Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL A4] Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62


Gość Murzyn

Rekomendowane odpowiedzi

jak 49 moze byc temp silnika(tej co na wyswietlaczu) to by znaczylo ze jezdze na niedogrzanym silniku (70-83C)

Dokladnie u mnie 49 kod to jest ta sama temp. co na Vag-u w bloku 001 w 4 kolumnie no i praktycznie na szafie bo tam zrobili zeby ladnie wskazowka stala na 90, a rzeczywistosci to jest w grnaichach 80-90

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Murzyn napisał/a:

jak 49 moze byc temp silnika(tej co na wyswietlaczu) to by znaczylo ze jezdze na niedogrzanym silniku (70-83C)

Dokladnie u mnie 49 kod to jest ta sama temp. co na Vag-u w bloku 001 w 4 kolumnie no i praktycznie na szafie bo tam zrobili zeby ladnie wskazowka stala na 90, a rzeczywistosci to jest w grnaichach 80-90

to glupio :neutral: termostacik do wymiany...ale jeszcze sprawdze to Vag'iem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem zaledwie do piekarni u mnie na osiedlu i z powrotem. Włączyłem no.51. Na początku wskazywał 14. Po dojechaniu do piekarni 30... jak stałem pod pierkarnią i czekałem na brata, trwało to może z 5 minut wzrosło do 45. Jak wracałem do domu temperatura cały czas powoli rosła, po ok 3 minutach pod domem miałem 80 stopni. Stanąłem i temperatura w przeciągu 15 sekund wzrosła na moich oczach z 80 do 90 i się zatrzymała. W tej chwili na desce rozdzielczej wskaźnik pokazywał 80 stopni.

No i co wy na to? To by pasowało że silnik się rozgrzewa szybciej niż ciesz chłodzaca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Murzyn napisał/a:

jak 49 moze byc temp silnika(tej co na wyswietlaczu) to by znaczylo ze jezdze na niedogrzanym silniku (70-83C)

Dokladnie u mnie 49 kod to jest ta sama temp. co na Vag-u w bloku 001 w 4 kolumnie no i praktycznie na szafie bo tam zrobili zeby ladnie wskazowka stala na 90, a rzeczywistosci to jest w grnaichach 80-90

to glupio :neutral: termostacik do wymiany...ale jeszcze sprawdze to Vag'iem

ja jutro wymieniam ...... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Murzyn napisał/a:

Pikuś napisał/a:

Murzyn napisał/a:

jak 49 moze byc temp silnika(tej co na wyswietlaczu) to by znaczylo ze jezdze na niedogrzanym silniku (70-83C)

Dokladnie u mnie 49 kod to jest ta sama temp. co na Vag-u w bloku 001 w 4 kolumnie no i praktycznie na szafie bo tam zrobili zeby ladnie wskazowka stala na 90, a rzeczywistosci to jest w grnaichach 80-90

to glupio termostacik do wymiany...ale jeszcze sprawdze to Vag'iem

ja jutro wymieniam ......

ja tez...tylko cos dziwnie tani - 30pln

Jechałem zaledwie do piekarni u mnie na osiedlu i z powrotem. Włączyłem no.51. Na początku wskazywał 14. Po dojechaniu do piekarni 30... jak stałem pod pierkarnią i czekałem na brata, trwało to może z 5 minut wzrosło do 45. Jak wracałem do domu temperatura cały czas powoli rosła, po ok 3 minutach pod domem miałem 80 stopni. Stanąłem i temperatura w przeciągu 15 sekund wzrosła na moich oczach z 80 do 90 i się zatrzymała. W tej chwili na desce rozdzielczej wskaźnik pokazywał 80 stopni.

No i co wy na to? To by pasowało że silnik się rozgrzewa szybciej niż ciesz chłodzaca?

HGW...od jutra bete testowac

[ Dodano: 14-12-2006, 16:31 ]

hmm a jezeli T49 to T silnika a T51 nagrzewnicy to jakim cudem T49<T51 :?:

moze odwrotnie??

Jezeli w passacie B5 te kody dzialaja to to dzis sprawdze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Wahler kosztuje około 30zł w komplecie z simeringiem.

