pasażera niebieskim ledem więc zastanawiam się czy to by się fajnie komponowało.

A nie znam się na ściagnięciu dekorów, szczególnie jęsli chodzi o środkową konsolę..

z góry dzięki za pomoc.

pozdro

p.s. Ten czerwony karbon fajnie się prezentuje w tym czarnym wnętrzu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak okleisz wszystko wokół żeby nie umazac tym dipem to mozesz próbować, ale myśle ze w praktyce to sie nie sprawdzi. Ktoś raz drugi czymś zawadzi i dip zejdzie. Poza tym będzie matowy - taki efekt chcesz uzyskać? Zdjęcie dekorów nie jest skomplikowane, jest wkur....... po prostu :P trochę trzeba sie narobić żeby je zdjąć, ale myśle ze jak użyjesz plastidip to rozbieranie wszystkiego tylko odłożysz w czasie ;-)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale lepiej polecacie malowanie czy folię.

chodzi o efekt rozjaśniający wnętrze nie wiem czy lepszy będzie mat czy połysk osobiście lepiej mi się podoba połysk :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku tego plastikowego alu i jego struktury nie odbija sie to jakoś na powierzchni folii później?

Pod kątem czarnego autka w czarnej skórze trzeba by jakąś pomarańcze może ;) albo ponownie... piano black :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba zależy od folii, moja była dość gruba, długo musiałem ją nagrzewać żeby była rozciągliwa no i nic się nie odbija teraz :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale lepiej polecacie malowanie czy folię.

chodzi o efekt rozjaśniający wnętrze nie wiem czy lepszy będzie mat czy połysk osobiście lepiej mi się podoba połysk :-)

tylko lakier baza+bezbarwny

Masz wtedy głębie, a folia to tania podróbka którą widac na pierwszy rzut oka w konfrontacji z lakierem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nieźle drążycie temat to może któryś już obadał. Czym można uzyskać taki efekt dekoru ja ten: http://allegro.pl/audi-a7-4g8-dekor-dekory-drewno-mat-matowe-nowe-i5039118129.html

Może właśnie jakaś okleina?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem drewno to się nadaje ale do kominka. Audi to nie Mercedes, jakoś średnio mi to pasuje, drewno jest klasyczne a Audi ma bardziej nowoczesne wnętrze. A jak chcesz to możesz przecież założyć oryginalne dekory w drewnie.

Na upartego okleiny drewnopodobne znajdziesz tak samo jak carbon: http://allegro.pl/3m-folia-imitujaca-drewno-drewnopodobna-di-noc-i4838285491.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem drewno to się nadaje ale do kominka. Audi to nie Mercedes, jakoś średnio mi to pasuje, drewno jest klasyczne a Audi ma bardziej nowoczesne wnętrze. A jak chcesz to możesz przecież założyć oryginalne dekory w drewnie.

Na upartego okleiny drewnopodobne znajdziesz tak samo jak carbon: http://allegro.pl/3m-folia-imitujaca-drewno-drewnopodobna-di-noc-i4838285491.html

Mam ori drewno właśnie w połysku, a chciałbym uzyskać coś takiego jak nowe audi w macie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie zabieram się do oklejenia dekorow w swojej audiczce, zawsze podobał mi się ten karbon w esach, ale no prawde mówiąc nie będzie mnie stać żeby wydać tyle kasy na dekory tymbardziej mają one emblemat quattro, gdzie quattro nawet nie mam więc tak by to śmiesznie wyglądało - pomijając fakt znalazłem na alledrogo fajną folię już 5D i wygląda właśnie jak ta z ori, co myślicie o tym? http://allegro.pl/carbon-5d-folia-okleina-karbon-3-warstwy-152x50-cm-i5546082784.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja u Siebie prysłem dekory i rączki w czarny połysk i wygląda to bajecznie według mnie , i teraz mam do was pytanie czy malować tez klamki (zaznaczone na czerwono) wraz z kratkami nawiewu ? jak to będzie wyglądało według was, a może ktoś juz ma tak zrobione i pochwali sie zdjęciem ?? z Góry dzieki

a6d8d4b811b96496med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie zabieram się do oklejenia dekorow w swojej audiczce, zawsze podobał mi się ten karbon w esach, ale no prawde mówiąc nie będzie mnie stać żeby wydać tyle kasy na dekory tymbardziej mają one emblemat quattro, gdzie quattro nawet nie mam więc tak by to śmiesznie wyglądało - pomijając fakt znalazłem na alledrogo fajną folię już 5D i wygląda właśnie jak ta z ori, co myślicie o tym? http://allegro.pl/carbon-5d-folia-okleina-karbon-3-warstwy-152x50-cm-i5546082784.html

Wygląda faktycznie podobnie do ori ale sadząc po cenie nie będzie to pewnie super jakości. Za te pieniądze można kupić trochę i zobaczyć ja wyjdzie, jak będzie ok to oklejać całość.

Ja brałem carbon 3M i co do jakości jestem zadowolony, ale wygląda inaczej.

http://allegro.pl/folia-carbon-czarny-3m-cf12-1080-152x20cm-i5578168742.html

Edytowane przez Fenrir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carbon 5D wizualnie przypomina hydrografike, jest gładki o wysokim połysku, czyli taki jaki powinien być od początku, jak ktos chce foliować to tylko 5D i 6D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...