Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL A4] Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62


Gość Murzyn

Rekomendowane odpowiedzi

tylko przegladam te tematy o termostacie i niema jednoznacznych opini, moim zdaniem tez mam dobrze bo silnik sie nie przegrzewa,ogrzewanie jest ok, łapie temp 90 po ok.10km, tylko waz idacy ze zbiorniczka do weza dolnego chłodnicy jest zimny ten przy dole chlodnicy tez jest zimny i tak ma byc ?? ,bo niektórzy twierdza ze dolny waz ma byc cieply inaczej termostat nie puszcza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko przegladam te tematy o termostacie i niema jednoznacznych opini, moim zdaniem tez mam dobrze bo silnik sie nie przegrzewa,ogrzewanie jest ok, łapie temp 90 po ok.10km, tylko waz idacy ze zbiorniczka do weza dolnego chłodnicy jest zimny ten przy dole chlodnicy tez jest zimny i tak ma byc ?? ,bo niektórzy twierdza ze dolny waz ma byc cieply inaczej termostat nie puszcza

Tak ma być , sprawdź po dłuższej pracy na biegu jałowym , założę się , że wtedy ten dolny wąż zrobi się letni :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzone dzisiaj w drodze na zlot w krakowie trasa 100km,płyn w zbiorniczku ciepły tzn termostat puszcza i jest :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzone dzisiaj w drodze na zlot w krakowie trasa 100km,płyn w zbiorniczku ciepły tzn termostat puszcza i jest :good:

Mówiłem że masz wszystko ok ... jakby termostat się nie otwierał to po kilkunastu km płyn by Ci się gotował :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie proszę powiedzcie jak wymienić czujnik cieczy chłodzącej. Przeczytałem wszystkie posty, znalazłem jego lokalizację , ale za nic na świecie nie dam rady go wypiąć. Proszę o poradę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mozesz wypiac wtyczki czy czujnika z krocca, jak z krocca to tam jest zawleczka trzeba ja wyciagnac całkiem, a jak wtyczki to trzeba wcisnac zawleczke na kostce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Temperatura na wskaźniku idzie mi do 120 jak włącze klimatronik spada na 90, faktycznie na VAGu jest cały czas 90 co obstawiacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że wielu z Was ma problemy z temperaturą, mam i ja :wallbash:

Na kanale 49 temp. 75-76 stopni i wyżej nie pójdzie, na zegarach w tym samym czasie 81-82, nigdy nie dochodzi do 90 stopni.

Jeśli dobrze myślę to termostat się nie otwiera? :mysli: A może to coś z czujnikiem? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że wielu z Was ma problemy z temperaturą, mam i ja :wallbash:

Na kanale 49 temp. 75-76 stopni i wyżej nie pójdzie, na zegarach w tym samym czasie 81-82, nigdy nie dochodzi do 90 stopni.

Jeśli dobrze myślę to termostat się nie otwiera? :mysli: A może to coś z czujnikiem? :mysli:

mialem to samo .... na 99,9% termostat , kupilem whelera czy jakos tak za 30zl i juz ponad pol roku bez problemu caly czas wskazowka deba stoi , a na klimatroniku 88-89 wiec idelanie .... sprawdz jeszcze na klimatroniku na kanale 49 jaka temp masz[br]Dopisany: 11 Lipiec 2011, 09:16_________________________________________________30 zl i godzina roboty wiec warto od tego zaczac chyba ze na vagu masz jakies bledy .... plyn spuscilem i zalalem ten sam okolo 1l dolewki zrobilem bo nie wszystko zlapalem :D chyba ze masz stary to sobie przy okazji wymienisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że wielu z Was ma problemy z temperaturą, mam i ja :wallbash:

Na kanale 49 temp. 75-76 stopni i wyżej nie pójdzie, na zegarach w tym samym czasie 81-82, nigdy nie dochodzi do 90 stopni.

