Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki silnik 2.0 CR TDI wybrać ?


Cocco

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie demontaz + ponowny montaz pompy oleju kosztuje 500 zł zadne pieniadze w porownaniu z tym co moze sie wydazyc i jakie koszty potem beda

I co robiłeś taki demontaż ? i w jakim stanie miałeś ? Co do sprawdzania tej usterki jeżeli zauważysz że kiedyś migła Ci taka czerwona kontrolka to prawdopodobnie wałki się przekręciły i lepiej nie czekać MINUTY :) tylko do mechaniora. A jak zapali Ci się w czasie jazdy i świeci od razu stajemy wyłączamy silnik - laweta i jazda. Nie jedziemy do 1 zjazdu etc itd wtedy masz duże szanse że da się coś uratować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak pompa zostala wyciagnieta , przerobiony zostal walek pod zabierak 100 mm i zalozona spowrotem, na zabieraku byly slady przetarc oraz gniazdo w walku wymagalo regeneracji, 220 tysi max bym zrobil na nie ruszanej pompie , a odnosnie mrugniecia to mam gdzie patrzec podczas jazdy autem a nie w deske non stop a poza tym to mrugniecie to beda ulamki sekund wiec watpie ze zauwazysz no chyba ze bedziesz tylko w deske patrzyl :))))))

uratujesz cos napewno ale w najlepszym wypadku turbo mozesz od razu regenerowac badz wymieniac na nowe :))))) a to tez kosztuje i jeszcze dochodzi niewdzieczna pompa , laweta ojjjjjj napewno to nie kosztuje 1200 zl tyle co mnie ten zabieg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Imielinie gość przerabia zabierak za 1000zł ponoć zna się na rzeczy. Osobiście jeszcze nie słyszałem o takiej awarii w B8 rozmawiając z mechanikiem w dużym serwisie spotkał się tylko z tym przypadkiem w b7. W ASO też nie było nic takiego zgłoszone w Krakowie ani w Katowicach bo tam pytałem gościa (nie mechanika) tylko ich przełożonego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co Ci maja powiedziec ?????? ja pytalem mechanika tam gdzie ja jezdze i nawet spotkal sie z przypadkiem zerwania łańcuszka w napedzie pompy w B8 przelożonego z B6 , maja juz na stanie przerobione pompy pod zabierak 100 mm a to oczyms swiadczy, nawet maja zrobione te pompy w inny sposob tzn. zabierak ma 100 mm ale jest z innego materialu niz ori i jest osadzony na stale w wałku i niweluje do zera mozliwosc wytarcia sie gniazda w wałku

zreszta kazdy robi co uwaza :)))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym odświeżyć temat, bo sam planuje przejść na A4 B8, no więc jaki silnik diesla jest najlepszy, najmniej awaryjny w przypadku A4 B8?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie o pompie mowie :))))) a poza tym uzylem slowa AWARYJNE bo kolega zapytal uzywajac tego slowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakich awariach myślisz lukas309 poza problemem z pompa olejowej do 10.09.2009?

problem z pompa oleju z zabierakiem 100 mm jest taki sam tylko wiecej wytrzyma nic poza tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukas309 widziałeś juz przypadki i padnieta pompa oleju w autach z 2010roku lub wytarte zabieralki 100mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak widzialem a nawet mialem w rekach taka pompe NIESTETY dla nas poki co jeden przypadek odnotowany auto z 2010 roku przebieg okolo 215.000 tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek ja tego nie diagnozowalem bo nie pracuje jako mechanik ale mam kolege co robia całą grupe VAG i mi taka pompe pokazywal bo koles zostawil u nich ja a wziol gotowa zregenerowana od nich, powodem bylo przycinanie sie pompy poprzez za gesty olej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze to byc spowodowane wydluzonym okresem wymiany oleju co 30tys.Wg mnie należy skrócić to do max 12tys km. Ja nie spotkałem sie jeszcze z przypadkiem o jakim mówisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moglo tak byc tak jak mowisz to co moglo byc przyczyna pewnie wie wlasciciel auta bardzo duzo ludzi nie dba o swoje auta a potem płaczą ze wszystko sie po koleji sypie , ja zmieniam olej w tym aucie max co 8000 - 10.000 tys km mowia ze jestem glupi ale ja wiem co robie a kazdy robi co uwaza za sluszne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalozmy, ze rozpatrujemy wymiane oleju i filtrow do 200tys przebiegu

Zakladajac, ze jedna wymiana to 400 zyla i 1h naszego czasu (trzeba do mechanika pojechac, on musi wykonac usluge i musimy wrocic) to mamy:

Wariant: Wymiany co 10tys

8000pln, 20h naszego czasu

Wariant: wymiany co 30tys

2700pln, 6h naszego czasu

Po jednej stronie mamy

5 kola roznicy i 14h naszego czasu na picie, zarabianie, czas z rodzina czy ogladanie tv

a po drugiej

w jakims tam stopniu lepsza kondycha silnika po 200tys

Mysle, ze historia zaslyszana od kogos kto slyszal zo ktos powiedzial to "miejska legenda"

Pozdrawiam,

Przemek

P.S.

inaczej jest jak ktos robi km na trasie a inaczej w miescie

Zmieniam olej co 25tys srednio co w moim przypadku to 2x rocznie...nie mam czasu jezdzic co 2 miesiace do mechanika bo mam ograniczona ilosc czasu (to moja strategia - kazdy obiera wlasna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...