Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błędny poziom paliwa


dziako

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio na wskaźniku pokazuje mi brak paliwa :shock3: ale na fisie mogę zrobić kilkaset km :thumbup1:

Zdjcie0626.jpg | dziako | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl

ale nieraz wskaźnik pokazuje dobrze

Zdjcie0627.jpg | dziako | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl

o co chodzi? wadliwy wskaźnik, czy coś może nie łączy? :kwasny:

Może ktoś mi powie jak dostać się do tego wskaźnika (to może sam coś poprawię) czy muszę zdejmować całą deskę, czy jest jakiś inny sposób:eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz sprawdzić vagiem ile masz paliwa w litrach, jeżeli jest dużo to fis pokazuje dobrze.

Problem pewnie ze wskaźnikiem, bez wyjęcia licznika się nie obędzie

Deski nie trzeba demontować tylko sam licznik (zegary)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Według wskaznika nie mam paliwa i oczywiscie rezerwa i na FIS też 0 km do przejechania a vag odczytuje tez 0 litrów paliwa w zbiorniku.Czasami działa ok.

Jak się domyślam musze wymienic pływak wraz z pompą, ktos z was to robił niech podzieli sie doswiadczeniem lub wskaze miejsce gdzie jest opis wymiany.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego raczej nie jest to problem pływaka tylko potencjometr w zegarach Ci padł. Zanim Pójdziesz w koszta podepnij VAGA i odczytaj błędy (potwierdzisz lub wyeliminujesz pompę) i zrób test zegarów (machnięcia wskazówek - jak nie ruszy = potencjometr).

Przerabiałem to już u siebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

zegary ok ,wskazówki pracuje jak trzeba. Skoro to przerabiałeś , to dlaczego jesteś pewien ze to nie pływak i potencjometr mi padł. Napisałem ze czasami działa a kiedy działa vag odczytuje prawidłowa ilosc litrów i wskazówka sygnalizuje tą sama ilosc paliwa. Myśle ze sa wytarte sciezki w dolnych zakresach pływaka od rezerwy do połowy, bo wyzej jest juz ok.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie. Jak wskazówka spadała poniżej połowy, to raz pokazywał 0 a raz dobrze. Wyjąłem pompę z baku i okazało się, że miałem powyginane styki od potencjometru. Wyprostowałem styki i od tamtej pory jak ręką odjął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...