Osobiście jeździłem wcześniej, to miałem wahania temperatury pomiędzy 80 a 90. Przy ciśnięciu 90, a normalnie około 80 i na VAG'u też mi pokazywał około 81-82 stopnie. Zmieniłem termostat i jak się dogrzeje, to trzyma idealnie 89-90 stopni i ani drgnie z tej wartości. Wynik potwierdzony z komputerem, także jeśli jest inaczej, to należy wymienić termostat i po kłopocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Wahler kosztuje około 30zł w komplecie z simeringiem.

Osobiście jeździłem wcześniej, to miałem wahania temperatury pomiędzy 80 a 90. Przy ciśnięciu 90, a normalnie około 80 i na VAG'u też mi pokazywał około 81-82 stopnie. Zmieniłem termostat i jak się dogrzeje, to trzyma idealnie 89-90 stopni i ani drgnie z tej wartości. Wynik potwierdzony z komputerem, także jeśli jest inaczej, to należy wymienić termostat i po kłopocie.

i jak wymieniac to tylko na oryginalny .... :twisted:

ja tez...tylko cos dziwnie tani - 30pln

oryginalny nie jest taki tani ... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprinter napisał/a:

Bo Wahler kosztuje około 30zł w komplecie z simeringiem.

Osobiście jeździłem wcześniej, to miałem wahania temperatury pomiędzy 80 a 90. Przy ciśnięciu 90, a normalnie około 80 i na VAG'u też mi pokazywał około 81-82 stopnie. Zmieniłem termostat i jak się dogrzeje, to trzyma idealnie 89-90 stopni i ani drgnie z tej wartości. Wynik potwierdzony z komputerem, także jeśli jest inaczej, to należy wymienić termostat i po kłopocie.

i jak wymieniac to tylko na oryginalny ....

Murzyn napisał/a:

ja tez...tylko cos dziwnie tani - 30pln

oryginalny nie jest taki tani ...

no 36netto :P najdrozszy jaki byl dostepny na juz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprinter napisał/a:

Bo Wahler kosztuje około 30zł w komplecie z simeringiem.

Osobiście jeździłem wcześniej, to miałem wahania temperatury pomiędzy 80 a 90. Przy ciśnięciu 90, a normalnie około 80 i na VAG'u też mi pokazywał około 81-82 stopnie. Zmieniłem termostat i jak się dogrzeje, to trzyma idealnie 89-90 stopni i ani drgnie z tej wartości. Wynik potwierdzony z komputerem, także jeśli jest inaczej, to należy wymienić termostat i po kłopocie.

i jak wymieniac to tylko na oryginalny ....

Murzyn napisał/a:

ja tez...tylko cos dziwnie tani - 30pln

oryginalny nie jest taki tani ...

no 36netto :P najdrozszy jaki byl dostepny na juz ;)

ja za oryginalny termostat + pierscien uszczelniajacy zaplacilem ~ 80 zł .... :twisted:

termostathi1.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm a jezeli T49 to T silnika a T51 nagrzewnicy to jakim cudem T49<T51

moze odwrotnie??

nie wiem mówie jak jest :) u mnie pod 49 było cały czas (-60) takie coś się wyświetlało przez całą podróż :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy z tego co wiem to kod 49 to jest temp. ta co na wskazniku, czyli silnika, a kod 51 jest od temp. plynu do nagrzewnicy (chyba) i czy szybko, czy wolno sie nagrzewa to od tego czy slynne 3 swiece w krucu grzeja, czy nie. Napewno nie jest od oleju. :razz:

Dla mnei tez bylo smieszne, ze w kodzie 51 (niby temp. oleju)osiaga szybciej 90 niz plynu chlodniczego i do tego nie zaleznie od tego czy szybko jedziemy, czy wolno to jest na tym samym poziomie. Troche dziwne. :twisted:

Si senior. W 51 motor osiąga 90 st C i stoi jak zaklęty. 49 nigdy nie sprawdzałem ale z ciekawości obaczę ... :twisted:

[ Dodano: 15-12-2006, 01:27 ]

Jechałem zaledwie do piekarni u mnie na osiedlu i z powrotem. Włączyłem no.51. Na początku wskazywał 14. Po dojechaniu do piekarni 30... jak stałem pod pierkarnią i czekałem na brata, trwało to może z 5 minut wzrosło do 45. Jak wracałem do domu temperatura cały czas powoli rosła, po ok 3 minutach pod domem miałem 80 stopni. Stanąłem i temperatura w przeciągu 15 sekund wzrosła na moich oczach z 80 do 90 i się zatrzymała. W tej chwili na desce rozdzielczej wskaźnik pokazywał 80 stopni.

