Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki szampon z woskiem, gąbka itp co wybrać ?


stawek1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym was prosić odnośnie wyboru jakiś podstawowych środków czystości do auta.

Do tej pory zawsze korzystałem z myjni bezdotykowej, ale jako że mam teraz możliwość umyć auto na placu pod domem to chciałbym od czasu do czasu skorzystać z takiej możliwości. Na dzień dzisiejszy nie mam żadnej chemii do auta i wolę wcześniej zapytać aby nie kupić przypadkiem czegoś co mogłoby zaszkodzić. Bardzo proszę was o rady.

Czego potrzebuję:

1. Szampon (z woskiem będzie lepszy ? )

2. gąbka

3. płyn do szyb

4. Jakie ściereczki do wytarcia szyb czy też wytarcia auta do sucha ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szampon z woskiem to takie samo zlo jak wosk koloryzujacy NIE i jeszcze raz NIE bez tlumaczenia dlaczego. Z szamponow albp Presta Sudzz, albo Ultraviolet od 4Nano - najtansze i zarazem bardzo dobre, wystarcza na dlugo - dobre na poczatek drogi.

Presta Sudzz Car Wash 3,78L - Szampony - Piany i szampony - Mycie - Pielęgnacja z zewnątrz

Gabka jak juz to rekawica z tanszych albo Megsa albo ChemicalGuys, ale wczesniej czy pozniej i tak skonczy sie na welnianej owczej albo carPro albo tym podobnej.

CarPro Wool Wash Mitt - Gąbki i Rękawice - Akcesoria

Bardzo dobry jest koncentrat Megsa - chyba jeden z lepszych.

MEGUIARS GLASS CLEANER CONCENTRATE 3,8L - BARDZO WYDAJNY KONCENTRAT GRATIS MIKROFIBRA DO SZYB - ShowCarShine - Detailing Shop

Do osuszania auta recznik ValetPro Fluffy

Valet PRO Large Blue Fluffy - ręcznik do osuszania 90x60cm - Osuszanie - Mikrofibry i ręczniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w 100% z kolegą Griffe ;) Zestaw który Ci złożył jest sprawdzony i bardzo skuteczny. Jeżeli chcesz zrobić wszystko zgodnie ze sztuką to na początek zainwestuj przynajmniej w tester wosku (FK 1000P HI kosztuje 17 zł a trzyma się na lakierze nawet pół roku) do tego jakiś cleaner. Wtedy bieżąca pielęgnacja będzie dużo łatwiejsza. Wiadomo, że przydałyby się kosmetyki do opon, plastików zewnętrznych itp ale te rzeczy można z czasem dokupić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tester wosku to po prostu jego próbka, starczy Ci na nawoskowanie kilka razy samochodu a potem kupisz całą puche, która starczy Ci do końca życia :decayed:

Co do Fluffyego, to weź 2 albo nawet 3 bo jeden to za mało na samochód :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A cleaner to po prostu jakiś środek czyszczący tak ?

Ps. jaka jest pełna nazwa tego specyfiku FK 1000P HI ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cleaner jest preparatem uzywanym po skonczonym myciu i osuszaniu, przed nalozeniem wosku, ma za zadanie przygotowac lakier i pozwolic na optymalne zwiazanie wosku z lakierem, czasem cleanery "podkrecaja" wyglad lakieru.

FK1000 nie kupowalbym probki, bo jest droga w stosunku do pelnej puszki i swietnie sprawdza sie na kola oraz na okres zimowy.

Jeden fluffy na poczatek powinien wystarczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam słowa Griffe ja na poczatku zaczynałem od standardowego coli 476, ale FK 1000 daje rade cena ciut mniejsza a puszka wieksza, wydajnosc mega.... puszka wystarczy na kilkanascie razy :P a co do szamponu to ja używam SONAX Szampon Nabłyszczający - Koncentrat i tak średnio mnie przekonuje, ale już sie kończy i bede próbował czegoś nowego :) może właśnie Ultraviolet4 Nano :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam słowa Griffepuszka wystarczy na kilkanascie razy :P

Rozumiem, ze masz na mysli tester - czyli puszke 59ml:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś mi może napisać chronologicznie jakie czynności wykonuje się od samego początku przed nałożeniem wosku ?

I czy mogli byście mi podać nazwę jakiegoś cleanera ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...