Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki silnik 2.0 CR TDI wybrać ?


Cocco

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 23.02.2021 o 10:33, gruzin519 napisał:

Myślę, że moderator powinien zrobić tu troche porządku, w końcu wątek nie jest o rozrządach, spalaniu czy przemyśleniach o kupnie.

Pozdrawiam

No faktycznie strasznie narozrabiane w tym wątku, o matko co to będzie... :shock3:

A przypadkiem „spalanie i rozrządy” nie dotyczą wątku „jaki silnik wybrać”? A „przemyślenia o zakupie” nie dotyczą wątku „jaki silnik wybrać”? :doh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że spalanie i rozrzady nie dotyczy wątku, bo przecież co kogo obchodzi czy silnik bedzie palił 7 czy 27l, ważne żeby jechac do przodu... rozrzad? Co za różnica czy strzela, co ile się wymienia, jakie koszty. Najważniejsze żeby silnik ładnie wygladal... Nie rozumiem po co te wszystkie wątki na forum dotyczące skrzyni biegów, zawieszenia, silnika i hamulców, wsiadłem do auta i jade to jest dobrze, kij tam ze na zegarach jest hoinka i w kole cos tłucze, grunt ze jedzie.

 

Ludzie szanujmy się trochę, bardzo wiele osób zamiast usiąść przed tv czy nawet z rodziną siada przed komputer i patrzy na forum czy jest cos nowego i zachodzi w głowę jak pomoc, bo zwykly Kowalski szuka pomocy bo mu cos stuka i puka. Tak samo choć by ja pracując po 16h dziennie przez trzy lata i odkładając na wymazony samochod czytałem np ten wątek i dowiedziałem się bardzo wielu rzeczy które mnie ciekawiły i nie raz uzyskałem pomoc czy to przy usterkach czy tez zakupie części...

Nie chce tu nikogo krytykować czy tez obrażać, w żadnym wypadku. Chce tylko powiedzieć że forum jest dla nas wszystkich, wszyscy z niego czerpiemy wiedzę i każdy indywidualnie znajdzie odpowiedz na swoje pytanie czy problem, czy to chodzi o rozrzad w silniku czy ile pali. Podziękowania wielkie dla ludzi którzy sluza pomocą i moderatorów którzy w miarę swoich możliwości dbają żeby wszystko było ok...

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się Panowie nie zrozumieliśmy, ale to nic.

Moim zdaniem temat "Jaki silnik wybrać" powinien zawierać informację odnośnie silnika czyli jego wady i zalety, to co się psuje, ewentualnie to co dużo kosztuje podczas wymiany.

Taka polemika, że ktoś ma np na oku jakiś tam model i czy za 30 tyś to dobra cena - moim zdaniem jest troszkę nie na miejscu. Tak samo jak i głupie pytania czy w aucie są fotele materiałowe czy skórzane? To chyba nie dotyczy silnika, prawda?

Czytając troche ten wątek można w sumie zgłupieć, bo może na 11 stron ten zwykły kowalski po pól godziny znajdzie ze 3 normalne odpowiedzi na nurtujące go pytanie czy kupić 2.0 przedlifta czy polifta z określonym wariantem mocy.

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to cały wątek jest bez sensu. W samym pytaniu już jest odpowiedź, jaki silnik 2.0, to jeden i ten sam silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak rozróżnic albo po czym szukać bo zalezy mi na tym aby w 2.0tdi w a4 b8 miec jakieś dodatkowe dogrzewanie silnika. Bo bez tego w zimę marnie sie to na grzewa i mocno dlugo. Czy to jest w nich jakies dodatkowe podgrzewanie bloku silnika czy komory?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj wersji z webasto albo dołóż 1500zł i doposażysz się w to cudo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, gruzin519 napisał:

Szukaj wersji z webasto albo dołóż 1500zł i doposażysz się w to cudo ;)

Wystarczyło by mi aby dla silnika żeby szybciej sie nagrzewał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to niestety nie będzie się szybciej nagrzewał, taki ich urok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.03.2021 o 14:44, gruzin519 napisał:

No to niestety nie będzie się szybciej nagrzewał, taki ich urok

 

Jedną oglądalem to miała w wyposażeniu:

7E6 dodatkowe ogrzewanie powietrz.,elektryczne

Czyli to jest cos dla silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest nagrzewnica elektryczna siedząca za nagrzewnicą płynu chłodniczego. Nagrzewa ona tylko powietrze tłoczone do kabiny gdy spełnione są następujące warunki:

- silnik pracuje przynajmniej od  8 sek.

- obroty silnika są powyżej 500 obr/m

- temperatura płynu chłodniczego jest poniżej 75°C

- temp. zewnętrzna poniżej 8°C

- napięcie pokładowe jest powyżej 12,2V 

 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , celuje w Audi A4 B8 polift z silnikiem 2.0 TDI o mocy 136 km wersja silnikowa bodajże CAGB , czy jest to dobry silnik pod względem awaryjnosci , na co zwrócić uwagę przy kupnie a4 B8 2.0 TDI po lifcie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry, pewnie jakaś żabolandia że 136, przebieg ważny aby poniżej 300 tysi czyli połowy życia ;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kupiłem a4b8 silnik caga 2011 

Czy tu też trzeba wymieniać zabierak bo słyszałem że już tu problem nie występuje tak mówili w aso 

Mam przebieg 100 % oryginalny auto serwisowanie 239000 km 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno problem został poprawiony od 2010r. Kupiłeś autko czyli pewnie będziesz zmieniał wszystkie płyny w tym olej, pogadaj z mechanikiem niech przy okazji wymiany oleju zrzuci miskę w zobaczy w jakim stanie jest zabierak. Zapłacisz trochę drożej ale wydaje mi się że lepiej sprawdzic niż później płakać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok będę musiał się rozpoznać bo poprzedni właściciel zremisował w porsche Poznań l twierdzi ze nic jemu nie mówili o problemie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co mieli mówić, więcej zarobią na kapitalne niż na zabieraku. Mogło być też tak że nie wiedzieli, ale może być też wszystko ok...

Najlepiej sam sobie sprawdź jak sytuacja wygląda i będziesz spać spokojnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu masz rację  W październiku mam wymianę oleju to powiem mechaników  by to zerknoł

Czytałem opinie że silnik caga jest ok to szkoda by było 

Edytowane przez Rafi075
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Planuje zakup audi z 2014 r z silnikiem CJCC 255 tys przelotu. Jakieś opinie na temat tych silników??  Program zrobiony na 174 km. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie bo nie jest jasne napisane. Czy silnik 2.0TDi 163KM CNHC adblue to jest ten sam co wersja 190KM CNHA, tylko okrojona softem? Jeśli tak to chyba lepiej wziasc niż wersję 177KM 

Edytowane przez dami8705
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...