Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż składanych i podgrzewanych lusterek


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

A tak przy okazji. Jest jakaś tajemnicza technika na wymontowanie wkładów (szkieł) luster? Czy tylko włożyć wyjmak i ciągnąć? Pytam, bo próbowałem w ten sposób wymontować wkłady do zamontowania podświetlenia w obudowie lusterek i pękło mi szkło :facepalm:

Jak do tego użyjesz silikonowych łyżek o dużej powierzchni (nie jakiś śrubokręt) to nie ma prawa nic pęknąć. Za pierwszym razem ciężko idzie, ale później to już samymi palcami można wyjąć wkład :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak do tego użyjesz silikonowych łyżek o dużej powierzchni (nie jakiś śrubokręt) to nie ma prawa nic pęknąć. Za pierwszym razem ciężko idzie, ale później to już samymi palcami można wyjąć wkład :decayed:

Używałem plastikowego wyjmaka, ale raczej tego mniejszego. No ale nic, za jakiś czas zabiorę się za wyrezanie całego kompletu - składane lusterka i podświetlenie w obudowach ;)

Pytanie: czy wszystkie sterowniki drzwi obsługują fotochromatyczne lusterka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sterowniki drzwi nie mają nic do fotochromu :wink:

obsługuje je lusterko wewnętrzne - pod które je podłączasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarku :wink: mylisz się , sygnał idzie własnie z lusterka wewnetrznego do zewnętrznych wkładów przez sterownik .

Niestety nie wszystkie sterowniki obsługuja fotochrom :kwasny: tylko te numery co w pierwszym poście .

Ubogie sterowniki wyposazone sa tylko w 7 Pinów (kierunek LED , ogrzewanie, silniczek i potencjometr)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarku :wink: mylisz się , sygnał idzie własnie z lusterka wewnetrznego do zewnętrznych wkładów przez sterownik .

Niestety nie wszystkie sterowniki obsługuja fotochrom :kwasny: tylko te numery co w pierwszym poście .

Ubogie sterowniki wyposazone sa tylko w 7 Pinów (kierunek LED , ogrzewanie, silniczek i potencjometr)

Napisałem tak, bo ostatno ktoś przerabiał i zakładał fotochrom zewnętrzny omijając moduł drzwi, podlaczajac bezpośrednio na innej wtyce do lusterek zew...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarku :wink: mylisz się , sygnał idzie własnie z lusterka wewnetrznego do zewnętrznych wkładów przez sterownik .

Niestety nie wszystkie sterowniki obsługuja fotochrom :kwasny: tylko te numery co w pierwszym poście .

Ubogie sterowniki wyposazone sa tylko w 7 Pinów (kierunek LED , ogrzewanie, silniczek i potencjometr)

Napisałem tak, bo ostatno ktoś przerabiał i zakładał fotochrom zewnętrzny omijając moduł drzwi, podlaczajac bezpośrednio na innej wtyce do lusterek zew...

Też tak przedtem miałem i chodziło, później przerobiłem prawidłowo i przy okazji spaliłem lewy fotochrom :grin:

---------- Post dopisany at 17:06 ---------- Poprzedni post napisany at 17:05 ----------

Jak do tego użyjesz silikonowych łyżek o dużej powierzchni (nie jakiś śrubokręt) to nie ma prawa nic pęknąć. Za pierwszym razem ciężko idzie, ale później to już samymi palcami można wyjąć wkład :decayed:

Używałem plastikowego wyjmaka, ale raczej tego mniejszego. No ale nic, za jakiś czas zabiorę się za wyrezanie całego kompletu - składane lusterka i podświetlenie w obudowach ;)

Pytanie: czy wszystkie sterowniki drzwi obsługują fotochromatyczne lusterka?

Mi też już się zdarzyło, że pękło lustro przy wyjmowaniu i to bez wyjmaka, samymi palcami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak juz jest z tymi wkładami, najlepiej wyciągnąć je kiedy jest w miarę ciepło.

Ile kosztują same wkłady fotochromu, w aso lub alledrogo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za cholerę nie mogę dojść do tego... znalazłem lusterka 12pin podgrzewane, ustawiane i składane elektrycznie z asystentem pasa ruchu. Jeżeli one mają 12 pin to jaką opcję ma 14pin i 16pin ? po co reszta pinów

---------

hmm doszedłem do wniosku że 14pin to będzie fotochrom a 16pin pamięć

To chyba nie jest takie proste i oczywiste, nie? Ze schematów wynika, że:

- do elektrycznego ustawiania lusterka potrzebne jest 7 kabli (piny: 4, 5, 7, 8, 13, 14, 16)

- kierunkowskaz - 2 kable (piny 11, 3)

- podgrzewanie lusterka (piny 15, 3)

- oświetlenie przy wsiadaniu - 2 kable (piny 1, 3)

- elektryczne składanie - 2 kable (piny 9, 10)

- fotochrom (piny 2, 6)

Czyli teoretycznie elektrycznie ustawiane i podgrzewane lusterka (+ kierunkowskaz) to 10 zajętych pinów. Dalej 12 pinów można osiągnąć dodając fotochrom albo elektryczne składanie.

