Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL A4] Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62


Gość Murzyn

Rekomendowane odpowiedzi

Basket zakładaj nowy termostat, nie ma co gdybać, bo wyraźnie nie trzyma temp.

Spanky niepotrzebnie wyrzuciłeś te 80zł, taki wahler jak założyłem wygląda niemalże identycznie (porównywałem), więc nawet jeśli ma ciut krótszą żywotność, to 23zł (maksymalne upusty, normalnie 30zł) w stosunku do 80 robi istotną różnicę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spanky niepotrzebnie wyrzuciłeś te 80zł, taki wahler jak założyłem wygląda niemalże identycznie (porównywałem), więc nawet jeśli ma ciut krótszą żywotność, to 23zł (maksymalne upusty, normalnie 30zł) w stosunku do 80 robi istotną różnicę :wink:

wcale nie uwazam ze sa to wyrzucone pieniadze ... wrecz przeciwnie, dobry zakup .... :twisted:

(to tak jak ze Skoda i Audi) w jednym i drugim sa silniki TDI .... ;-)

P.S problem nieoryginalnych termostatów w TDI byl poruszany wielokrotnie na AKP ;-) (sam to przerabialem w swoim ex-B4 TDI)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A daj spokój, wyciąganie jakichś przesądów na temat tych termostatów, to lekka przesada.

Przerabiałeś temat w eks-kondonie-B4, bo tam KAŻDY posiadacz miał prędzej czy później problem z temperaturami, wskazaniami, niedogrzaniem i cudami...

Termostaty Wahlera made in germany są dobre i w miarę trwałe, wystrzegałbym się gówna made in france, nie ma co dalej bić piany w tej kwestii :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kolejny test i ...

Temp na dworzu: 5 st C

Wskazania (klimatronik):

kanał 49: 49 st C (wth ???)

kanał 51: 5 st C (temp rośnie błyskawicznie - pewnie układ grzania dodatkowego - 3 świeczki)

kanał 55: 5 st C

Czy mogę Was prosić o sprawdzenie i porównanie ?

Niestety nie mialam przy sobie kompka i nie sprawdziłem co wypluwa VAG ... :neutral:

Co do Wahlera, to w B4 miałem identyczny problem co Spanky ... teraz kupię już tylko oryginał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baskecior, to u mnie jest tak, ze na kanalach mialem dwa razy bo tyle razy sprawdzalem rano:

49 - 30

51 - 30

55 - nie sprawdzalem, a niby czego temp wskazuje :?:

Albo czujniki cos nie teges albo nizej nie mierza ale to troche dziwne by bylo.

Dzisiaj jeszcze jeden test zrobie i moze juz z VAG-iem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli można - mam problem z temperaturą. Ale żeby po kolei, wyskoczył mi błą po podpięciu do kompa z tym że wszystko było ok. temp. dochodziła do 90 st. nic sie nie działo więc mi go skasowano poinformowano mnie w serws.. tak się zdaża i nie ma się czym przejmować (to było jakiś m-c temu)- wczoraj jak jechałem do pracy to wskaźnik temperatury zaczoł warjowć -dochodzi do 90 st C i spada gwałtownie do zera. NR błędu 01039-wynika z tego że jest to czujnik temp. płynu chłodzącego G2-/zwarcie z potencjałem plus/. sporadycznie.Jeszcze raz go podpiołem i gość mi skolei mówi że jest to coś z zegarem. Prosze o wasze opinie i radę - co ztym zrobić .Sory że nie dawałem nowego tematu-ale tematycznie nawiązuje on chyba do kierunku w jakim poszedł ten :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baskecior, to u mnie jest tak, ze na kanalach mialem dwa razy bo tyle razy sprawdzalem rano:

49 - 30

51 - 30

55 - nie sprawdzalem, a niby czego temp wskazuje :?:

Albo czujniki cos nie teges albo nizej nie mierza ale to troche dziwne by bylo.

Dzisiaj jeszcze jeden test zrobie i moze juz z VAG-iem.

Dzięki Pikuś. 55 to temp otoczenia - mea culpa popełniłem literówkę, chodziło mi o kanał 51.

Zaraz jeszcze podepnę VAG`a i zobaczę co pokazuje z rana ...

[ Dodano: 17-12-2006, 12:22 ]

15 minut temu dokonałem następnych testów.

Silnik zimny po nocy w garażu, WYŁĄCZONY motor, włączona stacyjka:

VAG kanał 007:

coolant temp: 11,7 st C,

intake air : 11,7, st C

fuel temp: 12,6 st C

Klimatronik:

kanał 49: 49 st C

kanał 51: 14 st C po 15 minutach urosło do 90 i zatrzymało się (?)

kanał 55: 11 st C

Wszytkie pomiary na wylaczonym motorze - przekerecony jedynie kluczyk w stacyjce.

