Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyposażenie bagażnika - koło zapasowe, dojazdowe, zestaw naprawczy


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

świetna robota :hi:

Ma być konkretnie i przejrzyście Włodku - tak aby każdy mógł temat sam ogarniać :wink:

BTW - jeśli ktoś będzie chciał przejść na pełnowymiarowe koło zapasowe to mam cały zestaw potrzebnych części (wszystkie części są nowe, dopiero co kupione w ASO):

8E9 864 106 C – wkład bagażnika

8E9 863 547 – pokrywa

8E9 012 109 C – wkład styropianowy

8E9 803 899 C – śruba mocująca pokrywę

8E0 012 111 A – skrzynka na narzędzia (strona lewa)

8E0 012 112 A – skrzynka na narzędzia (strona prawa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz kojarzysz czy śruba mocująca koło np. ta dłuższa, czy da się ja skrócić?

Jest tak tania, że nie ma sensu się w coś takiego bawić.

BTW - dodałem ceny (kwota jaką trzeba zabulić za środek uszczelniający w zestawie naprawczym a który nawiasem mówiąc jest gówno wart... 1043zł!!! :facepalm:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bart-s mam techniczne pytanko :wink:

8E9 864 501 – wkładka strony lewej

8E9 864 502 – wkładka strony prawej

czy te wkładki idą pod plastikową podłogą :question::eusathink: Masz może fotkę gdzie dokładnie są umiejscowione :question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bart-s mam techniczne pytanko :wink:

8E9 864 501 – wkładka strony lewej

8E9 864 502 – wkładka strony prawej

czy te wkładki idą pod plastikową podłogą :question::eusathink: Masz może fotkę gdzie dokładnie są umiejscowione :question:

Tak - wkładki idą pod podłogą/wkładem bagażnika. W karoserię są fabrycznie wmontowane bolce wykorzystywane tylko w wersji ze skrzynkami na narzędzia (1G2/1G3). W pozostałych przypadkach montuje się właśnie wkładki pełniące rolę dystansu.

Nie mam dokładnego zdjęcia ale na tym zamieszczonym poniżej widać o co chodzi:

spacers.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz kojarzysz czy śruba mocująca koło np. ta dłuższa, czy da się ja skrócić?

Jest tak tania, że nie ma sensu się w coś takiego bawić.

BTW - dodałem ceny (kwota jaką trzeba zabulić za środek uszczelniający w zestawie naprawczym a który nawiasem mówiąc jest gówno wart... 1043zł!!! :facepalm:).

Oj nie gadaj, bez tego środka bym z Chorwacji nie wrócił :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz kojarzysz czy śruba mocująca koło np. ta dłuższa, czy da się ja skrócić?

Jest tak tania, że nie ma sensu się w coś takiego bawić.

BTW - dodałem ceny (kwota jaką trzeba zabulić za środek uszczelniający w zestawie naprawczym a który nawiasem mówiąc jest gówno wart... 1043zł!!! :facepalm:).

Oj nie gadaj, bez tego środka bym z Chorwacji nie wrócił :whistling:

Pepin ostatnio miał przygodę i za dużo po użyciu tego shitu nie przejechał. Poza tym spróbuj wyczyścić oponę po zastosowaniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz kojarzysz czy śruba mocująca koło np. ta dłuższa, czy da się ja skrócić?

Jest tak tania, że nie ma sensu się w coś takiego bawić.

BTW - dodałem ceny (kwota jaką trzeba zabulić za środek uszczelniający w zestawie naprawczym a który nawiasem mówiąc jest gówno wart... 1043zł!!! :facepalm:).

Oj nie gadaj, bez tego środka bym z Chorwacji nie wrócił :whistling:

Pepin ostatnio miał przygodę i za dużo po użyciu tego shitu nie przejechał. Poza tym spróbuj wyczyścić oponę po zastosowaniu...

Z tego co wiem są dwa rodzaje, "mleko" i "pianka", u siebie mam te białe butelki i nie było problemu z czyszczeniem opony, podobno gorzej jest z tą "pianką". Ciśnienie trzeba sprawdzać co jakiś czas ale coś jednak to daje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bart-S,

też miałem zestaw naprawczy i podobny dylemat.

Dojazdówka wygrała z pełnowymiarowym, bo zostaje schowek pod podłogą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bart-S,

też miałem zestaw naprawczy i podobny dylemat.

Dojazdówka wygrała z pełnowymiarowym, bo zostaje schowek pod podłogą :)

Identycznie do tego podszedłem. Używana dojazdówka 300zł, śruba prowadząca 14zł, podpora 54zł i wkład styropianowy 52zł - czyli łącznie 420zł i na drodze mogę czuć się bezpiecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak narzekacie na ten środek do doraźnej naprawy opony, że drogi a cena dotyczy tego nieszczęsnego kompresorka. aczkolwiek i tak to trochę absurdalna cena... nawet nie widziałem jaki majątek mam w samochodzie :)

Dzisiaj sprawdziłem co u mnie siedzi w bagażniku w kontekscie tego tutoriala. Oczywiście w moim przypadku chodzi o sedana, który jeszcze nie jest ujęty w tym materiale jak zauważył sam autor. Mimo to postanowiłem zamieścić fotki jak może to w sedanie wyglądać.

IMG_8718.jpg

IMG_8719.jpg

IMG_8720.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja uzupełniłem/wymieniłem sobie swój zestaw o koło zapasowe, miałem styropian czyli wersja G8....ale bez pianki czy kompresora. Tylko lewarek i ucho do holowania.

Udało mi się jakiś czas pojeździć bez koła, :naughty: ale kupiłem alu 17" na szrocie i teraz zamiast tego, mam pełnowymiarowe koło we wnęce po styropianie, wraz pełnym plastikiem dookoła, czyli to zdjęcie...

http://a4-klub.pl/wnetrze-99/lewarek-audi-zapasowki-255700/#post3205446

dsc0042hq.jpg

byłem ostatnio zmuszony przez kapeć wrzucić swoją 18ke i też spokojnie weszła.

doczytałem powyżej nie ma pytania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bart-S masz jeszcze wkład pod pełne koło?

i drugie pyt. chcę przejść z zestawu naprawczego (ze skrzynkami) na pełne koło, co będę potrzebował do Sedana?

8E9 012 109 C – wkład styropianowy (77zł)

i którą śrubę, czy ta z zestawu naprawczego się nada?

i jeszcze widziałem kliny żółte do kół, zna ktoś numer?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...