Czyli nie jest powiedziane, że jak jest 12 pinów to na bank będzie elektrycznie składane. Dobrze kombinuję, czy np. jeden element wyposażenia zależy od występowania innego?

I jakim cudem są lusterka z 6-pinowymi wtyczkami, skoro do samej regulacji jest wykorzystanych 7? :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtyka 6 PIN podstawowa :wink: :

- pin 3 ( 2 kabelki masa kierunek ,grzanie )

- pin 5 ,8 (V17) - silnik ustawiania kierowcy

- pin 7 - (V149) - silnik ustawiania kierowcy

- pin 11 zarowka kierunku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10pin to na 100% składane elektrycznie tyle wiem :P i dobrze mówisz odpowiada za to 9 i 10 pin. W 10 pinach też jest fotochrom,ale nie zawsze jest wkład z nim. no a el podgrzewane i el regulowane to już standard tylko nie raz zdarza się że również nie ma wkładu do podgrzewanych luster, ale instalka jest w standardzie. Wyżej może być powyżej 10pin to już są różne układy z tego co zaobserwowałem. Przeważnie 14pin jest już z pamięcią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtyka 6 PIN podstawowa :wink: :

- pin 3 ( 2 kabelki masa kierunek ,grzanie )

- pin 5 ,8 (V17) - silnik ustawiania kierowcy

- pin 7 - (V149) - silnik ustawiania kierowcy

- pin 11 zarowka kierunku

No tak, z tego by wynikało że piny 13, 14, 16 podłączone do potencjometrów G514, G515 odpowiadają za pamięć ustawień lusterka.

W takim razie do czego służy pin 4, zmostkowany z pinem 5?

No i ponawiam moje pytanie - czy wyłącznie po ilości kabli można jednoznacznie określić w co dokładnie wyposazone jest dane lusterko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Ci piszę 10pin to na sto% el regulowane el podgrzewane el składane z instalką pod fotochrom, ale nie koniecznie z wkładem.

---------- Post dopisany at 16:29 ---------- Poprzedni post napisany at 16:28 ----------

Gibons daj fote twojej wtyki to ci powiem co masz w kabelkologii :wink:

Ja wiem co mam el składane el podgrzewane el regulacja fotochrom wraz z wkładem + 2 piny do asystenta.

---------- Post dopisany at 16:29 ---------- Poprzedni post napisany at 16:29 ----------

różowy i niebieski jest od el składania tak jak napisałeś w 1 poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Ci piszę 10pin to na sto% el regulowane el podgrzewane el składane z instalką pod fotochrom, ale nie koniecznie z wkładem.

Tak, wiem o tym że znając rozmieszczenie pinów we wtyczce można na 100% powiedzieć co i jak. Ale chodzi mi o to, że np. na Allegro ludzie piszą tylko jaka jest liczba kabli, a nie piszą które piny we wtyczce są zajęte ;) I nie każde lusterko z 12 kablami będzie miało takie samo wyposażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Ci tłumaczę jeżeli masz napisane Sprzedam lusterka 10kabli tzn że jest podgrzewane el składane el regulowane i do tego ma instalację pod fotochrom. jeżeli piszą ilość kabli +2kable zawsze te +2 jest do asystenta pasa ruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtyka 6 PIN podstawowa :wink: :

- pin 3 ( 2 kabelki masa kierunek ,grzanie )

- pin 5 ,8 (V17) - silnik ustawiania kierowcy

- pin 7 - (V149) - silnik ustawiania kierowcy

- pin 11 zarowka kierunku

No tak, z tego by wynikało że piny 13, 14, 16 podłączone do potencjometrów G514, G515 odpowiadają za pamięć ustawień lusterka.

W takim razie do czego służy pin 4, zmostkowany z pinem 5?

No i ponawiam moje pytanie - czy wyłącznie po ilości kabli można jednoznacznie określić w co dokładnie wyposazone jest dane lusterko?

PIN 5 zmostkowany jest z PINEM 4 jesli mamy lusterka z pamiecią (chodzi głownie o potencjometry czyli zakres pracy silników od/do)

Jesli chodzi o ilosc przewodów to na pewno dojdziemy po kolorach .

Tutaj jeszcze jedno sprostowanie jesli chodzi o PIN 1 (W52) :wink: Fabrycznie nigdy nie było podswietlanych lusterek , mozemy to u nas zakodowac poniewaz sa te same sterowniki co w Q5

A tam własnie jest opcja ORI podswietlenia w lusterku :decayed: .

Dla mnie wtyka 12 PIN moze byc pod pamiec ale brak fotochromu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...