Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Diagnostyka gazu


mardoczek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy czymś takim uda mi się diagnozować moja instalację staga 300-4 isa2???

INTERFEJS gazu LPG USB STAG KME BINGO BRC - FVAT (3486692802) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. - złącze nr 7

Program do tego to AC GAS SYNCHRO 9.3.0.1 pobrany ze strony AC Spółka Akcyjna - Autogaz, LPG, autoczęści

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy czymś takim uda mi się diagnozować moja instalację staga 300-4 isa2???

INTERFEJS gazu LPG USB STAG KME BINGO BRC - FVAT (3486692802) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. - złącze nr 7

Program do tego to AC GAS SYNCHRO 9.3.0.1 pobrany ze strony AC Spółka Akcyjna - Autogaz, LPG, autoczęści

lepiej troche dołożyć i kupić coś takiego ORYGINALNY INTERFEJS AC do STAG BINGO DIEGO OMVL (3490721139) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. te uniwersalne nie zawsze działają,wiem z własnego doświadczenia

---------- Post dopisany at 22:29 ---------- Poprzedni post napisany at 22:26 ----------

stag 4 w takim aucie ?:shock3::thumbdown:

kolega ma Staga 300-4,liczba 4 oznacza cztery cylindry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie interfejs od viakena i bedziesz zadowolony a nie jakieś wynalazki

np ten jeżeli masz tylko usb (laptop)

Viaken.pl: Viaken - elektronika dla motoryzacji

lub na com

Viaken.pl: Viaken - elektronika dla motoryzacji

do tego kabel:

Viaken.pl: Viaken - elektronika dla motoryzacji

Sam używam tego drugiego nawet na kablu 15 metrów i wszystko działa

Mam go z kompletem innych kabli do innych instalacji lpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kabel obojetnie jaki byle stabilne polaczenie bylo to wszystko

Czyli tym z pierwszego mojego postu dam rade zdiagnozowac i zmieniac ustawienia w ecu gazu zalozonego w Przysiekach ;-) ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jasne że dasz rade ... ale tylko w Przysiekach.:grin:

Pamiętaj że samodzielna zmiana ustawień sterownika LPG powoduje utratę gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jasne że dasz rade ... ale tylko w Przysiekach.:grin:

Pamiętaj że samodzielna zmiana ustawień sterownika LPG powoduje utratę gwarancji.

Z tym nie do końca prawda

Gwarancja jest na elementy ale wszystko zależy od interpretacji montażysty.

U mnie nie robią żadnych problemów, nie w jednym aucie zmieniałem ustawienia i gwarancja jest - u kolegi wymienili parownik.

Warto najpierw zapytać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jasne że od montera wiele zależy. Jak będzie chciał to ustawi 100 uruchomień awaryjnych i 20 tyś km między przeglądami.

A drugi po 11 tyś powie że gwarancji nie ma... Oficjalna wykładnia jest taka że gmeranie w sterowniku powoduje utratę gwarancji. Gdybyś grzebał a sterownik sie wysypie to fachmany z AC sprawdzą po logach czy grzebał gazownik czy ktoś inny i odeślą delikwenta z kwitkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem sam u siebie sterownik na Staga i mam gwarancję, przecież musiałem go jakoś ustawić.

Dzwoniłem do Staga i nie robią problemu.

Gdybyś grzebał a sterownik sie wysypie to fachmany z AC sprawdzą po logach czy grzebał gazownik czy ktoś inny i odeślą delikwenta z kwitkiem.

Tak pewnie mają spis wszystkich kodów komputerów gazowników

Tam się zapisują odpowiednie kody komputerów, przecież gazownik może mieć ich kilka

Problemy stwarzają gazownicy a nie AC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, a mi przedstawiciel AC powiedział coś zupełnie innego. Pokazał nawet na przykładzie sterownika Premium, że podłączenie innego laptopa i zmiana powoduje powoduje ostrzeżenie o możliwości utraty gwarancji. W razie kłopotów czyli naprawy gwarancyjnej mają od razu możliwość wysłania klienta na drzewo o ile autoryzowany gazownik nie weźmie tego na siebie. Było to pare lat temu ale ZTCW to dalej jest tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po podłączeniu kompa pod sterownik gazowy pojawia sie komunikat o możliwości utraty gwarancji,zapisywana jest data podłączenia i IP kompa podłączanego,wszystko zależy od gazownika,w razie uwalenia sterownika wiadomo co gdzię i kiedy,

jak kupujesz jakąś elektronikę to też nie zrywasz plomb i nie grzebiesz,aby nie utracić gwarancji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...