Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki silnik 2.0 CR TDI wybrać ?


Cocco

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

a możecie się proszę wypowiedzieć na temat motoru 2.0 TDI 150 KM ? to jest wypust z chyba 2014 roku...

Ktoś może wie jakie on nosi oznaczenie?

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat już na wygaśnięciu, więc go odświeżę :)

Chodzi mianowicie jak po pierwsze rozpoznać jaki mam typ silnika. W papierach jest 120 KM, ale temu co w papierach nie zawsze można wierzyć. Nie mam książki serwisowej więc wlepka tam umieszczana jest niedostępna (tak był w Passacie B5 który własnie sprzedałem).

Drugi problem jak zdjąć pokrywę z silnika. Wolę zapytać zanim pourywam jakieś spinki czy zatrzaski :naughty:

Edytowane przez Jędrulawawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nie mam książki serwisowej więc wlepka tam umieszczana jest niedostępna

Nakjlejka jest jeszce w baganizku w okolicach kola zapasowego.


Drugi problem jak zdjąć pokrywę z silnika. Wolę zapytać zanim pourywam jakieś spinki czy zatrzaski

Do gory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nakjlejka jest jeszce w baganizku

Dzięki. Zapytam jeszcze czy są oznaczenia na samym silniku jego typu ? W Pasztecie na głowicy było wybite AWT :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinny byc nabite na bloku/glowicy, moze tez byc naklejka na oslonie rozrzadu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nakjlejka jest jeszce w baganizku w okolicach kola zapasowego.
Jest, znalazłem. Musiałem trochę poodginać wykładzinę żeby znaleźć, bo była początkowo niewidoczna. I stąd te pytania. A moc się potwierdziła, mam CAGC :kwasny:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakjlejka jest jeszce w baganizku w okolicach kola zapasowego.

Jest, znalazłem. Musiałem trochę poodginać wykładzinę żeby znaleźć, bo była początkowo niewidoczna. I stąd te pytania. A moc się potwierdziła, mam CAGC :kwasny:

sam mam ten silnik i nie narzekam. tak jak koledzy piszą sam program i masz 170-180KM bez przeginania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe tez mam CAGC. 198k km na blacie (poki co 10k zrobione osobiscie) i 0 prolbemow. Poki co program jeszcze bardzo nie kusi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak pisałem w innym wątku te 120 KM to częsty wybieg o charakterze podatkowym (swój kupowałem we Włoszech).

Na hamowni w Jankach o dziwo wyszło 137 KM/3345rpm i 325Nm/2344rpm a po modyfikacji 182KM/4044rpm i 412Nm

Na pewno mniej pali - ostatnio jechałem z Mszczonowa na Ursynów trasą 789 przez Tarczyn i komp wykazał 4,6L/100km

Marek


Aktualizacja.

Dziś wracając z Mszczonowa przez Tarczyn - Piaseczno na Ursynów spalanie 3.9 L

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gymnocalycium- niedługo ci zacznie ropę w baku produkować[emoji106], a tak poważnie to tylko się cieszyć z takiego spalania.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


spalanie 3.9 L
No proszę :naughty:

Ja bym jednak zweryfikował te dane. Odległość wziął z GPS-a a litry spisał z dystrybutora po większej trasie. :kox:

Wystarczy pokombinować z rozmiarem kół (felg) a samochód zacznie palić jak Melex :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje w imieniu białasa.

Oczywiście można jeździć na dwa sposoby - tradycyjnie jak niektórzy w Warszawie - daje po gazie a za 200 metrów stoi pod kolejnymi światłami czerwonej fali.

Wtedy spalanie może być i 10L

Można też racjonalnie - skoro widzisz z daleka, że nie przejedziesz skrzyżowania dojeżdżasz na biegu z redukcją - na spalaniu masz 0.0 (takich porad można przytaczać szereg).

Ponadto jadąc np 100/h odpuść gaz na chwilę do spalania 0.0 a później wolno dodawaj - prędkość praktycznie nie zmień się a przez długą chwilę masz spalanie 2,0 - 4,0

Odległość wziął z GPS-a a litry spisał z dystrybutora po większej trasie.

W ciągu tygodnia jeżdżę głównie po Ursynowie więc nie można tego nazwać większą trasą (spalanie różnie 5,5 - 7 L)

Sobota - niedziela Wwa - Mszczonów - Wwa.

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

a możecie się proszę wypowiedzieć na temat motoru 2.0 TDI 150 KM ? to jest wypust z chyba 2014 roku...

Ktoś może wie jakie on nosi oznaczenie?

Dzięki.