Z ciekawości wpiąłem się w liczniki a te pokazały temperature silnika ... 49 st C :) Czyli kanał 49 bierze sygnał z tego samego czujnika co liczniki

i zapewne jest to osobny czujnik niż ten z którego korzysta VAG ;)

Moja konkluzja:

Czujniki temperatury ok, na szafę nie patrzeć - pokazuje mało dokładnie , kanał 51 - nie patrzeć na niego - pokazuje bzdury, termostat ma przestawiona charakterystykę i jest do wymiany (przypomnę - silnik nagrzewa sie do 78-80,1 st C i koniec)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VAG kanał 007:

coolant temp: 11,7 st C,

intake air : 11,7, st C

fuel temp: 12,6 st C

Klimatronik:

kanał 49: 49 st C

kanał 51: 14 st C po 15 minutach urosło do 90 i zatrzymało się (?)

kanał 55: 11 st C

Wszytkie pomiary na wylaczonym motorze - przekerecony jedynie kluczyk w stacyjce.

zainspirowany reszta poleciałem do autka i

VAG kanał 007:

coolant temp: 5,4 °C,

intake air : 5,4 °C

fuel temp: 8,1 °C

Klimatronik:

kanał 49: 49 °C

kanał 51: 12 °C po 10 minutach urosło do 90 i zatrzymało się (?)

kanał 55: 4 °C

następnie uruchomiłem silnik i po nagrzaniu (na postoju)

VAG kanał 007:

coolant temp: 82 °C,

Klimatronik:

kanał 49: 82 °C

Wskaźnik na liczniku

90 °C

następnie włączyłem ogrzewanie na maxa i w ciągu 5 minut:

VAG kanał 007:

coolant temp: 69 °C,

Klimatronik:

kanał 49: 69 °C

Wskaźnik na liczniku

65 °C

jedno co pewne to ogrzewanie wnętrza dobrze chłodzi silnik :mrgreen:

kanał 51 to jakis "gupi" chyba :mrgreen:

no i chyba muszę zmienić termostat :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie ja już z tymi wskazaniami walczę długo i w końcu doszedłem do konkluzji że walnięty czujnik temp., po podpięciu do kompa wywala bład czujnika temp. tj. błąd sygnału czujnika temp. na kodzie 51 wyświetla mi magiczne 90 no i diagnoza walniety czujnik.Na blacie mam 70-75 C i myślałem że to przez walnięty czujnik

Czytając posty gdzie niby to kod 49 jest od temp. silnika to już zgłupiałem sprawdziłem go i idealnie pokrywa sie z wskazaniami na blacie około 75 C po jeżdzie około 9 km i załączonym ogrzewaniu i temp. otoczenia nie wiem ale zimno bo to było o 6 rano dzisiaj po nocce w pracy gdzie stał cały czas na dworze.

No i co termostat czy czujnik, ja chyba nadal obstawiam czujnik bo wywala błąd na kompie i jeśli on jest uszkodzony to na kodzie 49 też będzie pokazywał błędną temp.

Vaga nie mam ale jak pamiętam to po podłaczeniu do kompa innego wskazywał 80 coś tam stopni.

Jesli chodzi czujnik temp. to są dwa w jednym adadur to opisywał http://www.a4-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=3319 , są cztery styki dwa dla Kompa i dwa dla wskazników analogowych na blacie pomierzyłem je omomierzem i rzeczywiście styki od analogu bzdury wskazują.

co otym myślicie koledzy chyba czujnik nie :wink: co obstawiacie bo muszę zakończyć ten temat w końca nie chciałbym jeżdzić na niedogrzanym silniku zwłaszcza zimą :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura

u mnie też coś nie dogrzewa. Powiedzcie mi czy czujnik temp. silnika i czujnik temp. cieczy chłodzącej to to samo? Bo nie wiem za bardzo co mam wymieniać... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomierzyłem sobie i ja dzisiaj temperaturki.

1. Samochód po postoju (około 2h).

VAG kanał 007:

coolant temp: 41,4 °C,

intake air : 35,1 °C

fuel temp: 45,9 °C

Klimatronik:

kanał 49: 49 °C

kanał 51: 17 °C

kanał 55: 7 °C

Potem się przejechałem, na VAG'u coolant temp. urosło do 90 stopni i stanęło jak wryte. Jej odpowiednik w kanale 49 klimatronika stał również na tej wartości jak zaklęty, to samo na blacie. Wszędzie równiutko 90 stopni i wszystkie jednakowo sobie rosły podczas jazdy.

Kanał 51 klimatronika rósł szybciej niż temp. cieczy chłodzącej i po osiągnięciu 90 stopni też stanął tak jak zaklęty.

Kanał 55 pokazywał to samo, w końcu temp. otoczenia się nie zmieniła zbytnio :wink:

Zastanawia mnie wartość z kanału 51 klimatronika, czyżby to jakiś wewnętrzny, dodatkowy czujnik w bloku przy małym obiegu ? Sam nie wiem, ale możnaby go jakoś w ten sposób interpretować...

P.S. Zapomniałem dodać, wszystko po niedawno założonym lipnym, nieoryginalnym Wahlerze i koncentracie febi G012 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura

jak stwierdzić czy do wymiany jest termosta czy czujnik (temp. silnika i temp. cieczy chłodzącej to ten sam?)? Jutro podepnę VAGa i zobaczę co tam wskazuje ale jeśli dobrze pamiętam to miałem temp. około 83 stopni a licznik pokazywał mi prawie 90, tzn nigdy wskazówka nie wyrównuje się na 90 tylko zatrzymuje się zaraz przed. Poza tym nic się nie dzieje, trzyma ciągle te 83 stopnie, czy w mieście czy na trasie bez różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...