Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Naprawa trzeciego światła stop (Avant) - czyli jak zaoszczędzić 200zł


szwarcu1

Rekomendowane odpowiedzi

mlodziak22, możesz wrzucić jeszcze raz fotki ? Niestety wygasły. Zamierzam zabrać się za wymianę w najbliższy weekend.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygasły? Teraz na tapatalku normalnie się wyświetlają, może masz coś z przeglądarka?

fakt wygasły, poprawione :hi:

Edytowane przez mlodziak22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , a ma ktos z Was moze schemat kabli jakie leca tam w klapie bagaznika w avancie, ja mam zwarcie gdzies ( moze przetarty kabel ) - brak 3ciego swiatla stop oraz nie dzialajaca antena od navi ;((( i teraz nie wiem gdzie mam pruc zeby dostac sie do kabla..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porade wszystko wróciło do normy - stop świeci. Demontaż bez problemowy ale te blaszki przy montażu dały mi w kość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kogoś interesuje taka naprawa to mam do sprzedania taką lampę http://allegro.pl/trzecie-swiatlo-stop-audi-a4-b6-avant-8e9945097-i6500361264.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Świeci mi czasami błąd trzeciego centralnego stopu, ale wszystkie lampki świecą.

Dobrze kojarzę, że muszę przylutować te owe kabelki ?

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja z kolei załatwiłem to po taniosci  kupiłem taśmę z diodami, wyjąłem listwe z diodami ze światła, da radę bez problemu trzeba odchaczyc z zatrzaskow I wypchnac do góry światła, wychodzi bez problemu. Następnie wylutowalem wszystkie wystające elementy oprócz lutow gniazda! , przeszlifoealem delikatnie, odtlusiciem powierzchnię i przykleilem nowa taśmę, lutujemy plus I minus do starego gniazda listwy, tu trzeba uważać gdzie plus a gdzie minus, wciskamy tak jak była w ori i gotowe. Dodam że nic nie rozklejalem ani nie kleilem. Miłej zabawy mi to zajęło jakąś godzinę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Oszczędzanie na czymś co ma zapewnić aby nikt nie wjechał ci w dupe jest troszkę dziwne. 

Między innymi przez takie detale jedne b6 warte jest 8 tys a drugie 25tys.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, lukaszooo napisał:

 

Oszczędzanie na czymś co ma zapewnić aby nikt nie wjechał ci w dupe jest troszkę dziwne. 

Między innymi przez takie detale jedne b6 warte jest 8 tys a drugie 25tys.

Oki tylko że świeci jak ori więc nie wiem dlaczego ktoś ma mi wjechać, różnicy żadnej zewnętrznie nie ma i wątpię żeby ktoś rozbieral Ci światło stop przy kupnie sprzedaży ;) a i nie chodziło mi o oszczędność tylko chciałem sprawdzić czy da radę je naprawić akurat lubie coś zrobić sam, iść do sklepu to każdy potrafi. No i chciałem pomóc innym kolegom z forum bo pisali ze nie da się tego rozebrać a da się bez problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórych rzeczy poprostu się nie naprawia. W stopie jest mocno wilgotno i według mnie nie ma co z tym kombinować.

Kiedyś naprawialo się klocki hamulcowe a dziś jakoś nikt tego nie robi bo to I granie z ogniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak samo jak Autor tematu. Sprawa u mnie wyglądała tak, że od czasu do czasu pojawiał się błąd na FISie o spalonym świetle stop. Winnym był zaśniedziały pin gniazda. Producent nie zalutował pinu z obwodem drukowanym. Wystarczyło poprawić połączenie dwóch wyżej wymienionych elementów.

Piwo dla Autora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość aby jakoś ponownie załadować foty do pierwszego postu? Bo chce się za to zabrać i dobrze byłoby wiedzieć co z czym ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dszymek

Prosze:

 

Od dawna nękał mnie błąd uszkodzonego trzeciego światła STOP. Postanowiłem w końcu naprawić "nienaprawialne" świało :decayed:

Po kolei:

Narzędzia:

 

  • Śrubokręt
  • Lutownica, cyna, kalafonia
  • Coś do cięcia plastiku - w moim przypadku miniszlifierka (np. dremel)
  • Browarek :grin:

 

Więc zabieramy się za pracę

 

  1. Demontujemy światło - nie będę opisywał jak to zrobić, bo temat był już opisywany na forum. 
    DSC_0842.jpg
  2. Wycinamy plastik, tak abyśmy mieli dostęp do widocznych styków gniazda z płytką
    DSC_0844.jpg
    DSC_0845.jpg
    DSC_0846.jpg
  3. Lutujemy razem ze sobą pady na płytce ze stykami gniazda
    DSC_0852.jpg
    DSC_0854.jpg
  4. Gotowe :banan:

 

Lampy nie kleiłem w żaden sposób. Nawet po wycięciu plastiku, lampa jest nadal sztywna i nic nie będzie pękać. O szczelność też nie mamy się co martwić, bo i przed naprawą lampa w tym miejscu nie była szczelna.

W razie pytań - służę pomocą :wink: Mogę także wykonać taką naprawę - w razie pytań proszę o kontakt.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zrobić aktualizacje. 

Z racji tego, że moje trzecie światło stopu wyglądało tak jak na załączonym zdjęciu, postanowiłem je odnowić. 

Da się je zdemontować w 60 sekund bez rozbierania całej klapy. Wystarczy odgiac plastik na środku klapy i wsunąć śrubokręt w otwór w klapie i jest możliwość przesunięcia tego czarnego zabezpieczenia. 

Pociągnąłem je papierem 1500/2000, potem odtluscilem, sciemnilem i dałem bezbarwny. Efekt na drugim zdjęciu. 

20190406_164044.jpg

IMG-20190411-WA0001.jpeg

Edytowane przez Pozioo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ostatnio zaczął mnie denerwować  problem z 3 światłem stop raz było dobrze a raz wyskakiwał błąd spalonej żarówki dla 3 światła stop. Rozebrałem drania i wyciąłem elementy lampy rozgrzanym nożem. Zlutowałem blaszki od wtyczki stykające się z płytką  do samej płytki zamontowałem do auta i problem znikł :) Powodzenia z naprawie poniże foteczki:j

20191001_120409.jpg

20191001_120950.jpg

20191001_122123.jpg

20191001_122211.jpg

20191001_122227.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam - zrobiłem dokładnie tak samo, jak w manualu. Niestety nie obyło się bez demontaży wszystkich elementów. Prze odgięciu plastików nie byłem w stanie wypchnąć światła - zablokowały się blaszki.

Działa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...