Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy można wymienić samo łożysko w piaście dla A4 B6?


mateuszeks

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam już niestety kompletną piastę z łożyskiem na przedniej osi :kwasny:

Z tego co widzę to na internecie kosztuje to od 150zł za sztukę. Czy to łożysko jest demontowane? Czy jedyna opcja to zakup całej piasty z łożyskiem? Spodziewałem się tego co miałem w b5 czyli samego łożyska.. ahh..

Przy zrobieniu kliku km a w dodatku z dużą prędkością zaczyna mi szumieć.. gdy wcisnę hamulec jest to dodatkowo wzmacniane.. dodatkowo grzeją mi się koła.. hamulce mam wyczyszczone.. tzn prowadnice w zacisku.. same uszczelki w tłoczkach ok to nie rozbierałem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w B6 jest łatwiej, łozysko z piastą sa przykrecane do zwrotnicy, która trzeba odpiąc i wyciagnąc półoś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak łatwiej.. ale moje pytanie czy faktycznie trzeba te 150zł na koło wydać? normalnie na łożysku to bym za robociznę i części tyle dał ;) pomijając że sam bym to robił to już totalnie tanio :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak rozbierzesz ten cyrk to zobaczysz dlaczego tyle kosztuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, w takim razie czego unikać.. jakich firm? oczywiście nie podawajcie części z najwyższej półki bo 250 za koło będzie mało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łożysko koła

Producent:

FAG

Kod produktu: 713610430

Jednostka: komplet

Dostępność towaru: dostępny

Cena: 229,00 zł z VAT za sztukę

Bezpłatna dostawa obejmuje zamówienia części o wartości powyżej 400 zł brutto.

Koszty wysyłki w przypadku zamówień części poniżej tej kwoty wynoszą odpowiednio:

16 zł brutto (płatność z góry: przelew bankowy lub płatności elektroniczne)

22 zł brutto w przypadku płatności za pobraniem.

Dobra cena czy dostanę w lepszej? P.S jeszcze nie znam hurtowni audi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zagadaj do forumowych dystrubutorów częsci dzika i tom77. Mają bardzo dobre ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie tak reklamuja FAG tak samo jak CASTROL bo zapamietali nazwę, i nic innego nie jest ważne, a istotne jest to że się przepłaca.

Sa producenci tacy jak GMB, czy SKF, którzy mają również te same lożyska w środku bo pakują ale cena z regóły jest nisza,.

Jeśli potrzebujesz Zapraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak wziąłem SKF dostałem SKF china. Wziąłem FAG dostałem SKF italy. Dlatego co by to nie było biorę FAG.

Sony Xperia E dual Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i nie nastawiaj się że bedzie łatwo i że łożysko samo wypadnie jak odkręcisz te cztery śruby. dev i miałeś racje przynajmniej jeden wahacz trzeba zdjąć żeby półoś wyrzucić (w którymś temacie pisałem że nie trzeba) drugie łożysko już robiłem i 270tys oryginał zapieczone na amen. Robiłem pseudo ściągacz i młotek w ruch a ono i tak nie wychodziło w końcu dłuto zeszlifowałem na cienko i wbiłem miedzy zwrotnice a łożysko i ruszyło się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakiś czas temu wymieniałem łożysko na skf. Jakie było moje zdziwienie jak 2 tygodnie temu zaczęło mi hałasować -wytrzymało tylko 50 000 km, no i w zeszłym tygodniu musiałem znów wymienić w tym samym kole. Tym razem kupiłem fag -zobaczymy ile potrzyma.

Przy wymianie nie obyło się bez szlifierki kątowej i odcinania łożyska od piasty łącznie z przecinaniem śrub :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak rozwiercisz śruby to tak nie trzeba ale jak chcesz rozkręcić to trzeba porządny klucz a nie ma miejsca do założenia go bez wyjęcia półosi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo łożysko nie musi padać tylko z winy łożyska. Może być bicie na kołach nawet nie wielkie i to będzie przyśpieszać zużycie łożyska. Przyczyn może być dużo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie.. wymieniłem te łożyska. Tzn warsztat. Myślałem że po kołopocie. Do 80km/h ok ale od 100/110 zaczyna znowu wyć i przy naciśnięciu na pedał hamulca to potęguje.. :slina: SKF założone.. Wada łożyska czy coś jeszcze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlokalizuj skąd wyje, ale z doświadczenia wiem że przy tej prędkości szum niewiele się różni od szumu przy prędkości 40km/h więc ja bym obstawiał za czymś innym. Nagraj filmik czy coś bo to można w nieskończoność gdybać. Chociaż skoro naciskasz hamulec i jest gorzej to może tarcze masz powichrowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buła na oponie taka konkretna :)

przekładka przód na tył i cisza za to z tyłu wyje :)

dla mnie to był metaliczny dźwięk. w warsztacie powiedzieli mi że jak jest niski profil to czasami własnie tak głupio słychać. zrobiłem przekładkę dobiłem do 150 i wyhamowałem. brak oznak pacjent zdrowy :) teraz oponki trzeba kupić albo toczyć się przepisowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam tylko tyle, ze wybicie tego lozyska ze zwrotnicy to jest MASAKRA! Przy 210kKM oryginalne lozysko praktycznie nie do ruszenia. Ostatecznie dal rade przecinak od przodu pomiedzy zwrotnice a lozysko. Wiec jesli ktos sie zastanawia czy robic samemu czy oddac do mechanika, to z uwagi na szacunek do wlasnych nerwow oraz czasu sugeruje to drugie :) Dodatkowo trzeba zwrocic uwage na odpowednie przykrecenie polosi/przegubu, a tu potreba dobrego klucza dynamometrycznego poniewaz z tego co sie dowiedzialem to ma byc 200Nm + 180 stopni. Nie kazdy dysponuje takim sprzetem w garazu, a zle dokrecenie moze spowodowac kolejne szybkie uszkodzenie lozyska. I potwierdzam: da sie je wyjac bez sciagania wahacza oraz bez rozwiercania 4 srub mocujacych. Dobry klucz + odpowiednie ramie pozwalaja odkrecic lozysko od wewnatrz nadkola po odpieciu polosi oraz bez demontazu wahacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie w motoryzacyjnym dalem 200 za skf'a i do tej pory cisza, ale dopiero 12 000 zrobilem na nim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...