Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż składanych i podgrzewanych lusterek


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 16.01.2020 o 19:50, gados82 napisał:

Witam 

Pytanko 

Mam składane lusterka w audi i z jednym lusterkiem mam problem bo nie zawsze się składa. Prawdopodobnie zaczyna się silniczek kończyć. Można taki silniczek wymienić? Jaki numer części?

 

Hej. Silnik ma oznaczenie fc-280sb-16220. Kupisz np. na Ali

Edytowane przez shevu
Dodatkowe info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Proszę o poradę, pomoc.

Mam A4 B8 Allroad po lifcie (2015 rok) i fabryczne lusterko wsteczne z fotochromem i asystentem świateł. Lusterka zewnętrzne mam nieskładane i chciałbym zamontować składane i najlepiej od razu z fotochromem. Sterowniki w drzwiach mam 8K0 959 792/793 R. Czy będę musiał pociągnąć dodatkowe przewody do fotochromu czy w polifcie to już jest fabrycznie i wystarczy wymienić lusterka/wkłady? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, kunbo napisał:

Witam. Proszę o poradę, pomoc.

Mam A4 B8 Allroad po lifcie (2015 rok) i fabryczne lusterko wsteczne z fotochromem i asystentem świateł. Lusterka zewnętrzne mam nieskładane i chciałbym zamontować składane i najlepiej od razu z fotochromem. Sterowniki w drzwiach mam 8K0 959 792/793 R. Czy będę musiał pociągnąć dodatkowe przewody do fotochromu czy w polifcie to już jest fabrycznie i wystarczy wymienić lusterka/wkłady? 

 

Jak będziesz szukać elektrycznie składanych to szukaj już takich z instalacją pod fotochrom. Na pierwszej stornie (chyba) masz opis ile musi mieć kabli. Z tego co pamiętam to minimum 12 -  w jednej wtyczce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, shevu napisał:

 

Jak będziesz szukać elektrycznie składanych to szukaj już takich z instalacją pod fotochrom. Na pierwszej stornie (chyba) masz opis ile musi mieć kabli. Z tego co pamiętam to minimum 12 -  w jednej wtyczce

To już wiem, przewaliłem kilka wątków - musi być 10. Lusterka już mam na oku. Pytanie tylko czy będę musiał też pociągnąć dodatkowe kable do drzwi od fotochromu czy to już jest? Wszędzie jest mowa o przedliftach a ja mam polift i stąd moje pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ososbiscie spotkałem sie z kilkoma autami co miało  okablowanie do słupka A pod Fotochrom
To były wypasne sztuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę w takim razie sprawdzić u siebie czy przypadkiem nie mam :)

 

Edytowane przez shevu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wrclaguna napisał:

Ja ososbiscie spotkałem sie z kilkoma autami co miało  okablowanie do słupka A pod Fotochrom
To były wypasne sztuki

Jak były wypasne to czemu nie miały fotochromu :) a tak serio to wychodzi na to że nie ma jednoznacznej odpowiedzi i nie wiem czy jest sens kupować fotochromy skoro moga nie działać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, kunbo napisał:

Jak były wypasne to czemu nie miały fotochromu :) a tak serio to wychodzi na to że nie ma jednoznacznej odpowiedzi i nie wiem czy jest sens kupować fotochromy skoro moga nie działać. 

 

Skoro i tak będziesz wymieniać lusterka na elektrycznie składane to co za problem dorzucić przewody pod fotochrom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, shevu napisał:

 

Skoro i tak będziesz wymieniać lusterka na elektrycznie składane to co za problem dorzucić przewody pod fotochrom?

Masz rację. Zamówiłem dziś lusterka z fotochromem. jak przyjadą to się okaże czy mam wiązkę do drzwi czy nie. Dam znać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie.

Przy swoim samochodzie mam lusterka bez grzania, jest tylko regulacje elektryczne. Chciał bym dołożyć grzanie, sami wiecie jakie teraz mamy pogody i ta funkcja bardzo mi sie przyda...

