Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B7 2.0 TFSI - brak mocy


pacha

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

auto zbiera się dopiero powyżej 3000 obrotów, żaden błąd na desce nie wyskakuje, mam wrażenie że turbo w ogóle nie chodzi a jeśli chodzi to w minimalnym procencie. Nie ma wycieków z turbiny. Mam nowy elektrozawór. Auto nie bierze oleju. Spalanie normalne 10l miasto, 7l trasa.

Czy mieliście już podobny problem?

Proszę o podpowiedź co może być przyczyną...

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy auto ma brak mocy sprawdź na hamowni moje zbiera się w dalszym ciągu od 3000 obrotów a wg. wykresu umieszczonego poniżej, dalej ma 200 hp.

Mówiono mi, że to kończące się turbo, lecz od tamtej pory minęły dwa lata i dalej żyje.

Rzeczywiście u kolegi po wymianie turbo auto zaczęło się zbierać od 2000 obrotów ale ja nie wymienię działającego turbo żeby się o tym przekonać.

1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne dzieki kolego. W poniedzialek podpinam auto pod komputer i sprawdzamy logi. Nastepnie czujnik cisnienia doladowania oraz przeplywomierz tzw przeplywka. Po srodzie auto jedzie na hamownie. Rozmawialem z kolega co ma ta hamwnie i mowi ze te silnki tfsi maja to do siebie ze zbieraja sie troche pozniej bo turbna jest wieksza. Jak powedzialem mu ze nie slysze swistu turbiny to mam sie cieszyc bo jest w idealnym stanie a ponoc dojchane turbiny gwizdza. Ponadto porwnywalem silnik 2.0 tfsi 200KM do vw passat 1.8T 150KM bo vw zbiera sie szybciej mimo ze ma nizszy moment bo 210Nm. I uslyszalem ze nie mozna porownywac bo to zupelnie inny silnik, ma mniejsza turbine i szybciej chwyta. Takze sprawdzam wszystko w przyszlym tygodniu i napisze jak bedzie po wszystkim. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda że mniejsza turbina reaguje szybciej a w tym silniku jest nieporównywalnie cichsza niż w którymkolwiek ropniaku. Czekam na twój wykres :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...