Skocz do zawartości
IGNOROWANY

3.0 TDI 204 km rozrząd.


Majes86

Rekomendowane odpowiedzi

Koledze w aucie strzelił rozrząd, tzn. nie wiem jeszcze czy się przestawił czy pękł. Jaki jest w tym momencie koszt części i wymiany rozrządu i gdzie jest jakiś polecany warsztat w okolicy Włocławka? Najlepiej max do 100 km. Do zrobienia będzie pewnie jeszcze głowica, warto robić czy lepiej kupić górę silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam kpl rozrząd w tym silniku z robocizną 7-8 tys zł poza ASO - plus ewentualne uszkodzenia głowicy itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

części bez drobnicy - około 5000 ASO- raczej nie dostaniesz zamienników. Koszt zrobienia jednej głowicy- około 1000. Do tego robocizna.

Polecam przy okazji wymienić hydraulikę zaworową (niewielki koszt przy naprawie głowicy).

W zależności od tego co się stało (który napinacz siadł) i jakie są uszkodzenia - da się zrobić lub na śmietnik.

Łap temat:

http://a4-klub.pl/silniki-diesla-29/3-0-tdi-rozrzad-przestrodze-zdjecia-235954/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki przebieg miało auto ? Bardzo gobyło słychać przy odpaleniu zanim strzelił ?

Wyjmij silnik i sprawdz co do naprawy czasami taniej kupić "nowy" niz robić a stary sprzedasz na części.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..to jest własnie najgorsze,że koszt wymiany takiego rozrządu to bez mała 1/3 ceny auta !!!!!  kolega " Mikołaj 85 " - dobrze Ci podpowiada. Kupić drugi silnik ( koniecznie z udokumentowanym przebiegiem !!! ). Sam kiedyś szukałem 3- litrowego egzemplarza,ale te które znajdowałem albo miały spokojnie ponad 200.00 tys. nalatane albo były 10 -latki z rewelacyjnie niskim przebiegiem......nie do końca rzetelnie udokumentowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam kpl rozrząd w tym silniku z robocizną 7-8 tys zł poza ASO - plus ewentualne uszkodzenia głowicy itp


Takie koszty? Proponuje poszukac koledze jakiegos znajomka, ktory pracuje w sklepie z czesciami samochodowymi. Wtedy rozrzad po cenie hurtowej mozna dorwac za +/- 2000zl. Wiec sporo zostaje w kieszeni. A za robote to kazdy Cie policzy, bo niestety rozrzad jest z tylu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod Warszawa 5k z robota. Wiem bo robilem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.02.2018 o 09:41, d4ri0 napisał:

Pod Warszawa 5k z robota. Wiem bo robilem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Gdzie dokładnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...