Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błąd czujnika G2/G62


Horas91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam jeszcze jeden problem,

Błąd czujnika G2/G62 przerwa lub zwarcie do plusa - błąd sporadyczny

Wymieniłbym sam czujnik, jednak problem występował już dawno, wymieniłem cały termostat razem z czujnikiem(pomogło na miesiąc)

objawia się to skakaniem wskazówki z zegarów z minimum na 90 stopni po każdorazowym wpadnięciu w dziurę.

Czy możliwe jest uszkodzenie kabla?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiorą mnie z tropu. Kupując termostat kupiłem też.nowy czujnik.do niego. A czy ten czujnik jest jeszcze w innym miejscu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napewno albo ci nie styka kostka na czujniku albo gdzies kabelek jest przetarty i czegos dotyka musisz dobrze obejrzec instalacje tego czujnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiorą mnie z tropu. Kupując termostat kupiłem też.nowy czujnik.do niego. A czy ten czujnik jest jeszcze w innym miejscu?

to który jeszcze zmieniałeś? razem z tym termostatem.

w dolnym wężu chłodnicy jest g63 (dwa piny) to nie ten

drugi podobny tylko 4 piny g2/62 to ten znajduje się za głowicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tez sie wydaje ze ten za glowica odpowiada za wskazanie na zegarach, bo jak mialem go odlaczonego to zegary nic nie wskazywaly no i oczywiscie wentylatory chodzily nonstop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik który jest zamontowany w termostacie został wymieniony.

Błąd który widzę na pc:

akjx.th.jpg

Czyli błąd czujnika g2 - w którym on jest miejscu bo zgłupiałem.

Czyli g2 za głowicą(Pytam bo czytam w internecie i już nic nie wiem) Jedni piszą, że za głowicą, inni, że jest razem z g62 itd itd... Więc jak to jest... tak dla potomnych:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc dobrze w necie wyczytałeś

tak g2/62 to ten sam (4 piny)czujnik pomiędzy głowicą a grodzą ,g2 daje wskazanie na zegary a g62 do ECU

wymień i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w etce termostat wystepuje jako calosc ale jak na niego patrze to chyba mozna by wymontowac sam czujnik i go zamienic. Nie mam jednak pewnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile wiem to w obudowie termostatu nie jest zamontowany czujnik tylko jakaś tam grzałka która wspomaga działanie termostatu w określonych warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile wiem to w obudowie termostatu nie jest zamontowany czujnik tylko jakaś tam grzałka która wspomaga działanie termostatu w określonych warunkach.

tak dokładnie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przepraszam za zamieszanie, zostałem wprowadzony w błąd przez mechanika. Wyjąłem wtyk prysnąłem na niego wd40(bo i tak nie działało) Niby na desce zaczął pokazywać dobrze. Ale FIS pokazuje teraz jakieś dziwne spalanie, więc i tak pewnie wymienię czujnik.

Dzięki za wyjaśnienie sprawy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wymieniłem oba (za głowicą i w dolnym wężu chłodnicy) do tego cały termostat a teraz zczytując błędy 'readerem' wyskakuje mi błąd 16500 - błąd czujnika. Czy to znaczy, że znowu szlag go trafił? Dodam tylko, że po odpaleniu silnika od razu załącza się wentylator ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wyglada na to ze uszkodzony jest czujnik , lub jego polaczenie (kostka lub przewody) Swiadczy o tym blad i to ze pracuja wentylatory.

---------- Post dopisany at 21:12 ---------- Poprzedni post napisany at 21:03 ----------

Bledu nie da sie wykasowac ? a wentylatory pracuja caly czas nawet po paru zgaszeniach i ponownym odpaleniu silnika ? ja mialem ten blad i tak samo zachowywaly sie wentylatory po wymianie krócca gdzie zamontowany jest czujnik z tyłu. Zapowietrzyl sie układ i pecherz powietrza gdzies tam zostal, przez co czunik odczytywal glupoty , na desce pojawil sie komunikat o zbyt wysokiej temperaturze silnika i wentylatory pracowaly nonstop. Po prau zgaszeniach slnika i odpaleniach uklad sie odpowietrzyl i wszystko wrocilo do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro spróbuje DTC readerem skasować błąd, jak nie da rady to przejdę się z lapkiem do auta i skorzystam z VCDS'a - będzie to pierwszy raz :) Nie pojawia się komunikat o wysokiej temperaturze ani kilkakrotne zgaszenia też nie pomogły - jeżdże już tak z tydzień :/

Dodam tylko że wskaźnik temperatury płynu chłodzącego działa normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...