Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stycznik odsuwania szyby nie działa prawidłowo


Caporeira

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie jakoś nie byłem przekonany czy to jest bezstratnie rozbieralne więc polałem kontaktem, nie pomogło na długo :decayed:

poza tym problem paskudnych białych krawędzi przycisków wyleczyłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wspomniałem popsikalem kontaktem i działało. Teraz niestety przestało, ale... jak próbuje odsuwać lub zasunac szybę to słychać że próbuje się załączyć, lecz się nie odsuwa ani zasuwa.

Próbował em również odsunąć/zasunac pilotem oraz kluczykami i nie działa, a kiedyś dało się pilotem i kluczykiem wykonać te czynności.

Co może być powodem że przestało to działać ?

---------- Post dopisany 19-06-2014 at 14:47 ---------- Poprzedni post napisany 31-05-2014 at 12:13 ----------

Nikt nie ma pomysłu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zerwał Ci linkę ? A nie zgrzyta ? Ściag tapicerkę niedużo z tym roboty jest i wszystko zobaczysz

Wysłane z mojego IdeaTab A3000-H przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyciski da się rozebrać, są w nich blaszki które nie zawsze łączą.

U siebie rozbierałem i czyściłem je już dwa razy, ostatnio po zimie jak

spadający z dachu śnieg, zalepił mi całkowicie przyciski. :wink:

Od tamtej pory wszystko działa jak należy

Czy ten stycznik da się jeszcze bardziej rozebrać ?

Oraz czy da się sprawdzić multimetrem na jego wyjściach czy pracuje prawidłowo, bo próbuje ale na żadnym pinie nie mogę znaleźć zwarcia :/

https://www.dropbox.com/s/u8isnxu2yp4pznw/20140815_145740.jpg

https://www.dropbox.com/s/16fvrm08jev51mh/20140815_145752.jpg

Edytowane przez Caporeira
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a akumulator nie był w międzyczasie rozłączany lub któryś z silników? Wtedy trzeba je od nowa zaadaptować do funkcji auto i z pilota znów powinno działać, ja u siebie miałem tak zarówno po odłączeniu silnika szyby jak i akumulatora. Pomoglo przytrzymanie kilkanaście sekund w górę i kilkanaście w dół każdego przycisku szyby z osobna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, kiedyś tam zmieniałem akumulator. Niestety nie pamiętam czy to zaraz po tym przestała się szyba odsuwać :-/

Pewnie za jakieś 2-3 tygodnie będę mógł to sprawdzić (będę miał dostęp do samochodu).

Ale faktycznie tak miałeś że jedna szyba działała a druga w połowie (działa zasuwanie).

Czy mam podpiąć pod VAGa, i który kanał mam adoptować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasuwanie z pilota tylko działa? to może źle zakodowane jest w module komfortu - 46. A z przycisku normalnie działa w obie strony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pilota i z kluczyka nic nie działa.

Natomiast z przycisku działa 3/4 funckji, czyli zasuwanie/odsuwanie szyby pasażera oraz zasuwanie szyby kierowcy. Nie działa odsuwanie szyby kierowcy.

Kiedyś wszystko działało, tak z kluczyka jak i pilota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może problem być bardziej złożony, bo jak jeden z przycisków nie działa prawidłowo to pewnie nie można nauczyć silnika do funkcji auto i wtedy nie będą się z pilota otwierać, chyba że to silnik/sterownik jest uszkodzony w tych drzwiach. Spróbuj podmienić panel sterowania szyb i zobacz czy coś się zmieni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę zamówić silniczek szyby, mój ma numer: 8E1 959 801

a na aukcji znajduję:

8E1 959 801B, 8E1 959 801H

Stąd moje pytanie, czym one się różnią i czy będą pasować do mojego samochodu ?


W katalogu natomiast znalazłem że jest numer 8E1959801G. Teraz to już nie wiem który mam kupić :-\
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałem odświeżyć temat.

Od kilku dni znowu ten stycznik zaczyna szwankować. Tz np szyba odsunie się tylko do połowy, nie za każdym razem chce się dosunąć do końca - czasami ją cofa do dołu zamiast dosunąć.

Generalnie to wymieniałem chyba rok temu ten stycznik, ale nie zauważyłem wielkiej poprawy, a przez zimę mało tego używałem.

Sterownik drzwi był już dwa razy wymieniany, i też nie pamiętam czy była znaczna poprawa.
Na tym nowym sterowniku mam błąd że nie sieci się światełko w drzwiach (bo go nie mam), innych błędów nie ma.

Co może jeszcze tego przyczyną?

SGS7EDGE TAPATALK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie miałem i to była nie stycznika a mechanizmu podnoszenia i opuszczania  szyby. W dodatku linka głośno chodziła.  Wymieniłem na ori używkę i mam ponad 2lata spokój. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli cały mechanizm wymieniłeś?
Wiesz ile kosztuje nowy (jaki ma numer), ile dałeś?

SGS7EDGE TAPATALK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem 150 za ori używany. Nowy w aso coś ponad 400. Zamienniki nic nie warte , znaczy warte pół roku  potem padają.

To może być pomocne    https://www.google.pl/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://a4-klub.pl/topic/188695-wymiana-linki-w-mechani%C5%BAmie-podnoszenia-przedniej-szybyfotostory/&ved=0ahUKEwiA-7_L45_TAhWlE5oKHWwKDqIQFggyMAM&usg=AFQjCNHFiqqamV-31ZglwSvwFPZ937VNew&sig2=pT4geE9ISwtx4qDeuebanA

Edytowane przez jacek70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...