Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż składanych i podgrzewanych lusterek


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega pytał raczej o fotochrom.

Racja, sorry.

Tak czy siak najszybsza metoda to wyjąć wkład lustra i poszukać wtyczki :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też zrobię bo nie chce mi się zrzucać paneli z drzwi znowu. Szkoda klipsow. Popacze i napiszę.

klepane z fona

Czerwony, czarny x2, biały, żółty, niebiesko - brązowy, brązowy, niebiesko -żółty, brązowo- biały

Takie zauważyłem w lusterku. Większości ciężko dostrzec żeby zrobić zdjęcie. Dwa czarne to ogrzewanie lusterka. Biały czerwony i bodajże brązowy do silniczek a co z resztą?

klepane z fona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w wersji EU to :

czarno/zielony ---- czarno/popielaty - fotochrom

czarno/niebieski---czarno/czerwony - ogrzewanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w wersji EU to :

czarno/zielony ---- czarno/popielaty - fotochrom

czarno/niebieski---czarno/czerwony - ogrzewanie

Czy ma się to jakoś do kolorów w moim angliku? Sam fakt tylu kabli może świadczyć o instalacji fotochrom?

klepane z fona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. W wolnej chwili będę musiał zrzucić panel z drzwi i zobaczyć. Na razie dzięki.

klepane z fona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wolnej chwili będę musiał zrzucić panel z drzwi i zobaczyć.

A zdejmowałeś wkład lustra? Bo jeśli tak, to powinieneś tam zauważyć wolną wtyczkę. Najczęściej jest na ślepo przymocowana w uchwyt wkładu, żeby nie latała bezwładnie po obudowie. Jeśli masz taką wtyczkę, to na pewno ją zauważysz. Jeśli nie, to raczej trzeba będzie ciągnąć kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa albo więcej kabli pociagniete jest w tył lusterka za stelaż i nie widzę gdzie idą.moze tam jest wtyczka zamocowana. Nie chciałem rozbierać całego lustra bo chłodno i mogą plastiki popekać.

klepane z fona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to po prostu kierunkowskaz, albo podświetlenie jeśli masz zamontowane? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja przy montazu luster tez sie zastanawialem jak sprawa kabli a okazalo sie ze instalacje do fotochromu mialem pociagnieta z lustra wewnetrznego do sterownika drzwi fabrycznie i tylko doszly mi kable z lusterka do sterownika drzwi ;) taki maly bonus od fabryki;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabryka dodaje kabelek od słupka do sterownika drzwi, resztę trzeba sobie dorezać, czyli od słupka do lusterka wew i ewentualnie od sterownika do lustra zew

Edytowane przez andynl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to u mnie wyglada; 6+2

nyy3i9.jpg

Edytowane przez dymekn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz wszystko jasne :hi:

lusterka sa zwykłe i tylko z grzaniem

Dwa dodatkowe PINY to SIDE ASSIST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz wszystko jasne :hi:

lusterka sa zwykłe i tylko z grzaniem

Dwa dodatkowe PINY to SIDE ASSIST

Dziekuje za rozwianie watpliwosci :hi:

A side asist nie aktywne tylko instalacja jest jak mniemam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lusterko zmienione.


Czy ktoś mi może powiedzieć czy jest u mnie poprowadzona instalacja z lusterka wewnętrznego z fotochromem do sterownika drzwi?
W lusterku jest luźna wtyka.
1_medium.jpg

Edytowane przez darusch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego z tego zdjęcia nic nie wywnioskujesz, najprawdopodobniej masz instalację od sterownika do słupka drzwi, a raczej brak instalacji pomiędzy słupkiem drzwi a lusterkiem wew. rozepnij wtykę na słupku T27 i zobacz czy we wtyce zamontowanej na słupku (nie na drzwiach) we wtyce masz piny 7 i 25.

Tutaj masz wszystkie schematy http://a4-klub.pl/index.php?/topic/193629-montaz-i-dzialanie-wewnetrznego-lusterka-fotochrom-2008-2012/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co to są za moduły bez literek na końcu, a z pinami pod lustra? 8K0 się zaczynają

Jesli pytasz o ten numer 8K0 959 793 to do A5 COUPE :)

Dziekuje. Czyli w a4 nie rusza tylne szybki tak?

Trzeba sprobować :) ale na pewno szyby przednie beda sie domykac jak a5 coupe

Spróbowałem.. Tylne szyby nie otwierają/zamykają się, nawet przyciskiem w tapicerce drzwi. VCDS w ogóle nie widzi sterownika tylnych drzwi, a przednie szyby po otwarciu drzwi, opuszczają się o kilka milimetrów i wracają po zamknięciu (jak to w coupe :wink: )

Lusterka składają się, ale centralny zamek nie zamyka (tylko) tylnych drzwi -czerwona dioda świeci światłem ciągłym. Zatem sterownik 8K0 959 793, mimo że z kwadracikami, ale bez literki na końcu, nie nadaje się :hi: ..chyba że ktoś z bardziej oświeconych ma na to jakieś rozwiązanie? :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś czy sterownik z literką P obsługuje składanie lusterek ? 8k0 959 793 P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...