Czytając temat dochodzę do wniosku że wszystkie lusterka są fabrycznie wyposażone w tą opcje a jedynym problemem są wkłady które trzeba wymienić.

Teraz mam do kolegów takie pytanka:

1. Czy wystarczy sama wymiana wkładu bez kodowania i grzanie będzie działać przy włączeniu podgrzewania tylnej szyby?

2. Trzeba kodowac i grzanie z tylną szyba?

3. Kodowanie i wymiana przełącznika w drzwiach?

Jeśli sie myle proszę o poprawę i szybką pomoc. Z góry serdecznie dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumuje ktos powyższe wypowiedzi kto siedzi w temacie? :)

Głównie chodzi o to czy mozna sprawdzic kablem czy ma się skladane lusterka i odpowiednie sterowniki I czy jeżeli uruchomie skladane lusterka a nie bede mial odpowiednich sterownikow oraz składanych lusterek to czy cos sie stanie/jakies błędy, czy po prostu nie bedzie dzialac? Bo zamiast rozkręcać wole uruchomić kablem i zobaczyć albo zadziała albo nie :)

Edytowane przez Spiter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Spiter napisał:

Podsumuje ktos powyższe wypowiedzi kto siedzi w temacie? :)

Głównie chodzi o to czy mozna sprawdzic kablem czy ma się skladane lusterka i odpowiednie sterowniki I czy jeżeli uruchomie skladane lusterka a nie bede mial odpowiednich sterownikow oraz składanych lusterek to czy cos sie stanie/jakies błędy, czy po prostu nie bedzie dzialac? Bo zamiast rozkręcać wole uruchomić kablem i zobaczyć albo zadziała albo nie :)

Sprawdź sobie jaki numer masz sterownika. W pierwszym poście so podane numery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, pawel72689 napisał:

Sprawdź sobie jaki numer masz sterownika. W pierwszym poście so podane numery.

W 42(elektr. drzwi kier.) Mam sterownik 8K0959793R z tego co widzę obsługuje skladane lusterka. Ale nie wiem czy auto jest wyposażone w skladane -  grzane są na pewno(pokrętła na skladane nie mam) czy moge to jakoś inaczej sprawdzic nie rozbierając lusterek?

Edytowane przez Spiter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik poprawny. Możesz się pobawić i z aż kodować może ruszy. Auto masz po jakichś przejściach?  Bo nie ma gratisów na ogół. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto bez przejsc. Czyli moge spróbować i nic się nie powinno stac? Jezeli nie ruszy to warto bedzie wymienic na nowe od razu fotochromy chociaz sterownik pasuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.08.2013 o 12:11, wrclaguna napisał:

 

Cześć, 

Panowie niestety , dla mnie nowy rok nie rozpoczął  się najlepiej ponieważ komuś się nie spodobało się kilka prawych lusterek tez w tym przypadku i moje....

Chcilabym się dowiedziedziec o zmianie na fotochromatyczne jeśli i tak już je musze zmienić,

Obecne były tylko skladane elektrycznie, lusterko wsteczne fotohrom, dokladalem sam.

Rozumiem ze moj sterownik drzwi obsłuży fotochrom zewnętrznych, lusterek 

Dobrze rozumiem ze dokadam tylko ten pin 24 czy to musze pod te lusterko w lusterku wewnętrze?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a takie sterowniki bedą dobre czy tylko te z pierwszego postu 

ALLEGRO.PL

Kup teraz z Świdnica - AUDI A5 8T8 LIFT moduł sterownik drzwi 8T0959792P, na Allegro.pl, za 50 zł w kategorii {Układ elektryczny, zapłon} - {Wyposażenie elektryczne}. Opinie i recenzje czy warto kupić...
ALLEGRO.PL

Kup teraz z Świdnica - AUDI A5 8T8 LIFT moduł sterownik drzwi przód, na Allegro.pl, za 40 zł w kategorii {Układ elektryczny, zapłon} - {Wyposażenie elektryczne}. Opinie i recenzje czy warto kupić ofertę id:...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...