Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błąd Air Bag


Kamilb90

Rekomendowane odpowiedzi

nie masz pełnej wersji programu, więc nie zakodujesz na nowo.

---------- Post dopisany at 17:06 ---------- Poprzedni post napisany at 17:04 ----------

albo konfiguracja portu com w kompie jest ustawiona nieodpowiednio.

---------- Post dopisany at 17:11 ---------- Poprzedni post napisany at 17:06 ----------

wciskałeś ten przycisk Activate w informacjach o licencji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o to chodzi??

image.jpg

---------- Post dopisany at 19:14 ---------- Poprzedni post napisany at 18:53 ----------

a po za tym jesli konfiguracja kabla byla zla to nie zmienil bym adaptacji w pozycji Engine a zmienialem tam dawke startowa bo mialem zle ustawiona i tam wszsytko sie udalo z tym tylko ze przed wejsciem w adaptacje wszedlem engine>>login i tu wpisalem "12233">>i dopiero wszedlem w adaptacje

ps probowalem podobnie w air bag ale login nie pasuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wchodzisz w AIRBAG; kodowanie; wyskakuje ci okno z twoimi cyferkami 1022 i w tym polu poprawiasz na 1002 a w między czasie może ci wyskoczyć podpowiedz - dymek z opcjami kodowania, po wpisaniu odpowiedniego kodu zatwierdzasz - zapisz masz taką opcję i sterownik jeżeli ma taką opcję to przyjmie nowe kodowanie i w oknie może się pojawić komunikat o przyjęciu kodowania, ewentualnie wychodzimy z programu wyłączamy na chwilkę zapłon, włączamy zapłon i wchodzimy w SRS sprawdzamy jak wygląda kodowanie i błędy -- robię to często i nie wszystkie stery przyjmują zmianę kodowania,

jeżeli nie przyjmuje kodowania to pozostaje wgranie zawartości odpowiadającej takiemu kodowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wchodzisz w AIRBAG; kodowanie; wyskakuje ci okno z twoimi cyferkami 1022 i w tym polu poprawiasz na 1002 a w między czasie może ci wyskoczyć podpowiedz - dymek z opcjami kodowania, po wpisaniu odpowiedniego kodu zatwierdzasz - zapisz masz taką opcję i sterownik jeżeli ma taką opcję to przyjmie nowe kodowanie i w oknie może się pojawić komunikat o przyjęciu kodowania, ewentualnie wychodzimy z programu wyłączamy na chwilkę zapłon, włączamy zapłon i wchodzimy w SRS sprawdzamy jak wygląda kodowanie i błędy -- robię to często i nie wszystkie stery przyjmują zmianę kodowania,

jeżeli nie przyjmuje kodowania to pozostaje wgranie zawartości odpowiadającej takiemu kodowaniu

no tak bylem w tej rubyce

image.jpg

i tam gdzie moje 01022 poprawilem na 01002 i efekt byl taki ze tak jakby od nowa zaladowalo mnie do okienka AIRBAG z tym tylko ze po lewej stronie wciaz wyswietlalo stare kodowanie 01022

---------- Post dopisany at 20:22 ---------- Poprzedni post napisany at 20:12 ----------

a to wgranie zawartosi do mojego kodowania na czym by polegalo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wpisaniu kodowania oczywiście zatwierdziłeś <<< Do lt !!! >>>

Wgranie programu to sprawa dla elektronika, VCDS tego nie ogarniesz, mam do tego specjalne zabawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wpisaniu kodowania oczywiście zatwierdziłeś <<< Do lt !!! >>>

Wgranie programu to sprawa dla elektronika, VCDS tego nie ogarniesz, mam do tego specjalne zabawki

tak oczywiscie po zmianie kodowania wcisnalem "do it" po czym odsylalo mnie automatycznie do okna air bag lecz kodowanie sie nie zmienialo. Wiec sam nie dam rady sie z tym uporac :kwasny: a moze probowac jakies inne kodowania wpisywac??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kodowanie 01022 to poduszki kierowcy / pasażera i napinacze pasa. Przedostania cyfra 2 oznacza- Tylne Napinacze pasa nie zainstalowany. Nie zakodujesz go na 01002, bo w kodowaniu tego sterownika nie występuje cyfra 0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolegi kodowanie jest złe bo przedostatniej 2 nie powinno tam być tylko 0.