Jeśli dobrze myślę to termostat się nie otwiera? :mysli: A może to coś z czujnikiem? :mysli:

mialem to samo .... na 99,9% termostat , kupilem whelera czy jakos tak za 30zl i juz ponad pol roku bez problemu caly czas wskazowka deba stoi , a na klimatroniku 88-89 wiec idelanie .... sprawdz jeszcze na klimatroniku na kanale 49 jaka temp masz[br]Dopisany: 11 Lipiec 2011, 09:16_________________________________________________30 zl i godzina roboty wiec warto od tego zaczac chyba ze na vagu masz jakies bledy .... plyn spuscilem i zalalem ten sam okolo 1l dolewki zrobilem bo nie wszystko zlapalem :D chyba ze masz stary to sobie przy okazji wymienisz

Mam właśnie ten termostat Wahlera bo juz dawno kupilem i miałem zmieniać ale mechanik powiedział że nie ma potrzeby skoro temperatura nie dochodzi do 90 stopni to według niego jest ok :wallbash: tak to jest z tymi mechaniorami :wallbash:

Odkąd kupiłem auto tak mam, raz moze 2 razy temperatura doszła mi do 90 na zegarach jak było ponad 30 stopni :gwizdanie:

a tak zawsze stoi na ok. 82 na zagarach a na klimatroniku to tak jak pisałem rośnie zawsze tylko do 75-76 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mechanicy w naszym kraju sa zajeb..... :kox: zmieniaj termostat i sie nie zastanawiaj , ja jestem laikiem a termostat byl pierwsza rzecza ktora sam naprawilem w audi :D wiec do roboty nawet kanalu nie potrzeba , ja jezdzalem na pustaki tylko zeby przod wyzej stal ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mechanicy w naszym kraju sa zajeb..... :kox: zmieniaj termostat i sie nie zastanawiaj , ja jestem laikiem a termostat byl pierwsza rzecza ktora sam naprawilem w audi :D wiec do roboty nawet kanalu nie potrzeba , ja jezdzalem na pustaki tylko zeby przod wyzej stal ....

W takim razie trzeba będzie się za to zabrać :wink4: czytałem na forum, że termostat najlepiej z ASO ale u Ciebie widzę ten Wahler daje radę więc założe ten bo i tak jezdzi w schowku już chyba rok :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz w schowku to zakładaj ale ja osobiście polecam ori.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz w schowku to zakładaj ale ja osobiście polecam ori.

No tak kupiłem już dawno i miałem wymieniać ale mechanior powiedział, ze nie ma potrzeby, więc skoro dam rade sam to zrobić to założę ten najwyżej powtórzę wymianę ale już na ori :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi tez wszyscy polecali ori a wahlera zalozylem na jesien i jezdze do dzisiaj a zrobilem juz kolo 15 tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi tez wszyscy polecali ori a wahlera zalozylem na jesien i jezdze do dzisiaj a zrobilem juz kolo 15 tys

Może ja też będę miał tyle szczęścia :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi tez wszyscy polecali ori a wahlera zalozylem na jesien i jezdze do dzisiaj a zrobilem juz kolo 15 tys

Udało Ci się trafić w ten "dobry" ... Wahler'y bardzo często utrzymują ~ 80-82oC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi tez wszyscy polecali ori a wahlera zalozylem na jesien i jezdze do dzisiaj a zrobilem juz kolo 15 tys

Udało Ci się trafić w ten "dobry" ... Wahler'y bardzo często utrzymują ~ 80-82oC

To tak jak mam teraz :shocked: czy moze chodzi Ci o wskazania na klimatroniku na kanale 49? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jak mam teraz :shocked: czy moze chodzi Ci o wskazania na klimatroniku na kanale 49? :mysli:

No u Ciebie 49 kanał klimatronika to wskazania G2 , porównaj je jeszcze z G62 VAGiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jak mam teraz :shocked: czy moze chodzi Ci o wskazania na klimatroniku na kanale 49? :mysli:

No u Ciebie 49 kanał klimatronika to wskazania G2 , porównaj je jeszcze z G62 VAGiem

A co to jest G2 i G62? :bag: czujniki? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...