Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ciężko odpala..po odpaleniu strzela po dodaniu gazu


napek666

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.Mam taki problem.Siostra z niemiec zopstawiła mi swoje audi do sprzedania.96r 1,6 benza na 2letnim gazie.

Problem polega na tym że po nocy bardzo długo kręci i nie chce zapalić.Muszę próbować odpalac krótko odpalając ale z 10 razy po kolei. W końcu zapali i chodzi jakoś... równo ale nie można dodać gazu bo przy próbie dodania gazu odrazu strzela pod maską i gaśnie. Dodam że nie odpalam na gazie tylko samej benzynie.Gaz dopiero włącza się jak silnik sie rozgrzeje. Wymienione: przewody zapłonowe, świece, kopułka. Czy ktoś ma jakieś pomysły od czego zacząć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak te akuratposty czytałem dzięki ale u mnie problem troche inny bo nawet jak nie używam LPG to tak jest.sprobuje podłączyc pod tego Vaga może coś wyjdzie z lambdą czy przepustnicą. chociaż nie wiem czy winne nie są tu wtryskiwacze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś znalazł rozwiązanie problemu możesz dać znać na PW bo borykam się z tym problemem od dłuższego czasu. u jednych problem tkwił w przepustnicy u innych okazywało się, że winowajcą była odma u mnie przepustnica czyściutka nowa odma, wyczyszczona przepływka brak błędów na VAGu i dalej sie krztusi :( teraz z rana jak odpalam auto to mega delikatnie i powoli dodaje gaz i auto sie jakoś toczy po przejechaniu kilkudziesieciu metrów zaczyna pracować w miare normalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można zacząć od:

- zakręcenia butli i wypalenia pozostałego gazu

- odpiąć aku na noc

- z rana podejść z Vagiem i zobaczyć wskazania wskazania temp. czy są mniej więcej takie same jak temp. otoczenia

- po odpaleniu obserwować czy rośnie jednostajnie czy niema nagłych skoków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tylko problem polega na tym że nikt z vagiem do mnie nie przyjedzie tylko ja do niego musze więc nie będzie już zimny:/ coś wykombinuje może

---------- Post dopisany 29-08-2013 at 07:36 ---------- Poprzedni post napisany 27-08-2013 at 07:35 ----------

autko odczytane vagiem. Niby wszystko okej.Odczyt sondy lambdy dobry.Zapłon był troche źle ustawiony więc jest zmieniony ale dalej jest to samo.

Pokazuje błąd czujnika Halla więc do wymiany idzie czujnik lub cały aparat.co będzie dalej?zobaczymy. możliwe że przestawił się rozrząd?będą podobne objawy?dodam że autem jeździła siostra w Niemczech a wiecie jak to baby potrafią narobić biedy..

---------- Post dopisany 04-09-2013 at 19:58 ---------- Poprzedni post napisany 29-08-2013 at 07:36 ----------

POMOCYYYYYYYYYYY Panowie sprawa dalej nie rozwiązana jest dalej źle.Ustawiony od nowa rozrząd, zapłon, nowe świece kable kopułka palec czujnik halla. Vag nie pokazuje już żadnych błędów.Nie ma nic.Auto na zimno ledwie pracuje i nie wchodzi na obroty.Po dodaniu gazu strzela i gaśnie. Po odpaleniu awaryjnym z gazu również to samo. wszytsko prawie sprawdzone.Co jeszcze może być??? Prosze o jakieś podpowiedzi.. dziękuję z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlałem świeżej benzy jest pół zbiornika.Ale jak napisałem wyżej Auto po odpaleniu z gazu pracuje tak samo

---------- Post dopisany 06-09-2013 at 16:54 ---------- Poprzedni post napisany 05-09-2013 at 10:03 ----------

Kurde nikt naprawde nie ma żadnych pomysłów??????????? MASAKRA normalnie.. żaden pseudomechanik nie potrafi mi zdiagnozowac problemu.Wsadziłem juz 1 tys zł w auto a dalej chodzi tak samo.. POMOCY

---------- Post dopisany 09-09-2013 at 12:29 ---------- Poprzedni post napisany 06-09-2013 at 16:54 ----------

masakra jakaś dalej.. pomierzone wszystko.Ciśnienie paliwa itd wszystko jest dobrze auto dalej źle pracuje i strzela i na benzynie i na gazie:(( nie mam już siłyy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tym nie pomyślałem spróbuje i napisze dzięki

---------- Post dopisany 15-10-2013 at 18:41 ---------- Poprzedni post napisany 17-09-2013 at 18:16 ----------

no i do baardzo długiej walce auto zrobione..Okazało się że walnięty był sterownik silnika(podobno) wgranie na nowo no i skasowano mnie za to 500zł. Eh ale dobrze że chodzi przynejmniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie problem powrocil. oddalem auto do renomowanych mechanikow. problemy z odpaleniem - popekana cewka wiec bedzie nowa ale z tymi strzalami po odpaleniu kombinowali i kombinowali doszli do tego ze temperatura silnika caly czas wynosi 60* nawet na odpietym czujniku i tez prawdopodobnie walniety bedzie komp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie okazało się że padły wtryskiwacze gazu. Po wymianie całej listwy wtryskowej nic nie strzela, obrotu nie falują i lżej pali. A przed wymianą silnik pracował nierówno i po dodaniu gazu potrafił strzelić a po odpaleniu od razu gasł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...