Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyposażenie bagażnika - koło zapasowe, dojazdowe, zestaw naprawczy


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

mam 1G8 sedan, przeczytałem cały temat i tak sie zastanawiam czy 8E0 803 899 B – śruba mocująca pokrywę to mam rozumieć, że jest to ta nakrętka z króćcem? jeśli tak to dlaczego w opisie części (sedan) czy to dla 1G2/1G3, 1G5, 1G8 jest podany ten sam nr w/w? natomiast w opisie pod zdjęciem jest, że 1G2/1G3 ma dłuższą “nakrętkę” – w 1G5/1G8 krótsza i własnie ja mam 1G8 nr 8E0 803 899 B i ta nakrętka jest długa. o co kaman?

dodam, że śrubę prowadzącą mam tą krótszą i chce przejść na dojazdówkę.

Edytowane przez tobias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to co faktycznie masz w bagażniku zgadza się z oznaczeniem z wlepy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam po kodzie 1G8, w bagażniku kompresor + środek butla biała, skrzynka na narzędzia lewa i prawa strona, śrubę prowadzącą krótką i śrubę nakrętkę długą. kompresor + środek uszczelniający leżą luzem na dnie wnęki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam po kodzie 1G8, w bagażniku kompresor + środek butla biała, skrzynka na narzędzia lewa i prawa strona, śrubę prowadzącą krótką i śrubę nakrętkę długą. kompresor + środek uszczelniający leżą luzem na dnie wnęki.

W 1G8 nie ma skrzynek na narzędzia - coś tu było mieszane w bagażniku (zrób i wrzuć foto).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja mam ładnie przymocowane skrzyneczki z lewej i prawej strony :) zrobię fotkę i wrzucę niebawem,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja mam ładnie przymocowane skrzyneczki z lewej i prawej strony :) zrobię fotkę i wrzucę niebawem,

To też tłumaczę... w 1G8 nie stosuje się skrzynki na narzędzia (jest opcja dla skrzynki na lewarek ale to osobny temat). Ktoś to dołożył - wrzucisz zdjęcia to się wyjaśni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podaje link do foty

https://zapodaj.net/d1ae2929291e4.jpg.html

wydaje mi się, że tą srubę nakręcaną to można skracać, tam jest skala i można chyba regulować

Edytowane przez tobias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podaje link do foty

https://zapodaj.net/d1ae2929291e4.jpg.html

wydaje mi się, że tą srubę nakręcaną to można skracać, tam jest skala i można chyba regulować

To teraz porównaj sobie to co masz z zabudową 1G8 - u Ciebie nie ma wkładu bagażnika wcale (ktoś to wytargał i pewnie wrzucił tam pełnowymiarowy zapas (stąd dłuższa śruba).

https://www.flickr.com/photos/audi_a4_klub_polska/21545038214

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne trochę, nie chce mi sie wierzyć, że ktoś wrzucił pełne koło i dokupywał skrzynki narzędziowe :/ w takim razie do dojazdówki potrzeba mi podkłądu i tej krótszej śruby nakręcanej?

Edytowane przez tobias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne trochę, nie chce mi sie wierzyć, że ktoś wrzucił pełne koło i dokupywał skrzynki narzędziowe :/ w takim razie do dojazdówki potrzeba mi podkłądu i tej krótszej śruby nakręcanej?

Teraz dopiero doczytałem że masz sedana... W takim razie ktoś włożył pełnowymiarowy zapas i dał dłuższą śrubę aby trzymało koło.

Dla dojazdówki w takim razie wystarczy krótka śruba. A jak na bogato to jeszcze podpora, pokrywa i wkład styropianowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakupiłem dojazdówkę 17cali, i pasuje ta długa śruba nakręcana, w sumie to dobrze, że jest dłuższa bo akurat podtrzymuje ona na środku podłogę/wykładzinę bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opisie jest napisane, że leawrek to 8E0011031L
W katalogu na stronce realoem.me znalazłem następującą rozpiskę:
8M-ZS9E4ETibM_tUPBYk7YJCDPXzvWvkkYOyFzNA

 

Czyli dla Avanta może być 8E0011031D, 8E0011031N ?, 8E0011031P ? i 8E0011031L ?
Orientuje się ktoś jakie są różnice pomiędzy D,N, P, L? 
Jak widać ostatnie daw mają jakieś dopiski AUS i KSA

Czy może w ogóle nie ma znaczenia i większych różnic? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, temat bardzo pomocny, ale brakuje mi "photo story" ,  wrzućcie proszę zdjęcia jak macie to wszystko uporządkowane we wnęce koła zapasowego. Szczególnie interesuje mnie opcja dojazdówka w sedanie. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ogarniam tych nakrętek mocujących napisane jest:

" Z kolei jeśli chodzi o zestaw mocowań… 1G2/1G3 ma dłuższą “nakrętkę” – w 1G5/1G8 z uwagi na niższą wysokość osprzętu stosuje się krótszy króciec (fotka poniżej). "

A w zestawach jest napisane:

1G2/1G3 (Sedan): 8E0 803 899 B - koło zapasowe

1G2/1G3 (Avant): 8E9 803 899 C  - koło zapasowe

1G5 (Sedan):  8E0 803 899 B  - doajzdówka

1G5 (Avant): 8E9 803 899 A  - dojazdówka

1G8 (Sedan): 8E0 803 899 B  - zestaw naprawczy

1G8 (Avant): 8E9 803 899 A  - zestaw naprawczy

8E0 803 899 B to dłuższa nakrętka czyli stosuje się we wszystkich sedanach z krótszą lub dłuższą śrubą prowadzącą. W Avantach z kolei 8E0 803 899 A/C i to jest ta krótsza?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...