Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Cabrio 2,5 TDI R5 AEL - black and white


audkic

Rekomendowane odpowiedzi

Mechanika to nie problem:) gorzej było z elektryka bo w tym kuleje, ale dzięki kolega z forum audi80.pl jakoś dało rade :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nowości:
Układ dolotowy w kupie, układ chłodzenia poskładany, chłodnica już na swoim miejscu.
2594765d9eabd5b2m.jpg


Na razie walka trwa z ustawieniami, a w miedzy czasie wpadły koła na tapetę. Pierwsza przymiarka
4ea6d5e9144bc4fam.jpg
766914b89a58afa7m.jpg
e585e32af4dd9182m.jpg


Mała przejażdżka - autko jeździ, hamuje i skręca:)
https://www.youtube.com/watch?v=eNWjTXIVVrU

Edytowane przez audkic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miedzy czasie, pomiędzy budowa garażu i pracą, wpadły fotele na swoje miejsce.
494be764ad52695fm.jpg
fc53c5f99d57a339m.jpg

Edytowane przez audkic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy projekt, a wiesz może czy te 2.5 TDI wychodziły w którymś modelu w quattro? Pochwal się spalaniem :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy projekt, a wiesz może czy te 2.5 TDI wychodziły w którymś modelu w quattro? Pochwal się spalaniem :naughty:

Legendarna jednostka A6 C4 2,5 TDI Quattro, z takiego pochodzi moja. Pozatym silniki te były montowane w VW i Volvo. Pod 2,5 TDI pasuja skrzynie z VW i audi, można spokojnie wkłądac quattro na swapa od A4 B5 1,9 TDI czy od 2,5 TDI V6. Zarzucasz jednomas od AAT lub 2,3 NG i możesz sie bawić. Ja mam koło i tarcze od 2,3 NG, nie ma zauważalnych wibracji jak to niektorzy pisza.

W A6 C4 Avant Quattro zadowolila sie 7 l on. A jak sie pociagło po tłokach to i 10 nie stanowiła dla niej przeszkody :) w cabrio to tak kolo 6 - 6.5 przy takiej normalnej jezdzie, nie emeryt.

Edytowane przez audkic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak myślę, że pali tyle co moje 1.9 90KM :facepalm: Trochę czytałem o tej jednostce, mi się marzy Audi 90 B2 quattro z właśnie tym silnikiem przeszczepionym. Dobić do tych 170 koni i wystarczy, bo na więcej koni potrzeba już sporej gotówki. Czytałem właśnie że 2.5 ma ciężkie koło zamachowe. Pewnie dużo Cie taki silnik nie kosztował, bo dosyć sporo ich na rynku? Ostatnio jeździłem audi w quattro, jak bardzo żałuję że takiej od razu nie kupiłem! Temat będę obserwował, 80-tka w cabrio to jest coś! :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak myślę, że pali tyle co moje 1.9 90KM :facepalm: Trochę czytałem o tej jednostce, mi się marzy Audi 90 B2 quattro z właśnie tym silnikiem przeszczepionym. Dobić do tych 170 koni i wystarczy, bo na więcej koni potrzeba już sporej gotówki. Czytałem właśnie że 2.5 ma ciężkie koło zamachowe. Pewnie dużo Cie taki silnik nie kosztował, bo dosyć sporo ich na rynku? Ostatnio jeździłem audi w quattro, jak bardzo żałuję że takiej od razu nie kupiłem! Temat będę obserwował, 80-tka w cabrio to jest coś! :kox:

Jednomasowe koło miało tylko audi 100 C4 2,5 TDI AAT w A6 C4 2,5 TDI był już dwumas. Możesz zostawić na dwumasie bo kolo od AAT sporadycznie idzie dostać, ja mam wsadzone od 2,3 NG silnik podobny tylko benzyna. Gdzieś czytałem ze 2,3 i 2,5 TDI maja takie same bloki.

Silnik miałem ze swojego auta:) ale jesli sie juz bawic to u mnie pojawiła sie mysl na 80 w avancie i 2,5 TDI z quattro:) i tutaj można nabyć auti 100 C4 2,5 TDI w dobrej cenie bo praktycznie kupujesz auto za 2-3 tys i masz wszystko, z tym ze wersja 115ps.

Miedzy AAT a AEL roznica jest w wtryskach i pompie. Jeśli chodzi o koszty tuningu tego silnika to już zależy w co celujesz. Jak 170 ps to nic nie trzeba w zasadzie robic poza programem oczywiscie:)

praca jak na 2.5 tdi rzędówkę bardzo ładna

Mruczy zacnie:) a na przelocie bedzie jeszcze milej, niby jeden gar wiecej jak w 1,9 TDI a jaka roznica.

Edytowane przez audkic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak poskładam wszystko jak nalezy bedzie jakiś ciekawy filmik:)

A narazie turbo przygotowane do montażu, także pomału do przodu. Można wreszcie brać się za downpipe z kwasiaka.
e42ab9f9e351a6c3m.jpg


Turbo wpasowane, tylko dorobić olejowanie i będzie ready oraz oczywiście downpipe.
92cde9b4b743722dm.jpg
ed19d29b57bb124dm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super robota. Z drugiej strony ciekawi mnie czy taki silnik podszedl by do A6 C5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super robota. Z drugiej strony ciekawi mnie czy taki silnik podszedl by do A6 C5

Podejsc by podszedl, pytanie co by trzeba przerobic, w C5 silnik siedzi jak mi sie wydaje na sankach?? u mnie czy w C4 siedzi na podluznicach, tutaj juz masz pierszwa przeszkode:) a wiele jeszcze po drodze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak jest jak mowisz. Trzeba by mocowanie robic w sankach chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było by zabawy, chyba lepiej kupic 100 albo A6 C4 lub Volvo bo tez tam wychodziło 2,5 TDI :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narazie juz mi sie nie chce juz z tym bawic. Moze kiedys. Chcialbym kupic A6 C5 2.5 quattro w dobrej cenie i zeswapowac na 1.9 130 plus pare modyfikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narazie juz mi sie nie chce juz z tym bawic. Moze kiedys. Chcialbym kupic A6 C5 2.5 quattro w dobrej cenie i zeswapowac na 1.9 130 plus pare modyfikacji.

W takiej konfiguracji nie bedzie wiekszych problemow:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...