Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Oryginalny wpinany hak a dowód


heever

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Panowie czy oryginalne dopinane haki w naszych A4kach mają być jakoś wbite w dowód?

Rozumiem dorabiane, ale te oryginalne?

Sam posiadam właśnie taki i nawet w niemieckim starym dowodzie była jakaś wzmianka o owym haku, natomiast w polskim nowym dowodzie brak jakichkolwiek informacji.. czy to normalne? czy należy przejść całą procedurę "wbicia" owego haka w dowód?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hak powinien być wbity w dowód, jeśli auto było sprowadzane z zagranicy to u nas przechodząc pierwsze badanie techniczne diagnosta powinien to uwzględnić, widocznie w twoim przypadku ktoś o tym zapomniał....

W sumie chyba warto przejść "tą całą procedurę", bo jak cie chłopaki zatrzymają z przyczepką to się nie wytłumaczysz...

przegląd 35 zeta i za wpis w karcie i dowodzie 17 zeta.... koszta niewielkie wszystko masz od ręki i niczym się nie stresujesz:)

sam to przechodziłem tydzień temu bo montowałem hak...

aha dobrze byłoby aby na haku (na belce) była jakaś naklejka z homologacją, bo jeśli jej nie będzie mogą być problemy z przeglądem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha dobrze byłoby aby na haku (na belce) była jakaś naklejka z homologacją, bo jeśli jej nie będzie mogą być problemy z przeglądem...

Na przeglądzie raczej nikt nawet nie będzie sprawdzał czy jest tabliczka , no chyba że trafisz na służbistę , ale przy kontroli Policjant zatrzyma dowód jak nie będzie tabliczki , lub naklejki homologacyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki chłopaki za odpowiedź, dziwiło mnie to właśnie, że nikt na to nie zwrócił uwagi, a sam nie byłem w temacie na przeglądzie też nikt tego nie uwzględnił..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W brifie też jest wzmianka o haku a przy rejestracji sprowadzonego auta wymagają między innymi tłumaczenia tak więc hak Ci sami wbiją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że tak. Policję interesuje tylko tyle co w dowodzie.

mnie w poprzednim aucie sprawdzali przy kontroli misie , a że tabliczka ugniła , i obleciała zostały nity , więc zabrali mi dowód , z innego przynitowałem tabliczkę i po kłopocie , na diagnostykę i po kłopocie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha dobrze byłoby aby na haku (na belce) była jakaś naklejka z homologacją, bo jeśli jej nie będzie mogą być problemy z przeglądem...

Na przeglądzie raczej nikt nawet nie będzie sprawdzał czy jest tabliczka , no chyba że trafisz na służbistę , ale przy kontroli Policjant zatrzyma dowód jak nie będzie tabliczki , lub naklejki homologacyjnej.

Na przeglądzie potwierdzającym montaż haka sprawdzają czy jest tabliczka z homologacją. Niedawno zamontowałem fabryczny hak i podczas przeglądu sprawdzali właśnie tabliczkę. Przegląd ten kosztuje 35 zł i jest niezbędny do wbicia haka w dowód. Natomiast Policjantowi życzę powodzenia w sprawdzaniu tabliczki, bo żeby ją zobaczyć u mnie to musiał by się położyć pod autem i zobaczyć belkę haka od dołu, bo właśnie tam jest tabliczka fabrycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...