Swypnięte z S2 przez TapaTalk4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W prowadzasz go w błąd bo to jest tak zwany airbag 5 i tu występują dwa kodowania.

00766 = Airbag kierowcy i napinacze pasa

01022 = kierowcy / pasażera Poduszki powietrzne i napinacze pasa

To co piszesz to dotyczy nowszego sterownika z tym ze przed ostatnia cyfra nie występuje w postaci 0, można je zmienić odpowiednio na:

2 = Tylne Napinacze pasa nie zainstalowany

4 = zainstalowane 2 os Napinacze pasa

6 = zainstalowana 3 os Napinacze pasa

Na próbę wpisz kodowanie 00766. Wiele rozjaśni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem swoje notatki i znalazłem coś takiego

sterownik 8A0 959 655 C Bosch 0 285 001 038

Airbag V Audi D00

Coding 01022

WSC 63342

Konfiguracja: poduszka kierowcy

poduszka pasaľera

napinacze pasaľera i kierowcy

W tej sytuacji kodowanie jest zbędne, należy zasymulować rezystancję i po kolei sprawdzić co w trawie piszczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi jak sie zaswiecila kontrolka airbag to przyczyna byl tylko slaby akumulator,po naladowaniu i usunieciu bledu wiecej sie nie zaswiecila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem swoje notatki i znalazłem coś takiego

sterownik 8A0 959 655 C Bosch 0 285 001 038

Airbag V Audi D00

Coding 01022

WSC 63342

Konfiguracja: poduszka kierowcy

poduszka pasaľera

napinacze pasaľera i kierowcy

W tej sytuacji kodowanie jest zbędne, należy zasymulować rezystancję i po kolei sprawdzić co w trawie piszczy

wiec odradzasz kolejnych prob kodowania?? co radzisz?? co to za symulowanie rezystancji?? wyjasnibie laikowi??:wink:

po za tym przypomna ze bledy wyskoczyly mi nagle bez zadnej ingerencji w programie czy kodowaniu ani nawet mechanicznie nic nie bylo robione, po prostu wsiadlem do auta gdzies na wiosne i po przekreceniu zaplonu tak juz jej (audicy) zostalo :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też tak było że wyskoczyły nagle (w zimę) u mnie padł sterownik od zbyt niskiego napięcia przy rozruchu. Skoro wyskoczyły takie błędy to albo padł sterownik albo jakiś niekontakt w kabelkach. Nie wiem jak te starsze sterowniki ile razy mogą przyjąć kodowanie (bo mój nowszy kodowałem wielokrotnie). Może to sterownik padł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też tak było że wyskoczyły nagle (w zimę) u mnie padł sterownik od zbyt niskiego napięcia przy rozruchu. Skoro wyskoczyły takie błędy to albo padł sterownik albo jakiś niekontakt w kabelkach. Nie wiem jak te starsze sterowniki ile razy mogą przyjąć kodowanie (bo mój nowszy kodowałem wielokrotnie). Może to sterownik padł?

myslisz ze wymiana sterownika moze pomoc?? to jest ta magiczna skrzyneczka za panelem sterowania klima?? Po wymianie musze cos jeszcze robic czy wystarczy wyjac stary i wsadzic nowy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w tunelu środkowym pod panelem klimy, jak kupisz od auta z takim samym wyposażeniem to tylko skasowanie błędów pozostanie. Ciężko powiedzieć czy to sterownik.

Swypnięte z S2 przez TapaTalk4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a polecacie kupic dalej z takimi numerami: "8A0 959 655 C" czy moze inne bo kolega Tobike wspominal cos o nowszym. Moze wiec kupil bym nowszy jesli to ma jakikolwiek sens jesli tak to podpowiedzcie prosze jakich numerow szukac bo sensor o moich numerach na allego z przesylka juz za 17 zlotych widzialem :wink: mysle ze za taka cene mozna zaryzykowac i sprawdzic czy rozwikla to zagadke z bledami.:decayed:

U mnie też tak było że wyskoczyły nagle (w zimę) u mnie padł sterownik od zbyt niskiego napięcia przy rozruchu.

to dosyc mnie zainteresowalo powiem szczerze bo w zeszla zime borykalem sie z ciezkim odpalaniem wiec uszkodzony sensor rowniez u mnie nie jest wykluczony:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj o takich samych numerach i z gwarancją rozruchową. Poszukaj tematów z konkretnie tym numerem sterownika może też padają od zbyt niskiego napięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...