Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podsufitka, plastiki, lampki a`la S4


zrywka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zauważyłem, że bardzo chętnie kupowana jest podsufitka + dodatki z S4`ki w kolorze ciemnym szarym (bo o czarnym trudno tu mówić). Kiedys oglądałem znany zapewne wszystkim program "Wheeler Dealers" aka po polsku "Fani czterech kółek" (ku...a kto wymyśla te tytułu ? WTF <cool>, gdzie jak zwykle Ed "Chińczyk" - tu pozdrawiamy Edwarda bo bardzo lubię tego wielkoluda zmienił kolor szarej półki bagażnika (bodajże Peugeota 205 GTI - albo się mylę, może to był Golf GTI, heheheh - what ever) na czarny przy pomocy ........ ta da .... czarnego spray-farby.

Drodzy koledzy, przecież każdy może mieć podsufitkę z S4`eczki. Wsytarczy 24 zł (około). Zarzuciłem pomysł, kto będzie pierwszy - ja narazie nie mam czau :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a stoi w garażu stara podsufitka z "baldachimem" z brachola a4, zapytam i jak okaże się że śmietnik to ją prysnę czarnym matem :naughty: no a potem... i tak śmietnik lub co gorsze spalenie na stosie :grin:

Foto oczywiście wrzucę, ale to dopiero ok południa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jakby to wypalilo to byloby git, jestem ciekaw jak by to wygladalo, jak wyjdzie to zrobie to jeszcze w tym tygodniu ;p Marcin jak ogarniesz odrazu wrzucaj foty ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem czarnego matu pod ręką więc prysnąłem czerwienią :decayed:

Materiał trochę wpija, więc trochę farby potrzeba. Koniecznie trzeba by było przed malowaniem użyć golarki do zmechaceń po później brzydko takie sklejone kulki wyglądają. Po wyschnięciu sufit jest sztywny i szorstki, nie jestem pewien czy farba nie ma wpływu na klej bo materiał z tej akurat podsufitki niemal sam odchodzi :kwasny:

Podsumowując, u siebie tego nigdy nie zrobię (m.in jasne wnętrze:decayed:) ale jak ktoś ma czas i chęci by wyciągać sufit to można pryskać choć jak podsufitka będzie na zewnątrz to lepiej ją chyba obić na nowo innym, ciekawszym materiałem.

A jak by ktoś chciał to można spokojnie malować plastikowe osłony słupków, brat je malował właśnie matem i nieźle to wyglądało (białe zostały tylko przednie słupki które są pokryte materiałem), oczywiście komplet czarnych plastików,rączek można kupić ori ..

A tu kilka fot (wiem że nie pomalowane równomiernie ale to tylko eksperyment, a i lakiernikiem nie jestem i ręka już nie ta :grin:), jak dopadnę czarną farbę to jeszcze najwyżej prysnę, choć niczym poza kolorem się to nie będzie różnić.

DSC04180_zps188f79e7.jpg - dolna połowa to cień oczywiście :decayed:

DSC04181_zps5e8375f5.jpg

DSC04184_zpsb6ee5779.jpg - z lewej świeżo malowane a z prawej jak już trochę wsiąkło

DSC04183_zpse5c70ea5.jpg - koniecznie machina do zmechaceń, no chyba że tak się komuś podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego wiem ze prosze o zbyt wiele, ale jak dasz rade to zrob kawalek chociaz tak jakby to mialo byc na gotowo: (wygolone), farba kolor odpowiedni no i sprawdzenie czy tam nic nie niszczy wlasnie kleju zeby nie zaczelo odstawac czy cos. A masz moze fotki jak wyszlo z tymi slupkami na czarny mat i czym dokladnie nyly malowane ? Ogolnie dzieki za test ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do plastikow polecam zwykły czarny mat , kupiłem lakier strukturalny do plastików boola i shit jakich mało , wszystko popękało i odłaziło:thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak pomalujecie materiał sprayem to będą conajmniej dwa minusy. nie wspomnę ze dość ciężko pomalować żeby wyszło jednolicie, bo farba wsiąka

będzie dość nie miły w dotyku i będzie widać każde dotknięcie zarysowanie które będzie można usunąć tylko zamalowując.

wiem bo jakieś dwa lata temu próbowałem tak zrobić czarny sufit.

plastiki, słoneczka, można śmiało malować.

tkaniny nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak czysto teoretycznie, jak by potraktować to zwykłym barwnikiem do tkanin, rozpylając z jakiegoś atomizera,czy jak to sie tam zwie:kox:(takiego psikacza pompowanego)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze ktos moglby doradzic jakas konkretna farbe do tych plastikow, jakas winylowa ? no i kolor bo w sumie te slupki takie idealnie czarne normalnie nie sa, a fajnie zeby wyszlo jak najblizej ori s4. ciezki temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja malowałem czarnym matem , wygląda jak ori i jest elo :wink: Jutro sprawdze puszke i napisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do materiału to chyba grubszy, najlepiej z jakąś pianką i klej w śpraju

Ja ostatnio znalazłem fajny materiał (pikowany w romby) w sklepie z pasmanterią. Ciekaw jestem czy był by dobry na taką podsufitkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie też nad nim myśle ale nie jestem do konca przekonany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać jak coś wymyślisz. Jeszcze pozostaje problem z tym cienkim kawałkiem materiału koło uszczelek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a powiedzcie mi jak zdjąć podsufitkę przy szyberdachu bo tam mi trzyma a nie chciał bym urwać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...