Mam 150KM i bardzo chwale to sobie, do porównania brat ma B8 143KM z 2008r i w moim spalanie jest o ok 0.8L mniejsze, dodam że obydwa kombiki, ręczna skrzynia i podobne wyposażenie, osiągi minimalnie lepsze w 150KM ale znacznie lepsze wrażenia z jazdy, jest wrażenie jakby samochód miał mocniejszy silnik a przecież w codziennej jezdzie wrażenia sa ważniejsze ponieważ nikt z nas chyba nie odczuje osiągów o 0.5-1sekundy lepszych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pasektdi nikt tu na forum nie jest jasnowidzem żeby jednoznacznie powiedziec czy problem załatwiony z zabierakiem, z prostej przyczyny. Modyfikacja miała miejsce w 2009 roku jakoś pod koniec ,tak że raptem 4 lata , ile można przejechac za 4 lata 120-150tys .Przy takich przebiegach to ze starym zabierakiem nic sie nie działo( tą opinie opieram na podstawie mojego samochodu który mam od nowośći), ja zmieniałem przy 150tys i mozna powiedzieć ze wyglądał super , ze 70tys jeszcze by spokojnie wytrzymał , ale jak wszystko było zwalone to wymieniłem profilaktycznie. Jedynym sposobem jest demontaż pompy i kontrola ,może ktoś to robił w auci z rocznika 2010/2011 to sie wypowie.

Kupiłem passata b6 z 2008.09 , silnik 2.0 tdi cr przebieg: 269 300 km serwisowany w vw audi do końca. Brak problemów jakichkolwiek. Oglądałem silniki tez inne b6 z 2009 r. i 2010 r. oznaczenie silników takie same jak u mnie, tak samo jak ich wygląd. W 2009 był taki lekki lift ich tzn. białe zegary jak juz w modelu b7 panel climatronica to z grubszych rzeczy. Natomiast Kuzyn kupił passata 2011r. b7 a tam juz widać róznice. Tzn silnik ma juz inne oznaczenie, z drugiej strony wlew oleju, kolektor dolotowy jest plastikowy. Wnioskuje z tego ze raczej jak cos poprawili to w modelu nowszym. Jak bede zmieniał olej za jakies 14 tys. to z ciekawości zobaczę co się dzieje po zdjęciu misy. Ps. Znajomy z rumuni kupił takiego passata z przebiegiem 300 tys. i jak narazie chodzi i nie zagląda :)

Edytowane przez kozak_191
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak pisałem w innym wątku te 120 KM to częsty wybieg o charakterze podatkowym (swój kupowałem we Włoszech).

Na hamowni w Jankach o dziwo wyszło 137 KM/3345rpm i 325Nm/2344rpm a po modyfikacji 182KM/4044rpm i 412Nm

Na pewno mniej pali - ostatnio jechałem z Mszczonowa na Ursynów trasą 789 przez Tarczyn i komp wykazał 4,6L/100km

Marek

Aktualizacja.

Dziś wracając z Mszczonowa przez Tarczyn - Piaseczno na Ursynów spalanie 3.9 L

Marek

Potwierdzam znajomy ma CAGC i pali mniej niz 143 konny czy np caha 170... rozmawiałem kiedys z gosciem z Audi ktory twierdził, ze w przypadku 2.0 tdi cr czym mniej koni tym oszczedniejszy...... ciekawe czy przy wyzszych predkosciach tez ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem zainteresowany kupnem Audi A4 B8 i nie wiem jaki model wybrać. Myślę coś od roku 2010. Proszę o pomoc panowie.oraz czy nie lepiej jak kupie inny silnik 2.7 lub 3.0 tylko ze mieszkam w szkocji i im wiekszy silnik tym wieksze ubezpieczenie. Który silnik się najmniej psuje takich informacji potrzebuje i czy 70 tysięcy mil to dużo dla tych aut. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Myślę coś od roku 2010.
Dobrze myślisz, silniki diesla z tych roczników zostały już pozbawione chorób wieku dziecięcego. O benzynie zapomnij, jeżeli nie masz wytwórni oliwy samochodowej :naughty:

Według mnie, silnik 2,0 zapewnia satysfakcjonujące osiągi przy umiarkowanym apetycie na paliwo.


czy 70 tysięcy mil to dużo dla tych aut. ?
W zasadzie po tym przebiegu są dopiero dotarte :cool1:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jedrula za pomoc ;)

A co byś powiedział na rocznik 2009 czy też jest ok ?? Bo znalazłem fajne autko z tego rocznika. Czy lepiej szukać tylko i wyłącznie od 2010. I ilu konny wybrać czy ma to jakaś różnice na żywotność tych silników. Dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...