Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki silnik 2.0 CR TDI wybrać ?


Cocco

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, 5001615 napisał:

Я думаю, це буде правильно: "2010 рік і пізніше".
Тому що проблеми з насосом з моторним маслом були вирішені, як я чув, лише в 2009 році. Тому перша серія двигунів CR також була "заражена".

Myślę, że będzie to poprawne: " 2010 roku i później".
Ponieważ problemy z pompą olejową silnika zostały rozwiązane, jak słyszałem, dopiero w 2009 roku. Dlatego też pierwsza seria silników CR została również „zainfekowana”.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o silniku CSUA w połączeniu ze skrzynią stronic?

Edytowane przez Tomi91gtc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

ja też rozglądam się za nowym autem i po przejsciach z BLB i kilkuletniej przerwie z marką AUDI, chce ponownie kupić a4.

Budżet pozwala  mi na kupno auta z rocznika 2013-2015, w zależności od wyposażenia, ale najistotniejsza rzeczą będzie silnik, celuje w 2.0 tdi.

Pierwsze co zrobię po zakupie to program, dlatego chciałem się podpytac, który silnik będzie najlepszy 150,177 czy 190 KM, ale nie tylko pod kątem podnoszenia mocy, takze bezawaryjnosci...

Generalnie a4 2.0 190Km(mam na myśli wew. i zew.  S-line, ścięta kierownica, szary kolor, rotory, automat i quattro) jest trudniej dostać niż to samo wyposażenie z silnikiem 150 KM i do tego 2.0 150KM będzie tańszy.

Który zatem lepiej kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.08.2019 o 07:48, jedenastka napisał:

200 zł trik z pompą i dalej twierdzę że każdy po 2007 dobry cr.

ps. pompa to nie silnik 

Możesz rozwinąć jaki trik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś coć powiedzieć na temat nowych silników Clean diesel 150 i 190KM ?

Wyczytałem że maja dobre osiągi i bardzo ładną kulturę pracy ale ciekawe jak z żywotnością..

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również chętnie się dowiem jak sprawują się te silniki, zwłaszcza ten 150km bo sporo jest stosunkowo młodych aut z tym silnikiem. Czy faktycznie pompy wysokiego ciśnienia są poprawione we wszystkich poliftingowych czy tylko w tych dwóch jak gdzieś wyczytałem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od prawie roku A4 B8 po lifcie w sedanie właśnie w silniku 2.0 TDI 150KM clean diesel. Przebieg aktualnie 139.000. Spisuje się rewelacyjnie. Spalanie 7 litrów przy jeździe autostradowej 150-160km/h. Kultura pracy silnika świetna. Nie mam do czego się przyczepić w tym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja również posiadam wersje 150 KM CSUA podniesiona do 190KM 400 Nm, świetna kultura pracy, dobra dynamika, spalanie głównie trasa(120km/h - 160 km/h) ok 6 - 7 l, obecnie 83tyś km nie ma żadnych problemów.

Obecnie myślę o zmianie Turbo od wersji 190km, może ktoś zna już ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy kultura pracy nowszych silników (150 i 190km) jest lepsza od tych w caga,caha itd? Czytałem również że w początkowych latach wersji 150km występowały bez adblue, to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.01.2021 o 15:26, kamil1124 napisał:

Witam, czy kultura pracy nowszych silników (150 i 190km) jest lepsza od tych w caga,caha itd? Czytałem również że w początkowych latach wersji 150km występowały bez adblue, to prawda?

Tak, występowały wersje 150KM bez adblue bo znajomy taka sprzedawał. 
co do adblue to nie ma się raczej czego bać. Z tego co czytałem ważne aby do układu nie dostały się zanieczyszczenia bo one mogą uszkodzić delikatna pompkę (wirnik z tworzywa). 
Ja do zalewania kupiłem ori wąż zakręcany do banki i do wlewu za kilkadziesiąt zł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam możliwość zakupu A4 2.0TDI 2011r,tylko że ma 318kkm,czy warto czymś takim się zainteresować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Oli2 napisał:

Witam,mam możliwość zakupu A4 2.0TDI 2011r,tylko że ma 318kkm,czy warto czymś takim się zainteresować?

Wszystko zależy od stanu ogólnego i tego jak było serwisowane. Auto autu nierówne.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest manual,serwis do końca ostatnio 312kkm,bezwypadkowe ,malowane tylko jedne drzwi.Cena 32000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że moderator powinien zrobić tu troche porządku, w końcu wątek nie jest o rozrządach, spalaniu czy przemyśleniach o kupnie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...