Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż składanych i podgrzewanych lusterek


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, krisuumax1 napisał:

mam ten sam problem. Zakupione lusterka elektrycznie składane "te starsze". Sterowniki oryginalne 793E i 792E założone zostały 793B i 792B. Po skopiowaniu kodowania ze starych drzwi przód problem "tylne prawe" nie kominikują się, lewe ok.. Nie działa głośnik. Działa szyba tylko gdy otwieram z tyłu, jak chce otworzyc tył z drzwi kierowcy "nie reagują" Nie zamyka też centralnego zamka tylko w drzwiach prawych. Po przelożeniu pinu LIN z drzwi tył na krzyż do drzwi kierowcy zamek się zamyka. Nie mam już starych modułów. A4 B8 Avant mj 2009. Zamieniałem sterowniki drzwi przod prawa z lewą to wtedy nie działają drzwi lewe tył.. Czy to wina modułów z przednich drzwi ? 

Proszę o pomoc.

cos z kodowaniem nie halo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mam lusterka: grzane, elektrycznie regulowane z pamięcią, fotochrom oraz czujnikiem martwego pola to, aby dołożyć elektryczne składanie to muszę kupić komplet lusterek 14 pin i wymienić całość czy wystarczy, abym przełożył silniczek z lusterek np. 8 pin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.05.2019 o 09:25, bodas napisał:

Jeśli mam lusterka: grzane, elektrycznie regulowane z pamięcią, fotochrom oraz czujnikiem martwego pola to, aby dołożyć elektryczne składanie to muszę kupić komplet lusterek 14 pin i wymienić całość czy wystarczy, abym przełożył silniczek z lusterek np. 8 pin?

16 pin nie 14. :) co do reszty pytania, to może ktoś  inny odpowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja własnie jestem po montażu w polifcie, wszystko przebieglo bez niespodzianek.

Chciałbym podziękować autorowi i aktywnym członkom za dobry opis

pozdrawiam

Edytowane przez baxy
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przeczytałem cały wątek, ale dla pewności jeszcze podpytam, bo chyba jestem za głupiutki :D

Mam przedlifta z dużymi lusterkami grzanie/sterowanie.

Chcę założyć małe z tymi samymi opcjami, bez żadnego upgradu.

I tu pytania:

1. Ta rozpiska z 1 postu z pinami jest identyczna dla lusterek przedlift/polift?

2. Rozumiem, że ilość pinów w kostce może być różna z ilością idących dalej kabli? Przed zakupem mam poprosić sprzedawcę żeby policzył ile jest zajętych miejsc w kostce, a nie ile idzie kabli tak?

Szukam po aukcjach i często twierdzą, że lusterko jest grzane i el. sterowane, ale ma 6pin np. na screenie poniżej... czy to prawda? Bo wg. rozpiski powinno mieć min. 8pin, chyba że ktoś źle to liczy...

 

20190711_094217.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lumberjack

1. Identyczna

2. Ilość zajętych pinów we wtyczce zawsze powinna odpowiadać ilości kabli.

6 pin to lusterko z el. regulacją i opcją podgrzewania, czy jest podgrzewane zależy od wkładu lustra.

W ogłoszeniu wszystko się zgadza -> 6 pin.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

W moim A4 B8 2015r brak grzania lusterek. Wkłady mam bez mat, więc rozglądam się za zakupem mat grzewczych. Zdjąłem wkłady z auta i zrobiłem pomiar napięcia na instalacji pod maty. Takie spostrzeżenia po pomiarach: 12V pojawia się zaraz po otwarciu centralnego i znika dopiero kilkadziesiąt sekund po jego zamknięciu, a w międzyczasie od otwarcia do zamknięcia jest cały czas. W takim trybie mat nie mogę założyć. Prośba o podpowiedź co zrobić aby napięcie pojawiało się tylko po załączeniu grzania szyby.

dzięki    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Dzięki za podpowiedź.

To jeszcze dwa pytania:

1. Gdzie najlepiej kupić oryginalne wkłady? Tylko ASO?

2. Czy temat z obecnym napięciem 12V zniknie po kodowaniu? Na chłopski rozum to wydaje się dziwne, że tam jest 12V przed kodowaniem.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panowie czytając prawie cały temat z montażem lusterek nigdzie nie jest dokładnie wytłumaczone jak one działają.

Czy ktoś odpowie kiedy załącza sie grzanie lusterek ???

W poprzednich b7 b5 miałem ponizej 5 st załączane ogrzewanie lusterek.

Jak jest w B8 ??? Po szybie tylnej czy też poniżej temperatury ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, czy w polifcie sterowniki obsługujące el. składane lusterka pasują tylko z literą R na końcu? Pytam, bo mam cały komplet z angola i tam są z literą P i działa na odwrót wszystko... ;) drugie pytanie, czy sterowniki z Angolą można przyuczyć? Oczywiście sam się za to nie biorę, po prostu pytam czy szukać dalej modułów drzwi, z góry dzięki za odpowiedź. 

Dodam, że mam A4 sedan i sterowniki oryginalne zaczynają się od 8T0, tak samo w angliku.

Edytowane przez vitoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w każdej B8 sa wyprowadzone kompletne kable do ppdgrzewanych lusterek?
Ktoś w Warszawie ma może VCDSa żeby zakodowac?
Bo elektrycy życzą sobie miliony I nie gwarantują dzialania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.10.2019 o 19:57, patryk.gorski napisał:

Czy w każdej B8 sa wyprowadzone kompletne kable do ppdgrzewanych lusterek?
Ktoś w Warszawie ma może VCDSa żeby zakodowac?
Bo elektrycy życzą sobie miliony I nie gwarantują dzialania

tak w kazdej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Mam problem z kodowaniem funkcji podgrzewania lusterek mianowicie : po zmianie kodowania w drzwiach kierowcy oraz pasażera BYTE 4, BIT 0 odznaczony, zapisuję kodowanie i jest komunikat o pomyślnym zmianie kodowania. Wchodząc z powrotem w okno kodowania BYTE 4, BIT 0 zaznaczony. I tak w koło. Jaka może być tego przyczyna? Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy sterowniki 8K0959793N obsłużą skladanie? Nie widzę w pierwszym poście ale jak wchodziłem w kodowanie to moge zaznaczyc skladanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Pytanko 

Mam składane lusterka w audi i z jednym lusterkiem mam problem bo nie zawsze się składa. Prawdopodobnie zaczyna się silniczek kończyć. Można taki silniczek wymienić? Jaki numer części?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...