No i co wy na to? To by pasowało że silnik się rozgrzewa szybciej niż ciesz chłodzaca?

Dokładnie identyczne mam wskazania w moim traktorze. 90 w 51, a na szafie 80 s i stoi na 80 st C jak zaklęty ...

[ Dodano: 15-12-2006, 14:47 ]

Dzis wykonałem pomiary na "rozgrzanym silniku":

Klimatronik:

kanał 49: 76 st C

kanał 51: 90 st C

Wskaźnik w licznikach: ok 82 st C

VAG: 78,3 st C

Mozna więc przyjąć że kanał 49 odpowiada wskazaniom VAG`a ... :roll:

Teraz sam już zgłupiałem ... teoretycznie powinno się wierzyć tylko VAG`owi w związku z tym wynika chyba jasno że mam motor niedogrzany ?

Zgodzicie się ze mną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje wam zrobic tak:

rano odpalic autko wylaczyc nawiew i wlaczyc nastawy i obserwowac na przemian kanal 49 i 51.

Ja wczoraj to robilem i puki nie zalonczylem nawiewu, temp stala na 30, a po zalonczeniu bardzo szybko szla do gory i z ciekawosci przy 35 wylaczylem nawiew i okazalo sie, ze temp zaczela spadac.

I dam sobie reke uciac, ze kanal 49 to jest temp ta co na Vagu tylko z malymi odchylkami (czyt. temp. silnikua).

U mnie na 51 do 90 idzie szybko i trzyma caly czas ta temp. wiec nie uwierze, ze jest to temp silnika gdyz przy mniejszej predkosci powinno ciut spasc lub wzrosnac zaleznie czy termostat otwarty czy zamkniety.

Na kanale 49 temp mi sie wahala od 88 do 90 i to by sie zgadzalo bo temp. otwarcia termostatu to 87 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie macie wskaźnika z temp oleju? U mnie jest, przy spokojnej jeździe niecałe 80, przy butowaniu niecałe 90°C :wink: Więcej nie udało się uzyskać:razz:

Potwierdzam. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje wam zrobic tak:

rano odpalic autko wylaczyc nawiew i wlaczyc nastawy i obserwowac na przemian kanal 49 i 51.

Ja wczoraj to robilem i puki nie zalonczylem nawiewu, temp stala na 30, a po zalonczeniu bardzo szybko szla do gory i z ciekawosci przy 35 wylaczylem nawiew i okazalo sie, ze temp zaczela spadac.

I dam sobie reke uciac, ze kanal 49 to jest temp ta co na Vagu tylko z malymi odchylkami (czyt. temp. silnikua).

U mnie na 51 do 90 idzie szybko i trzyma caly czas ta temp. wiec nie uwierze, ze jest to temp silnika gdyz przy mniejszej predkosci powinno ciut spasc lub wzrosnac zaleznie czy termostat otwarty czy zamkniety.

Na kanale 49 temp mi sie wahala od 88 do 90 i to by sie zgadzalo bo temp. otwarcia termostatu to 87 stopni

Mam podobne odczucia - kanał 49 to wskazania żywcem wzięte z ECU z tolerancją 2-3 st C.

Niemniej twierdzisz , że w 49 pokazuje Ci 90 st C? Jesli tak - to już wiem skąd moje zwiększone spalanie :(

Podłacz jeszcze prosze VAG`a i porównaj wskazanie z 49 z klimatronika i z VAG`a ?

Dzieki.

PS: Spanky - ten termostat kupowałes w ASO ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baskecior, na vagu przy robieniu logow 86,4 87,3 88 a nie porownywalem ich ze wskazaniami klimy.

Ale przy okazji jak nie zapomne to sie zerknie. :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...