Skocz do zawartości
IGNOROWANY

3.2 V6 FSI Wady i Zalety


RAV3N

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, jpa4 napisał:

Ma ktoś może jakieś pomysły ?

Masz serię błędów a tym bardziej z rozrzadem więc wiesz czym to grozi. Tzn koszta. Jeśli lekko przeskoczyl to nowy i będzie śmigać jeśli super okazja. Resztę może też generować błędów błąd rozrządu dawki itp przecież to wszystko kąty wyprzedzenia itp błąd ciągnie kolejny błąd. Samochód wymaga wkładu finansowego ale przy niskiej cenie może i być ok kupic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy wiesz ja mam VR6 to rozrząd się naciąga co te 150-200K warto zmienić ten łancuch, płaciłem za wszystko z robotą 3500 na start przy zakupie dla spokoju.. Także jeśli w 3.2 FSI zrobienie rozrządu na start + wyczysczenie z nagaru + kontrola/wymiana cewek da mi powiedzmy pewność że pojeżdzę te 50tysięcy w miare spokojnie to jak najbardziej będę chciał takie auto nabyć :P Najbardziej zależy mi na dźwięku, nie ukrywam wolałbym S5 4.2, ale na to bym musiał jeszcze trochę poczekać, a nie wiem czy mi się chce , pokusa nowego auta jest zbyt duża :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.02.2019 o 21:37, jpa4 napisał:

Witam mam możliwość kupienia b8 z silnikiem 3.2 fsi ale silnik wali błędami nie wiem czy to coś poważnego gdzie szukać przyczyny błędy

20190221_131609.jpg

To auto faktycznie ma ponad 300tys przebiegu? Rozrząd był już robione czy pierwszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś taki błąd tylko w silniku 2.0tfsi problem był z odmą wtedy, jakaś membrana strzeliła nie pamiętam dokładnie o co chodziło ale czy w tym silniku będzie to samo??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.02.2019 o 01:58, diakonx napisał:

Przepraszam, nie zaglądałem tutaj długo...już odpowiadam : do wymiany uszczelka miski olejowej górnej

Nie wymieniłem tej uszczelki bo według mnie to bzdura. Znów serwis audi we Wrocławiu dał ciała i zle zdiagnozował....mówię źle bo już kiedyś kosztowało mnie to w innej audi wymiane turbiny a wystarczyło przeczyścić EGR...ale wracając do tematu, jakby winowajcą była uszczelka górna misy olejowej to auto by krwawiło gdzie bym nie stanął a tu nic ...sucho. Koszt za to takiej usługi to 7 tyś zł robocizna i 185 zł czy 135 zł uszczelka :):) :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.08.2019 o 16:52, diakonx napisał:

Nie wymieniłem tej uszczelki bo według mnie to bzdura. Znów serwis audi we Wrocławiu dał ciała i zle zdiagnozował....mówię źle bo już kiedyś kosztowało mnie to w innej audi wymiane turbiny a wystarczyło przeczyścić EGR...ale wracając do tematu, jakby winowajcą była uszczelka górna misy olejowej to auto by krwawiło gdzie bym nie stanął a tu nic ...sucho. Koszt za to takiej usługi to 7 tyś zł robocizna i 185 zł czy 135 zł uszczelka :):) :) 

Witam, jeśli możesz napisać jak się zakończyła ta sprawa?? nie wymieniłeś uszczelki to co było przyczyną ubytku oleju??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby kogoś interesowała awaryjność 3.2:
Mam już 6 lat moją B8, przejechałem prawie 100.000km.
Do tej pory wymieniałem tylko rozrząd (profilaktycznie przy 200k), świece, 1 cewkę, czujnik ciśnienia kolektora. 
Raczej mało awaryjny silnik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć , ja mam już przejechane 300 tyś km i nic sie nie dzieje oprócz normalnych spraw do wymiany co jakiś czas a  co rok wymieniam olej w silniku  i wszystkie filtry ( powietrza, paliwa i oleju ) oraz dodatkowo  kabinowy.   Super samochód i ten dzwięk :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.12.2019 o 14:31, szefu89 napisał(a):

Witam, jeśli możesz napisać jak się zakończyła ta sprawa?? nie wymieniłeś uszczelki to co było przyczyną ubytku oleju??

Przyczyną ubytku oleju był uszkodzony czujnik poziomu oleju ( pękła obudowa) i kapało z niego coraz bardziej aż pozalewał cały dół :) , lecz w końcu mój mechanik odszukał winowajcę :)  i po problemie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...