Skocz do zawartości
IGNOROWANY

225/55 R16 vs 205/60 R16- Jazda w zimie


Trzeźwy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Moje pytanie kieruję do użytkowników którzy śmigają A4 FWD w zimie na oponach 205/60 R16.

Tej zimy jeździłem na 225/55 R16 i miałem problem z wjazdem pod górę, często zatrzymywałem się w połowie wzniesienia . Chcę zmienić opony na węższe (205/60 R 16) i tu rodzi się pytanie czy jest duża różnica w przyczepności na śniegu jeśli chodzi o jazdę na wzniesienia oraz pokonywaniu zakrętów na profilu 60 (chodzi mi o tzw. "pływanie" w zakręcie).

Nie chcę zakładać następnego tematu więc jeszcze jedno pytanie.

Do której firmy warto oddać felgi do regeneracji ( Kraków/ Nowy Sącz) ? Mam tu na myśli regenerację obdartego rantu, piaskowanie, malowanie proszkowe.

Proszę o pomoc :wink:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę na 205/60 R 16 od pięciu lat, w zimę i w lato, dwa komplety już poszły na szmelc z powodu zużycia.

Only Nokian na zimę i na lato .

Jeżeli chodzi o pływanie, to miałem coś takiego na 18-tkach, zaraz po zakupie auta, jak jeździłem po koleinach :decayed:

A tak na poważnie, na Twoim miejscu to wolał bym parę latek starsze auto ale w quattro, niż się męczyć ośką :facepalm:

Byłem nie raz zimą w górach, nie trafiłem na taki podjazd , z którym bym miał jakikolwiek problem, chyba że było tak ciasno , że się a4 nie mieściła :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek co do zimy u nas jak b6 nie chciało gdzieś wyskoczyć na górkę to znalazłem takie rozwiązanie na brak Q:

Rud centrax i już górki nie straszne:grin: W b5 jeszcze ich nie zakładałem jest na tyle lżejsze że pod każdą górkę zimą wychodzę...

A co do felg ostatnio Adam swoje 18 malował gdzieś więc jego pytaj:

http://a4-klub.pl/members/adas25-51062/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im szersza opona tym gozej. Ja na 195 cos nie tak to wylaczam esp i jeszcze nigdzie nie utknelem.

Sony Xperia Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ESP należy wyłączać przy zaśnieżonych odcinkach itp. nawet gdzieś w instrukcji obsługi chyba b5 to czytałem. I kolega wyżej ma racje im węższa opona w zimie tym lepiej:wink:

A co do malowania felg to Adamowi tak wyszło. Kolor felg fajnie spasował do koloru lakieru:slina:

MG_1579_2075x1383.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Moje pytanie kieruję do użytkowników którzy śmigają A4 FWD w zimie na oponach 205/60 R16.

Tej zimy jeździłem na 225/55 R16 i miałem problem z wjazdem pod górę, często zatrzymywałem się w połowie wzniesienia . Chcę zmienić opony na węższe (205/60 R 16) i tu rodzi się pytanie czy jest duża różnica w przyczepności na śniegu jeśli chodzi o jazdę na wzniesienia oraz pokonywaniu zakrętów na profilu 60 (chodzi mi o tzw. "pływanie" w zakręcie).

odniose się do tego pogrubionego tekstu.....

czy ty wiesz, że wysokość profilu w oponie 225/55 i 205/60 jest dokładnie taka sama? więc skąd pytanie o "pływanie" w zekrętach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój błąd faktycznie myslalem ze to mm :wink: Jeśli chodzi o opony zimowe to co sądzicie o vredestein snowtrac 3 ? Dużo osób chwali a w testach prezentują się średnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...