Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Silniczek tylnej wycieraczki


nerok

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Ostatnio próbowałem włączyć spryskiwacz tylnej szyby w mojej a4 b6 avant, niestety plyn ze spryskiwaczy nie polecial po szybie tylko uciekał gdzies w srodku (widoczne mokre plamy na rolecie bagaznika).

Dzisiaj jadac do sklepu na rondzie wycieraczka wlaczyla sie sama :shock3: i napierdzielala tak az dojechalem do domu (a ze jestem nowym posiadaczem od paru dni mojego audika nie wiedzialem gdzie sa bezpieczniki wycieraczek :thumbdown: ) oczywiscie po jakims czasie poczulem smród spalenizny..silniczek sie spalil :shock3:

Teraz pytanie, jak najlepiej rozkrecic obudowe tylnej klapy (nie uszkadzajac obudów) byl juz moze jakis temat ze zdjeciami?

Bo przyczyne spiecia w silniczku znam..bo znalazlem duzo informacji na forum o tym :facepalm:

Jest jakies oznaczenie fabryczne/model silniczka do tylnej klapy?

Czy silniczek z b5 przypasuje do b6?

z gory dziekuje za pomoc.

---------- Post dopisany 25-08-2013 at 09:59 ---------- Poprzedni post napisany 18-08-2013 at 20:20 ----------

up?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demontaż pokrycia klapy bagażnika str.351-352

Demontaż silnika wycieraczki str.91

Oczywiście w pdf Sam Naprawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie silniczki nie są zamienne a Valeo kosztuje nowy ok 280zl.

Mi kiedyś tak na trasie wiec bezpiecznik wyciagłem. Ale u mnie wszystkie chodziły.

http://allegro.pl/silnik-wycieraczki-audi-a4-b6-b7-b8-tyl-tylnej-i3463252613.html

Sony Xperia Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z B5 może być problem, żeby dopasować do B6, raczej nie da rady. Też musiałem kupić nowy silniczek, bo stary się spalił. Niespełna rok temu płaciłem za Valeo 270zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie - u mnie też czuć było lekką spalenizną jak przestał działać silniczek.

Silniczek zdemontowałem, rozebrałem, wymyłem ze starego smaru, brudu i rdzy, zeszlifowałem rdzę z zębatek, nasmarowałem i złożyłem z powrotem - działa jak należy :decayed:

Wg mnie ważne jest żeby wyciągnąć zębatki w całości z obudowy - pod spodem też się tego syfu sporo nazbierało :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety nawet dokładne czyszczenie nie pomogło:facepalm: Jednak mimo wszystko warto przynajmniej spróbować wyczyścić przed zakupem nowego, a nóż zadziała:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silneczek z b5 chodzi w druga storne i nie pasi do b6, uzywke mozesz kupic na forum za 150pln lub mniej , polecam kolege krupskim, badz 220 na allegro, pasuja silniczki z a4 b7 z a6 c6,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abra kadabra, naprawione :grin:

A tak poważnie.

Post numer 2 do przeczytania.

Temat o tym jest także na forum a znajdziesz go używając szukajki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj na początek przeczyścić mechanizm, może to coś może:wink: Jeśli słychać buczenie to być może silniczek działa, ale mechanizm zapieczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...