Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Schemat zasilania pompy paliwa, wskaźnika poziomu paliwa


dizajn200

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mowa o A4 B5 1996r 1,8 benzyna + gaz.

3 Dni temu założyłem gaz, dzisiaj przestał samochód palić na benzynie, gazownik stwierdził że coś nie tak z pompą paliwa.

Poruszałem kablami przy pompie + wymieniłem spalony bezpiecznik 30A nr 28 i zaczeła chodzić (nie wiem może przypadek), ale po paru km jak znowu przestała.

Znowu spalony bezpiecznik, wymieniłem i nic nie działa.

Sprawdzałem te przewody.

Jest jeden cieńki czarny ~5V wzgledem masy, jeden taki zielony (jak wyciagam bezpiecznik od pompy paliwa to nie ma na nim napięcia) normalnie jest 1,25V (nie za mało?) i dwa jasno brązowe prawodpoobnie to dwie masy.

Teraz pytanie czy w tym zielonym kablu jest napięcie własnie dla pompy paliwa? Czy nie jest ono za niskie?

---------- Post dopisany at 17:29 ---------- Poprzedni post napisany at 16:33 ----------

Znalazłem taki opis. Tylko co to znaczy "należy podłączyć zdalne sterowanie" ?

d16cfa73052b.png

---------- Post dopisany at 19:05 ---------- Poprzedni post napisany at 17:29 ----------

Dobra a więc tak wczesniej sprawdzałem jakie napięcie jest przez ten moment po przekręceniu zapłonu, tym razem pomyślałem żeby odpalić na gazie (bo przecież pompa wtedy też chodzi?) i widze że napięcie na pompe idzie 14V więc chyba jednak zwyczajnie pompa jest uwalona.

Postaram się jutro kupić drugą i założyć i zdam sprawozdanie, ale jak ktoś ma jakieś inne pomysły to pisać. Bo dziwi mnie to troche że po przekręceniu zapłonu jest takie małe napięcie na pompe, przecież ona już wtedy chodzi i powinno być ją słychać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W twoim aucie pompa działa jak kręcisz rozrusznikiem czyli wtedy dopiero dochodzi napięcie a nie po przekręceniu kluczyka. Masz uwaloną pompę i robi zwarcie a najłatwiej sprawdzić to wyjąć i podłączyć na krótko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...