Skocz do zawartości
IGNOROWANY

nie pasują sprężyny z katalogu


smart.bart

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie, mam taki przypadek, że kupiłem nowe sprężyny na tył do mojego autka Lesjofors 4204242 i po zamontowaniu okazało się, że są za krótkie i autko siedzi i to bardzo. Sprawdzane kilkukrotnie u wielu sprzedawców i niby maja pasować ale faktycznie/ fizycznie są za krótkie. Przymierzaliśmy inny model Lesjofors 4204233, niby wysokość taka sama ale grubość mniejsza o 1mm i obawiam się, że będą za miękkie i znowu usiądzie. Próbował ktoś może wymieniać sprężyny w tym modelu? Jakie powinny przypasować najbardziej, może Kayaba czy jakieś inne?

Według oznaczeń na starej powinno być 8E0 511 115 DB

---------- Post dopisany 04-09-2013 at 14:32 ---------- Poprzedni post napisany 28-08-2013 at 20:28 ----------

zero odpowiedzi? poważnie?! nikt nie wymieniał sprężyn?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcę tak jak ma być, czyli wstawić zamienniki, które będą jak najbardziej odpowiadały oryginałom. Biorąc pod uwagę, że to avant, quattro, firmowy hak no i zawsze mam ok 100-150 w bagażniku ale i bez tego siedzi strasznie, są zwyczajnie za krótkie.

Chciałbym aby przynajmniej było jak w oryginale ale ideałem będzie aby przy stałym załadunku 100 kg stał równo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nooo, kupiłem Lesjofors 4204242 HD, chyba lepszego w dobrej cenie nie ma. Są za krótkie. Koleś w jednym sklepie stwierdził, że mam dość rzadką wersję wyposażenia, nazwał to pojazdem roboczym w pełni wyposażonym i podejrzewa, że i sprężyny mogą być jakieś twardsze lub grubsze czy coś. Ale ta wersja Lesjofors 4204224 HD czyli heavy duty jest za krótka a Lesjofors 4204233 jest dobra ale ma mniejszy przekrój i będzie prawdopodobnie za miękka.

Pytanie jest czy ktoś ma taką wersję jak ja i wymieniał już to będziemy wiedzieć jaki był rezultat. Oczywiście w serwisie stwierdzili, że tylko oryginały i nawet ich nie ma w polsce, na zamówienie z niemiec, więc chyba naprawdę to jakiś wyjątek... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...